„Santaka“ / Modernaus centro ekspozicija veda per kalvotąją Suvalkiją

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-11-09 16:30

Dalinkitės:  


Regioninio parko direktorius Nerijus Paškauskas ir vyr. specialistė Rimutė Gagienė pakvietė svečius apžiūrėti naująjį lankytojų centrą.

Autorės nuotr.


Modernaus centro ekspozicija veda per kalvotąją Suvalkiją

Eglė MIČIULIENĖ


Penktadienį Vištyčio regioninio parko direkcijoje duris atvėrė naujas šiuolaikiškas lankytojų centras.



Energinis naudingumas – A klasės

Vištyčio regioninio parko direkcijos darbuotojai šio įvykio laukė jau seniai. Dar 2013 m. rudenį direkcija iš miestelio centre esančio mūrinio pastato persikraustė į seną „alytnamį“, pačią pirmąją regioninio parko direkciją.

Tuo metu didžiulis mūrinis pastatas, kuriame parko direkcija buvo įsikūrusi apie 20 metų (dar anksčiau čia buvo miestelio prekybos centras su valgykla ir bufetu), imtas rekonstruoti.

Senas neekonomiškas mūras buvo nuardytas iki pirmojo aukšto ir pertvarkytas į gražų, kompaktišką, prie miestelio architektūros dailiai derantį pastatą su mansarda.

Šį rudenį čia sugrįžęs parko direkcijos kolektyvas dabar džiaugiasi erdviomis, šviesiomis ir patogiomis patalpomis. Renovuotas pastatas – ne tik gražus, bet ir labai ekonomiškas šilumos požiūriu. Tai pirmas toks rajone A klasės energinio naudingumo statinys.

Pastatui šildyti naudojami geoterminiai vandenys.

Statinio vidaus interjeras apgalvotas iki menkiausių detalių ir smulkmenų: pirmojo aukšto interjerą puošiantys suvalkietiški tautiniai raštai darniai susipina su gamtos motyvais ir yra visiškai suderinti su mansardoje įkurta šiuolaikiška lankytojų centro ekspozicija „Kalvotoji Suvalkija“.





Atgimė iš naujo

Į lankytojų centro atidarymą sugužėjusius svečius pasveikinęs Vištyčio regioninio parko direktorius Nerijus Paškauskas bei vyr. specialistė kultūrologė Rimutė Gagienė džiaugėsi įkurtuvėmis ir pagaliau parko reikmes puikiai atitinkančiu pastatu.

Jo šeimininkai vylėsi, kad naujajame centre netrūks nei lankytojų, nei kūrėjų – talentingų žmonių, kurių darbai papuoš pastato erdves ir gamtos ekspozicijas papildys meno kūriniais.

N. Paškauskas trumpai pristatė visą atgimusio regioninio parko direkcijos pastato istoriją, skaidrėse prabėgo akimirkos nuo laikų nepatogiose šaltose patalpose iki modernaus šių dienų statinio.

Naująjį lankytojų centrą palaiminti pakviestas Vilkaviškio dekanas prelatas Vytautas Gustaitis.



Sveikintojų nepritrūko

Valstybinių saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė dėkojo regioninio parko darbuotojams už nuoširdų atsidavimą savo darbui ir įteikė svečių knygą – joje savo atsiliepimus galės palikti lankytojai, kuriems šis centras ir buvo sukurtas.

Gausiai susirinkę svečiai – Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, rajono Savivaldybės Aplinkos apsaugos departamento, pasienio tarnybų vadovai, girininkai, geologai, muziejininkai, kelininkai, kultūros atstovai, vištytiškių kolegos iš kitų Lietuvos regioninių parkų, svečiai iš Lenkijos bei Rusijos ir visi kiti sveikintojai, regioninio parko direkcijos draugai ir bendraminčiai nuoširdžiai džiaugėsi išgražėjusiu pastatu ir modernia centro ekspozicija.



Svečių žinias apie Vištytį dar praplėtė ir išradingai sumanyta folkloro ansamblio „Šilojai“ meninė kompozicija. Jaukumo vakarui suteikė švelnios Egidijaus Politos saksofono melodijos.



Akcentas – kalvos

Po to, kai N. Paškauskas, R. Baškytė ir Marijampolės miškų urėdijos urėdas Kęstutis Bielskus nukirpo įkurtuvių juostelę, svečiai galėjo apžiūrėti modernią ekspoziciją, kokia mūsų krašte dar negali pasigirti joks muziejus.

Pirmieji lankytojai sužinojo daug įdomių faktų apie unikalųjį Suvalkijos kraštą.

Šios vietos yra vertingiausia Sūduvos kalvyno kraštovaizdžio dalis, suformuota paskutinio praslinkusio ledynmečio. Ramiai praslinkę per visą Suvalkiją, suformavę beribes jos lygumas, ties Vištyčiu ledynai taip įsisiautėjo, kad sustūmė pačią aukščiausią Lietuvoje Suvalkų moreninės aukštumos dalį – Pavištyčio-Dunojaus keterą.

Visos trys aukščiausios kalvos – Dunojaus kalnas (285 m), Janauka (282,9 m) ir Pavištyčio kalnas (282,4 m) – ir yra pagrindinis ekspozicijos „Kalvotoji Suvalkija“ akcentas. Pro išradingai sukomponuotas kalvas eidamas simboliniu Vištyčio akmenų taku gali skaityti, liesti, nuotraukose bei interaktyviuose ekranuose matyti ir pajusti šios saugomos teritorijos grožį, ežerų bei miškų gėrybes, kitas gausias gamtos ir istorines vertybes. Centro lankytoją visur lydi vištytis – taip senųjų suvalkiečių buvo vadinamas bet koks paukščiukas, o nuo šio žodžio ir kildinamas Vištyčio ežero vardas.



Centre susipažinusiems su Vištyčio regioninio parko grožybėmis ir jau turintiems išsamių žinių lankytojams bus įdomiau savarankiškai arba su gidu keliauti po šią savitą ir išskirtinę saugomą teritoriją.





Galerija: Vištyčio regioninio parko direkcijos lankytojų centro atidarymas




Publikuota: 2015-11-09 16:30:34

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai