„Santaka“ / Vilkaviškyje taikomi pasaulyje pripažinti dantų atkūrimo metodai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Teikia įvairias elektriko paslaugas. Tel. 8 685 65 529.
Galioja iki: 2023-03-31 10:16:14

Parduoda bulviasodę (yra kauptuvas su tinklinėmis akėčiomis), rašomąjį stalą, televizorių. Tel.: 8 658 36 122, (8 342) 30 165.
Galioja iki: 2023-04-02 10:09:32

Parduoda 1 kambario butą Statybininkų g., Vilkaviškyje (III a., mūrinis namas, butas vidinis, be balkono). Tel. 8 661 97 239 (skambinti po 17 val.).
Galioja iki: 2023-04-06 13:15:28Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-08-21 16:20

Dalinkitės:  


Iš Vilkaviškio kilusi klinikos „Neodenta“ vadovė Eglė Kunčiuvienė džiaugiasi, kad savo gimtojo krašto žmonėms gali pasiūlyti tai, kas šiandien odontologijos srityje yra geriausia.

Nuotr. iš asmeninio albumo


Vilkaviškyje taikomi pasaulyje pripažinti dantų atkūrimo metodai


Kaune įsikūrusi viena moderniausių Lietuvoje implantologijos ir estetinės odontologijos klinikų „Neodenta“ savo filialą Vilkaviškyje atidarė palyginti neseniai, mažiau nei prieš metus. Bet ir per šį neilgą laiką filialas jau spėjo pagarsėti ne tik dėl savo modernumo ir jame taikomų unikalių dantų gydymo bei atkūrimo metodų, bet ir dėl ypatingo dėmesio čia besigydantiems žmonėms bei aktyvaus dalyvavimo Vilkaviškio visuomeniniame gyvenime.

„Vilkaviškis – mano gimtinė, čia prabėgo mano vaikystė. Jaučiu šiam miestui ypač didelius sentimentus, noriu, kad jame būtų kuo daugiau šypsenų, – sakė klinikos vadovė Eglė Kunčiuvienė. – Todėl, kai drauge su vyru, taip pat šioje klinikoje dirbančiu gydytoju odontologu ortopedu Dariumi, ėmėme svarstyti klinikos plėtros klausimą, nutarėme pirmąjį savo filialą įsteigti būtent šiame mieste. Sprendimą lėmė ir tai, jog pastebėjome, kad į Kauno kliniką atvyksta gydytis daug žmonių iš Vilkaviškio bei Marijampolės rajonų.“

Klinikos vadovė džiaugėsi, jog savo gimtojo krašto žmonėms gali pasiūlyti tai, kas šiandien odontologijos srityje yra geriausia. Pasak jos, „Neodenta“ pirmoji Vilkaviškyje pradėjo taikyti dantų atkūrimą ant implantų. „Savo darbe naudojame patikimus ir kokybiškus dantų implantus, kuriems gamintojas suteikia viso gyvenimo garantiją. Taikome unikalius implantavimo metodus, kurie mūsų pacientams leidžia naujais dantimis džiaugtis jau po vieno vizito“, – tvirtino gydytoja.
Svarbu profesionalumas ir savitarpio supratimas

Pasak „Neodentos“ vadovės, klinikoje teikiamos dantų gydymo paslaugos niekuo nenusileidžia toms, kurias galima būtų gauti didžiuosiuose Lietuvos miestuose ar netgi Vakaruose, o kainos čia kur kas palankesnės. Vilkaviškyje dirbantiems medikams nuolat talkina specialistai iš Kauno. Tarp jų – ir tokie, kurie gali didžiuotis tarptautinių odontologų konkursų laurais.

E. Kunčiuvienės manymu, tam, kad žmogus pasitikėtų savo gydytoju, neužtenka vien aukšto profesionalumo, patirties ar naujausių dantų gydymo technologijų išmanymo. „Labai svarbu ir emocinis ryšys, tarpusavio supratimas. Turime tapti miesto žmonių gyvenimo dalimi, suprasti, kas jiems aktualu, kokie jų poreikiai, kokios mūsų pagalbos žmonėms labiausiai reikia. Todėl stengiamės nepraleisti nė vieno didesnio Vilkaviškio renginio ar šventės, kur galime tiesiogiai pabendrauti su žmonėmis“, – sakė ji.

Pavasarį „Neodentos“ kolektyvas aktyviai dalyvavo jau tradiciniu tapusiame dviračių žygyje „Dviračiu į plukių žydėjimą“, o vasaros pradžioje – Vilkaviškio miesto šventėje, kur kvietė miestelėnus į sveikatingumo kiemelį. Ten nemokamai konsultavo odontologijos klausimais ir kvietė dalyvauti loterijoje.


„Bendraudami su žmonėmis supratome, kad dar dažnas jų nežino, kokias dideles galimybes siūlo šiuolaikinė odontologija. Tai, kas vos prieš dešimtmetį galėjo atrodyti kaip stebuklas, šiandien jau yra realybė. Ypač tai pasakytina apie dantų atkūrimą ant implantų. Bedantystės augimas – viena svarbiausių Lietuvos žmonių sveikatos problemų, todėl būtina kiek galima daugiau žinoti apie visas dantų atkūrimo galimybes, kad žmonės galėtų džiaugtis visaverčiu gyvenimu. To siekdami savo klinikoje pradėjome rengti pacientų švietimui skirtus seminarus. Norime, kad šie susitikimai su žmonėmis ateityje taptų gražia ir naudinga tradicija“, – pasakojo klinikos vadovė Eglė Kunčiuvienė.Vietoje sugedusio danties – iš karto naujas

Vilkaviškyje dirbantiems kolegoms medikams nuolat talkina iš Kauno atvykstantys aukšto lygio specialistai: gydytojas odontologas Justinas Bardijevskis ir gydytojas burnos chirurgas Remigijus Urbonas.

Justino Bardijevskio manymu, šiuolaikiniam žmogui yra labai svarbu ne tik dantų funkcionalumas, bet ir estetinis jų vaizdas, gydymo proceso patogumas, gydymo laikas. „Žmonės nori, kad nauji dantys būtų ne tik funkcionalūs, bet ir atrodytų sveikai, gražiai, natūraliai. O svarbiausia, naujų dantų žmonės nori be ilgo laukimo ir varginančių, skausmingų procedūrų. Kaune bei Vilkaviškyje esančiose „Neodentos“ klinikose naudojamos unikalios, pasaulyje pripažintos implantavimo metodikos, kurios leidžia prarastus dantis atkurti iš karto, vieno vizito metu. Taikome momentinio implantavimo ir momentinio apkrovimo metodus, kurie leidžia maksimaliai greitai, pacientui patogiai ir patikimai gauti norimą rezultatą“, – sakė jis.


Plačiau pristatydamas klinikoje taikomus dantų atkūrimo sprendimus gydytojas odontologas J. Bardijevskis papasakojo, kad taikant momentinio implantavimo metodą į pašalinto danties šaknies vietą iš karto sriegiamas implantas. Implantas – tai iš titano pagaminta dirbtinė danties šaknis. Ant implanto iš karto pritvirtinamas gražus laikinas dantis. Po kelių mėnesių jis pakeičiamas nuolatiniu, nuo natūralaus nesiskiriančiu dantimi. Taip maksimaliai sutrumpinamas gydymo laikas, dažniausiai išvengiama siūlių ir papildomų chirurginių intervencijų. Pacientas, vos pakilęs nuo odontologo kėdės, gali gyventi įprastu ritmu.

Gydytojas pridūrė, kad momentinis implantavimas reikalingas ir dėl žandikaulio tirpimo, kuris sustabdomas įsriegus implantą ir suteikus kaului krūvį. Pašalinus dantį ir laiku jo neatkūrus, kaulas toje vietoje ima tirpti ir vėliau žmogui gali prireikti kaulo priauginimo operacijos. „Todėl, manau, momentinis implantavimas turėtų būti atliekamas visais įmanomais atvejais“, – tvirtino jis.

Paklaustas, ar nereikia palaukti, kol prigis įsriegtas implantas, J. Bardijevskis atsakė, jog šiuolaikinės technologijos ir implantai leidžia ant įsriegto implanto iš karto tvirtinti laikiną dantį, t. y. taikyti momentinį apkrovimą. Tai ypač aktualu tais atvejais, kai tenka šalinti priekinius dantis. Žmogus, laukdamas, kol prigis implantas, nepatiria diskomforto gyventi su tarpu tarp dantų burnoje.Vietoj išimamų protezų – dantys ant implantų

Gydytojas burnos chirurgas Remigijus Urbonas papasakojo, kad momentinį apkrovimą galima taikyti tiek atkuriant vieną, tiek kelis, tiek visus dantis. Specialiai bedančių gydymui yra sukurta metodika, kuri leidžia visus vieno žandikaulio dantis atkurti tik ant 4 implantų. Per vieną vizitą, jeigu reikia, pašalinami nebepatikimi ar sugedę savi dantys, įsriegiami 4 dantų implantai ir tą pačią dieną tvirtinami gražūs, patogūs, natūraliai atrodantys laikini dantys, kurie maždaug po pusmečio pakeičiami nuolatiniais. Tokiu būdu per vieną vizitą gali būti atkurti tiek vieno, tiek abiejų žandikaulių dantys.

R. Urbono manymu, šiuolaikinėje odontologijoje išimami protezai turėtų būti naudojami tik kaip laikinas variantas, nes jie nevisaverčiai, nefunkcionalūs. „Su išimamais protezais neįmanoma kramtyti taip pat, kaip su nuosavais dantimis. Maža to, jie dažnai yra labai nepatogūs, trina gomurį, prastai laikosi, o kartais, pačiu netinkamiausiu momentu, ima ir iškrenta, – savo nuomonę dėstė R. Urbonas. – Daugeliui pacientų morališkai sunku kas vakarą išsiimti dantis ir pasidėti juos į stiklinę.“

Jam pritardamas kolega J. Bardijevskis sakė: „Manau, esant šiuolaikinėms galimybėmis, žmonės tikrai turėtų gauti puikiai funkcionuojančius, estetiškus ir funkcionalius nenuimamus naujus dantis ant implantų, kurie būtų ilgalaikė ir patikima investicija. Juk tinkamai prižiūrimi jie paprastai tarnauja visą gyvenimą.“
Su naujais dantimis – visavertis gyvenimas

Paklaustas apie tai, kaip jaučiasi pacientai po dantų implantavimo, R. Urbonas atsakė: „Puikiai. Jie atjaunėja, pagražėja, jų akys ima spindėti. Žmonės tarsi atgimsta, jie tampa aktyvesni, atviresni bendravimui, labiau pamilsta save, įgauna pasitikėjimo.“ Kolegai pritarė ir J. Bardijevskis: „Žiūrint mediko akimis, pasakyčiau, kad sveiki, tvirti dantys pirmiausia turi įtakos gerai žmogaus sveikatai, tačiau emocinė būsena irgi svarbi. Juk visavertis gyvenimas susideda ne tik iš fizinės, bet ir iš dvasinės gerovės.“

„Labai džiaugiamės, kad savo rankomis ir žiniomis galime prisidėti prie visaverčio ir sveiko Vilkaviškio žmonių gyvenimo sukūrimo. Gyvenimo, kurį lydi plačios šypsenos“, – baigdami interviu sakė gydytojai.Diana JAURAUžsk. 4364

Galerija: „Neodenta“
Publikuota: 2015-08-21 16:20:36

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Paminėtas Vilkaviškio krašto muziejaus 60-metis
* Vilkaviškio orkestrui ir jo vadovui – aukščiausi apdovanojimai
* Selemonas Paltanavičius: „Sakuros žydėjimas – lyg graži šventė“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar jau pradėjote sėją ant palangės?
Taip, šis tas jau pasėta.
Dar tik planuoju.
Šiemet nieko nesėsiu.
Tuo niekada neužsiimu.Kalbos patarimai

Apie „pakartotinį“ ir „pakartotiną“
Šiuos žodžius reikia skirti. Būdvardis pakartotinis reiškia „ne pirmą kartą, iš naujo daromas“, pvz.: Pakartotinis ražienų skutimas yra piktžolių naikinimo priemonė. Reikiamybės dalyvis pakartotinas nurodo, kad veiksmą reikia pakartoti, pvz.: Tyrimas pakartotinas po metų.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2023 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas