„Santaka“ / Penktadienis su Jonu Vailokaičiu ir „lobių“ ieškojimu / Istorija

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Istorija

Dalinkitės:  



Penktadienis su Jonu Vailokaičiu ir „lobių“ ieškojimu

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ


Rugsėjo 18–20 dienomis visoje Lietuvoje jau 22-ąjį kartą vyko Europos paveldo dienos. Ne pirmą kartą jos įdomiai paminėtos ir Vilkaviškyje.

Renginio organizatorė – Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus paminklotvarkininkė Daiva Ambrasaitė sakė, kad šių metų tema – „Paveldėkime savo ateitį“. Tad tiek visoje šalyje, tiek ir Vilkaviškyje bandyta „prakalbinti“ Lietuvos valstybingumą atspindinčius kultūros paveldo objektus. Į pagalbą pasitelkus Vilkaviškio krašto muziejininkus, tema atskleista su kaupu. Vyr. fondų saugotoja Elena Rupeikienė, laikinai einanti muziejaus direktoriaus pareigas, paruošė paskaitą apie susijusį su mūsų kraštu signatarą Joną Vailokaitį. Muziejininkė įdomiai atskleidė Lietuvos valstybės kūrėjo, bankininko, pramonininko biografiją. Paskaita taip ir pavadinta – „Valstybės statyboje“. Pasak E. Rupeikienės, šis signataras ypač nusipelnęs statant šalies ekonominį pamatą, bet kažkodėl yra nepelnytai užmirštas, neįvertintas ir net apšmeižtas.

Po paskaitos susirinkusieji galėjo apžiūrėti J. Vailokaičio turėtų akcijų dokumentus, muziejaus fonduose saugomų dvaro buities reikmenų ekspoziciją. E. Rupeikienė apgailestavo, kad J. Vailokaičio akcijos ir šeimos nuotraukos tik laikinai svečiuojasi muziejuje, mat yra pasiskolintos iš privačių kolekcininkų, kurie užsiminė mielai leisią jas įsigyti. Deja, lėšų šiam reikalui muziejus neturi, o naujų dosnių mecenatų, tokių kaip B. Stankūnienė, neatsiranda.
Jonas Vailokaitis ypač nusipelnęs statant šalies ekonominį pamatą, bet kažkodėl yra nepelnytai užmirštas, neįvertintas ir net apšmeižtas.


Vėliau D. Ambrasaitė visus pakvietė į antrąjį dvaro ledainės aukštą, kur, besivaišindami muziejaus darbuotojų paruoštais užkandžiais, renginio dalyviai galėjo apžiūrėti teritorijos planavimo dokumentus – buvusios dvaro teritorijos, kuri nuskendo pakėlus ežero vandens lygį, planus. Pasak paminklotvarkininkės, kiek atitraukus vandenis būtų galima atkurti jaukias saleles su tilteliais ir skulptūromis, vynuogių altaną. Muziejininkės prisiminė ir su dvaro istorija susijusius pasakojimus apie vaiduoklius. Visi buvo pakviesti į ekskursiją po dvaro parką paieškoti čia „užkastų“ lobių – E. Rupeikienės paslėptų prizų, kurių link vedė išdalyti žemėlapiai.

Smagiai ir kultūringai praleidę laiką, ekskursantai sakė laukiantys kitų metų renginio. Mat D. Ambrasaitės organizuojamose ekskursijose Europos paveldo dienų proga daugelis dalyvauja ne pirmą kartą. Pernai jos paminėtos su istoriku Antanu Žilinsku vaikštant po dingusį Vilkaviškį, užpernai žengta Virbalio istorijos takais, o dar anksčiau surengta ekskursija po Kybartų požemius.





Galerija: Paveldėkime ateitį




Publikuota: 2015-09-25 09:49:14

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai