„Santaka“ / Vartotojai norėtų žinoti, kur pagamintas pienas / Žemės ūkis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Žemės ūkis

Dalinkitės:  


Kristinos ŽALNIERUKYNAITĖS nuotr.


Vartotojai norėtų žinoti, kur pagamintas pienas


Nuo kitų metų sausio 1 d. pienas ir jo gaminiai bus ženklinami, nurodant jų kilmės šalį. Teisės aktas turi būti suderintas su Europos Komisija.

Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas atlikto reprezentatyvią šalies gyventojų apklausa. Tyrimo rezultatai atspindi visos Lietuvos gyventojų nuomones ir pasiskirstymą pagal lytį, amžių, išsimokslinimą ir pajamas vienam šeimos nariui per mėnesį. Atsakant į klausimą, ar vartotojams svarbu, ar nesvarbu, kad pienas ir jo produktai būtų paženklinti, nurodant informaciją apie žalio pieno, iš kurio šie produktai pagaminti kilmės šalį, didžioji dalis repondentų, t.y. 67 proc., atsakė, kad jiems labai svarbu. Atsakant į klausimą, kokią konkrečiai informaciją apie pieno produktų kilmės šalį vartotojams svarbiau, vienodai svarbu ar nesvarbu žinoti, daugiausia respondentų, t.y. 43 proc., nurodė, kad jiems perkant pieną ir jo produktus vienodai svarbu žinoti kilmės šalis: ir šalį, kur žalias pienas, iš kurio gaminami pienas ir jo produktai, yra primelžiamas, ir šalį, kur žalias pienas yra perdirbamas į pieno produktus. 16 proc. respondentų pažymėjo, kad jiems svarbiau žinoti kilmės šalį, kur žalias pienas, iš kurio gaminami pieno produktai, yra gaunamas, 13 proc. respondentų – svarbiau žinoti kilmės šalį, kur žalias pienas yra perdirbamas į pieno produktus.


Visų respondentų buvo paprašyta nurodyti, ką jiems reikštų, jeigu pieno produktas būtų paženklintas užrašu „Pagaminta Lietuvoje iš 100 proc. lietuviško pieno“, . Daugelis respondentų, t.y. 61 proc., nurodė, kad toks užrašas jiems reikštų garantiją, kad pieno produktas pagamintas, perdirbtas ir paruoštas Lietuvoje, 17 proc. respondentų pasirinko, kad šis užrašas jiems reikštų pieno produktų tradicinių ypatybių garantiją, 12 proc. respondentų – pieno produkto specifinio skonio garantiją.

Nurodant kilmės šalį, bus ženklinami šie pieno produktai: pienas, kefyras (be priedų); rūgpienis (be priedų); grietinėlė; grietinė; varškė (be priedų); varškės sūris. Pienas ir jo gaminiai, patiekti rinkai arba paženklinti iki 2015 m. gruodžio 31 d., galės būti parduodami tik iki jų tinkamumo vartoti termino pabaigos.
Pienas ir jo gaminiai, patiekti rinkai arba paženklinti iki 2015 m. gruodžio 31 d., galės būti parduodami tik iki jų tinkamumo vartoti termino pabaigos.


Gaminių etiketėje turės būti pateikiama nuoroda, laikantis tam tikrų kriterijų. Etiketėje nurodoma valstybė narė arba trečioji šalis, kurioje pienas, naudojamas kaip sudedamoji dalis, primelžtas: „pieno kilmės šalis – (valstybės narės arba trečiosios šalies pavadinimas)“ arba „pieno kilmės šalis – (valstybės narės arba trečiosios šalies pavadinimo trumpinys)“.


Jeigu pienas primelžtas ne vienoje iš valstybių narių arba trečiųjų šalių, pateikiama nuoroda „pieno kilmės šalis – (išvardijami valstybių narių ir trečiųjų šalių pavadinimai)“ arba „pieno kilmės šalis – (valstybių narių ir trečiųjų šalių pavadinimų trumpiniai)“, arba „pieno kilmės šalis – ES“, arba „pieno kilmės šalis – ES ir ne ES“, arba „pieno kilmės šalis – ne ES“.



Žemės ūkio ministerijos info



Publikuota: 2015-08-03 09:57:46

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai