„Santaka“ / Gerą būstą Vilkaviškyje sunku ne tik parduoti, bet ir įsigyti / Būstas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Būstas

Dalinkitės:  


Neseniai nekilnojamojo turto brokerio paslaugas pradėjęs teikti Laimonas Bazanovas atidarė biurą Marijampolėje ir tapo Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijos, vienijančios skaidriai dirbančius brokerius, nariu.

Gerą būstą Vilkaviškyje sunku ne tik parduoti, bet ir įsigyti

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ


Vilkaviškyje, Vienybės ir S. Nėries gatvių kampe, antrus metus dirba nekilnojamojo turto biuras, kuriam vadovauja vilkaviškietis Laimonas Bazanovas.

Nuo nedidelio biuro „Tavo tarpininkas“ mūsų mieste pradėjęs brokeris neseniai atidarė dar vieną Marijampolėje ir savo veikla apima visą Suvalkijos regioną. Nekilnojamojo turto brokerio veiklos ėmęsis vyriškis prisijungė prie didžiulės nekilnojamojo turto kompanijos „Remax“, kurią Lietuvoje įkūrė ir vadovauja taip pat iš mūsų krašto kilęs Žiuljenas Galeckas.



Pažintis su juo veikiausiai ir buvo didžiausias stimulas, paskatinęs L. Bazanovą po aštuonerių metų emigracijos imtis nekilnojamojo turto verslo.



– Kurį laiką mano veikla buvo susijusi su žemių paieška užsienio firmoms. Vėliau užsiėmiau nekilnojamuoju turtu, dirbdamas „Remax“ atstovu Marijampolės apskrityje. Padirbėjęs porą metų įsteigiau savo biurą Vilkaviškyje, nes maniau ir tebemanau, jog tokios paslaugos žmonėms reikalingos. Besidarbuodamas šioje srityje sparčiai išplėčiau klientų ratą, nevienareikšmiškai vertinama brokerio profesija jiems pamažu tapo suprantama ir reikalinga. Tuomet atsirado dar didesnis noras tobulėti ir plėsti paslaugas, – kalbėjo L. Bazanovas.





Anot vilkaviškiečio, pagalba emigrantams buvo viena iš priežasčių įsteigti nekilnojamojo turto biurą Vilkaviškyje. Su būsto problema susidūrė ir pats, kai grįžęs iš užsienio ieškojo sau gyvenamojo ploto. Tačiau nekilnojamojo turto mūsų rajone įsigiję emigrantai pastaruoju metu pradeda jį pardavinėti. Mat nedideliame mieste vis dar neatsiranda gerai apmokamų darbo vietų, nėra išvystyto pramogų, kitų paslaugų tinklo, tad pagyvenę užsienyje žmonės čia tiesiog dūsta.



Pasak L. Bazanovo, būstų kainos nėra didelės, tačiau Vilkaviškio rajone jos dar per aukštos. Mat žmonės įsivaizduoja, kad jei statė namą, turi gauti tiek, kiek į jį „įdėjo“, arba jei remontavo butą, tai turi atsiimti visą kainą.



– Problema ta, kad Vilkaviškyje būstų neskuba pirkti jauni žmonės, jie mieliau kuriasi didesniuose miestuose, kur didesnės perspektyvos užsidirbti, turiningiau leisti laiką. Pastebiu, jog rajono kaimai tuštėja. Kai kuriuose stovi vos ne ištisos gatvės negyvenamų namų. Aišku, yra seniūnijų, kur atsikrausto žmonės iš miestų su šeimomis, nes vaikus norisi auginti tyrame ore, be to, netoli važiuoti į darbą. Nemaža namų paklausa Keturvalakiuose ir aplink juos, – sakė L. Bazanovas.
Kaip teigė brokeris, dažniausiai paklausą turi ne pats statinys, bet vieta, žmogaus vizija, kaip jis čia įsikurs.



Kaip teigė brokeris, dažniausiai paklausą turi ne pats statinys, bet vieta, žmogaus vizija, kaip jis čia įsikurs. Tad nors pasiūla yra, susirasti tinkantį ir patinkantį namą ar butą tikrai sudėtinga. Bet kuriam žmogui tai atima daug laiko. Juk reikia išstudijuoti kainas, apžiūrėti ne vieną būstą, kol atras tinkamą ir širdžiai, ir kišenei. Tenka skambinti, domėtis, naršyti, važinėti ir apžiūrinėti, o tai sugeba ne kiekvienas.



Daugelis mano, jog tokia paieška – juokų darbas, neva reikia tik gerai panaršyti po skelbimus internete. Tačiau juk nėra vienos svetainės visam nekilnojamajam turtui, be to, kiekvieną objektą reikia aplankyti pačiam, įvertinti jo būklę. Tad šiam darbui žmonės mieliau renkasi brokerius, nes tai sutaupo daug laiko ir pinigų.



Pasak L. Bazanovo, vietinė nekilnojamojo turto rinka nėra lengvai prognozuojama ir šalies statistikos duomenys visiškai neatspindi situacijos mūsų rajone. Pavyzdžiui, čia visiškai neišvystytos būstų nuomos paslaugos. Palyginti su apskrities mastais, Vilkaviškyje būstų pardavimas vyksta vangokai. Daugiausiai sandoriai įvyksta suradus bendrą kalbą su pardavėju dėl kainos. Mūsų rajone už kai kuriuos objektus jų savininkai nori didesnės kainos nei Marijampolėje. Tačiau vien noro neužtenka. Dažniausiai procesas pajuda tada, kai suderama optimali galutinė kaina. Įdomu tai, kad, pavyzdžiui, Šakių rajone būstai išlaiko savo kainą, bet jie vis tiek perkami.





Šiuo metu įtaką būsto kainoms daro ekonominė situacija šalyje: gyventojai ir verslas yra atsargūs, nes jaučia Europos skolų krizės įtaką ir šiokį tokį netikrumą dėl ateities. Būsto paklausa ir kaina didėtų tik tuomet, jei ekonomika pradėtų augti sparčiau.



Vilkaviškio rajone paklausą galėtų turėti moderniai įrengtos gamybinės patalpos – tokių periferijose dairosi užsieniečiai. Mat šiuo metu padaugėjo užsienio firmų, perkeliančių tam tikrus savo padalinius į Lietuvą, ir nekilnojamojo turto rinka šioje srityje auga. Tačiau, pasak L. Bazanovo, šitokių pastatų rajone paprasčiausiai nėra, nors pamažu superkamos ir senesnės, apleistos gamybinės teritorijos.



Taigi, dabartinė situacija nekilnojamojo turto rinkoje palanki pirkėjui, kuris nori įsigyti būstą sau, savo šeimai. Populiari nuomonė, kad nekilnojamasis turtas, kaip investicija, yra infliacijos saugiklis. Vis dėlto iš nedidelių pirkinių, tokių kaip butas mažame mieste, uždirbti įmanoma nedaug. O tiems, kas nori parduoti savo būstą, bet delsia laukdami didesnės kainos, brokeris pataria paskaičiuoti, ar ši atpirks šildymo ir kitas eksploatacijos išlaidas laikant butą ar namą tuščią.





Publikuota: 2015-08-24 10:05:40

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kūno kultūros mokytoja: „Bijau bandyti naujas sporto šakas“
* Nurodymui pakeisti S. Nėries gatvių pavadinimus Taryba nepakluso
* Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai: kam atiduosime savo balsą?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai