„Santaka“ / Vasaros laiką būtina atšaukti / Nuomonės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Nuomonės

Dalinkitės:  


Vasaros laiką būtina atšaukti



Darbo partijos frakcijos nariai užregistravo nutarimą „Dėl vasaros laiko taikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje“, kuriuo siūlo Vyriausybei teikti Europos Komisijai siūlymą, kad kiekviena valstybė narė galėtų pati apsispręsti dėl vasaros laiko taikymo jos teritorijoje, atsižvelgiant į vasaros laiko poveikio analizės rezultatus bei pavesti atitinkamoms valstybės institucijoms skubiai atlikti laikrodžio sukiojimo poveikio sveikatos, energetikos, transporto, aplinkos, turizmo ir žemės ūkio sritims analizę bei apklausti Lietuvos gyventojus, ar jie pritaria vasaros laiko taikymui šalyje.

„Tokia apklausa Lietuvoje buvo atlikta tik 2006 m., o jos duomenys tąkart parodė, kad 55 procentai šalies gyventojų nepritaria laikrodžio rodyklės sukiojimui. Dar daugiau – iki šiol Vyriausybė nesugebėjo atlikti jokio tyrimo dėl vasaros laiko poveikio nei žmonių sveikatai, nei kitoms sritims. Prieš 3 metus lyg ir buvo bandyta tai padaryti, tačiau paskelbus konkursą šiam darbui atlikti, jo reikalavimus atitiko tik vienas kandidatas, kuris, deja, netiko Vyriausybei. Tuo viskas ir pasibaigė“, - apgailestavo Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė, Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė.

Seimo nutarimą parengę darbiečiai įsitikinę, kad sveikatos požiūriu, Lietuvos gyventojams palankiausia gyventi laiku, atitinkančiu valstybės geografinę padėtį ir laiko juostą, be to, tiek užsienio, tiek Lietuvos gydytojai bei mokslininkai yra ne kartą pabrėžę, kad laiko kaitaliojimas neigiamai veikia žmogaus sveikatą – sutrinka miegas, sumažėja darbingumas, padidėja sergamumas, o ypač jautrūs laiko pokyčiams vaikai ir sergantieji lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligomis.
Europos Sąjungos direktyva, numatanti šalių gyvenimą pagal vasaros ir žiemos laiką, galioja neribotai, tačiau yra peržiūrima kas 5 metus. Dar tai bus daroma 2016 m. pabaigoje.


„Kai kur blankiai ir neaiškiai užsimenama ir apie kažkokią laiko kaitaliojimo naudą – esą sukuriamos palankesnės sąlygos įvairiai leisti laisvalaikį vakarais ir sutaupyti šiek tiek elektros energijos. Tuo tarpu tokio laikrodžio sukiojimo žala yra akivaizdi – gydytojai ir psichologai tvirtina, kad žmonės dėl laiko pasikeitimų du kartus per metus jaučia padidėjusį stresą, o pereinamasis laikotarpis užtrunka net iki dviejų savaičių“, - sako viena iš nutarimo iniciatorių D. Mikutienė.

Europos Sąjungos direktyva, numatanti šalių gyvenimą pagal vasaros ir žiemos laiką, galioja neribotai, tačiau yra peržiūrima kas 5 metus. Dar tai bus daroma 2016 m. pabaigoje.

„Europos Komisija savo komunikato dėl vasaros laiko išvadose teigia, kad „nė viena valstybė narė nepareiškė noro atsisakyti vasaros laiko ar keisti dabartinės direktyvos nuostatas“. Taigi, dabar labai tinkamas laikas pagaliau išspręsti šitą daugelį žmonių piktinantį laiko kaitaliojimą ir būti pirmiems, kurie prašo Komisijos, kad leistų mums patiems spręsti, kokiu laiku gyventi“, - teigia Seimo narė D. Mikutienė.





Publikuota: 2015-11-02 13:53:26

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai