„Santaka“ / Gražių sodybų rajone netrūksta

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-08-24 16:36

Dalinkitės:  


Aldona Čėsnienė (viduryje) susirinkusiesiems aprodė sodyboje įamžintus savo vyro tėvų naudotus žemės ūkio padargus.

Autoriaus nuotr.


Gražių sodybų rajone netrūksta

Andrius GRYGELAITIS


Praėjusią savaitę gražiausių rajono sodybų šeimininkai dalyvavo neeiliniame renginyje. Jie viešėjo vieni pas kitus, vertino sodybų grožį, sėmėsi naujų idėjų.

Praėjusiais metais per gražiausiai tvarkomų sodybų konkursą šių šeimininkai komisijos nariams išsakė pageidavimą, jog norėtų ir patys apžiūrėti kolegų puoselėjamas teritorijas.

Komisijos pirmininkas, tuometinis Žemės ūkio skyriaus vedėjas, dabar Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas einantis Vitas Gavėnas pažadėjo šį sumanymą įgyvendinti. Savo pažadą direktorius ištesėjo.

Kadangi šiais metais gražiausiai tvarkomų sodybų konkursas nebuvo organizuojamas, nuspręsta aprodyti vieniems kitų teritorijas. Į kelionę vyko per 20 grožį puoselėjančių rajono gyventojų.

Iš viso buvo aplankytos septynios sodybos bei Klausučių Atgimimo parkas. Aprodyti savo valdas sutiko Karaliuose gyvenantys Aušra ir Alvydas Račkauskai, Serdokuose sodybą puoselėjantys Ramutė ir Valius Rudzevičiai, Pilviškių seniūnijos Pančekių kaimo gyventoja Natalija Jankauskienė, Gaila ir Ričardas Čėsnai iš Keturvalakių, Laimutė ir Romualdas Vaišniai iš Pūstapėdžių, Aldona ir Romas Čėsnai iš Palaimos kaimo, esančio Keturvalakių seniūnijoje, bei Kybartuose gyvenantys Romutė ir Vytautas Juzumai.



Kiekviena sodyba – išskirtinė ir savaip traukianti akį. Jų šeimininkai prisipažino viską darantys patys, o idėjų pasisemiantys visur, kur tik įmanoma.

„Atsikeliu ryte, sugalvoju, ką darysiu, tą ir padarau. Man mintys kyla spontaniškai“, – šypsojosi L. Vaišnienė. Ji, kaip ir kitų sodybų šeimininkai, turi nemažai planų, kaip dar išpuoselėti savo valdas. Pagrindinis moters tikslas – prie namų įsirengti nedidelį parką.

Visų aplankytų teritorijų savininkai teigė, jog kurti grožį užtrunka gana daug laiko, tačiau tikino jo neskaičiuojantys, nes ir patiems smagu gyventi gražioje teritorijoje, ir svečius malonu priimti.

Aplankytos sodybos išsiskiria ne tik savo augalija, įvairiais kraštovaizdžio sprendiniais, bet ir užimamu plotu. Vienos iš jų driekiasi vos per keliolika arų, o kitos užima net apie 3 hektarus. Negana to, kad jų šeimininkai randa laiko dirbti ūkio darbus, puoselėti grožį savo valdose, tačiau turi laiko ir kitiems pomėgiams. Pavyzdžiui, N. Jankauskienė daro molio dirbinius, V. Rudzevičius medžioja, o V. Juzumas užsiima medžio drožyba.

„Manau, jog tokios išvykos yra labai naudingos. Mes dažnai keliaujame į užsienį, gėrimės ten matomais vaizdais, tačiau nežinome, kad ir greta mūsų yra ypač gražių kampelių“, – sakė A. Čėsnienė.







Galerija: Gražios sodybos




Publikuota: 2015-08-24 16:36:09

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai