Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
„Santaka“ / 2015-08-17 15:46
Keturvalakių parapijos ministrantas Arnoldas Rutkauskas norėtų dar ne kartą sugrįžti į Romą. Nuotr. iš asmeninio albumo Įspūdžiai iš „amžinojo“ miesto
Neseniai teko dalyvauti
tarptautiniame ministrantų (šv. Mišių patarnautojų) susitikime „Štai aš, siųsk mane“, kuris vyko Romoje, Italijoje. Tai, ką patyriau, pamačiau ir pajaučiau, – įspūdinga ir nepamirštama.
|
Ankstyvą šeštadienio rytą aštuoniolikos ministrantų grupelė iš įvairių Lietuvos vyskupijų susirinko Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centre. Visi susitikome su vadovais, gavome savo atributiką ir iškeliavome į Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos koplyčią, kurioje pasiklausę Dievo Žodžio ir susivieniję maldoje išvykome į Vilniaus oro uostą, o iš ten skridome į Romą. Ciampino oro uoste mus pasitikęs kun. Mindaugas Malinauskas, gyvenantis ir studijuojantis Romoje, buvo mūsų gidas: jis papasakojo miesto istoriją, aprodė svarbiausias vietas, žymiausius objektus.
Apsistoję svečių namuose „Villa Lituania“, išvykome pasižvalgyti po Romą, susipažinti su miestu. Aplankėme Laterano baziliką, klupsčiomis lipome Šventaisiais laiptais, kuriais Jėzus lipo pas Poncijų Pilotą. Vaikščiojome Romos gatvėmis, aikštėmis, buvome prie kelių obeliskų, fontanų. Vakare, grįžę į svečių namus, po vakarienės labiau vieni su kitais susipažinome, pabendravome.
Antroji diena Romoje buvo labai įdomi ir turininga. Buvome Šv. Petro aikštėje, Vatikane, taip pat Šv. Petro bazilikos kupolo viršuje, į kurį lipome laiptais. Teko apsilankyti Šventojo Angelo pilyje, tarnavusioje kaip mauzoliejus, kalėjimas, popiežių tvirtovė. Užsukome ir į Koliziejų – didžiausią ir seniausią amfiteatrą pasaulyje. Vakare keliavome po nuostabų naktinį Romos senamiestį.
Kita diena pareikalavo ypatingų jėgų – lankėme Asyžiaus miestą, nutolusį per 200 km nuo Romos. Tai – Šv. Pranciškaus Asyžiečio miestas, kuriame jis gimė, gyveno ir mirė. Lipome kalnu į eremą – labai aukštai esančią Šv. Pranciškaus gyventą vietą. Buvome Porciunkulėje – bažnyčioje, kurioje šventasis mirė. Taip pat apsilankėme Šv. Klaros bazilikoje. Nors fiziškai išsekę, tačiau dvasiškai pakylėti vėlai vakare sugrįžome į Romą.
Ketvirtoji kelionės diena buvo pati svarbiausia. Tądien vykome į Romos katakombas – senąsias krikščionių laidojimo vietas požemiuose, o po ekskursijos susiruošėme į susitikimą su pačiu popiežiumi Pranciškumi.
Prie mūsų prisijungė ir grupelė iš Panevėžio vyskupijos. Lietuvių ministrantų buvo apie 40, o iš viso dalyvių – bemaž 9000. Apie 16 val. vietos laiku Šv. Petro aikštėje prasidėjo koncertas, giesmės, liudijimai ir programos pristatymas bei dalyvių pasveikinimas. 19 val. su papamobiliu atvyko Šventasis Tėvas. Jis ragino ministrantus būti misionieriais, atsiliepti į Dievo kvietimą. Susitikimo pabaigoje popiežius Pranciškus visus palaimino. Ši diena buvo pati ypatingiausia, nes iš arti pamatėme mūsų popiežių ir buvome su Juo maldos bendrystėje.
Paskutiniąją dieną „amžinajame“ mieste praleidome lankydami buvusias pagonių šventyklas, dabar paverstas krikščioniškomis vietomis. Taip pat buvome Šv. Pauliaus bazilikoje, kurioje, kaip manoma, yra Šv. Pauliaus kapas ir sarkofagas. Eidami pagrindinėmis Romos gatvėmis, aplankėme dar kelias bažnyčias.
Kitos dienos ankstų rytą išskridome į Lietuvą. Buvo gaila palikti Italiją – šalį, kurioje norisi dar pabūti, kurioje jautiesi kaip namuose.
Aš ir Artūras Matusevičius, abu Keturvalakių parapijos ministrantai, esame labai dėkingi mūsų parapijos klebonui kun. Ryčiui ir žmonėms, kurie parėmė mūsų kelionę finansiškai ir palaikė savo malda.
Arnoldas RUTKAUSKAS
Keturvalakių Švč. Mergelės Marijos gimimo parapijos ministrantas
Galerija: Vatikanas
Publikuota: 2015-08-17 15:46:40
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Pasėlių deklaravimo naujovės
ūkininkams vis dar kelia neaiškumų
* Vartotojai kreipiasi ir dėl riebaus faršo, ir dėl pasenusių produktų
* Vilkaviškietis – Europos vicečempionas
Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Šaltis ir šalna Šalna – dirvos paviršiaus arba oro atvėsimas iki 0 °C ir žemiau, kai vidutinė paros oro temperatūra yra virš +5 °C. Kitu atveju neigiama temperatūra vadinama šalčiu, o ne šalna.
Šūksniai
Statistika
|