„Santaka“ / Tiriama, ar pieno rinkoje nėra kartelinių susitarimų / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  


Tiriama, ar pieno rinkoje nėra kartelinių susitarimų


Žemės ūkio ministerija nuolat stebi pieno supirkimo kainas, susitinka su ūkininkais ir pieno perdirbėjais. Akivaizdu, kad pieno produktų kainų sumažėjimas neatitinka pieno supirkimo kainų kritimo. Į Konkurencijos tarybą buvo kreiptasi, kad būtų išsiaiškinta, ar pieno rinkoje nėra kartelinių susitarimų.

Ministerija spėjo, kad mažmeninės prekybos tinklai, galbūt, daro didelį spaudimą pieno perdirbimo įmonėms ir įmonių teikiama statistinė informacija apie pieno gaminių, parduodamų vidaus rinkoje, kainas neatspindi realios situacijos. Buvo prašoma informuoti, ar 2014–2015 metais yra nustatyti Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimai, susiję su pieno sektoriumi, ar yra gauta nusiskundimų iš pieno perdirbimo įmonių dėl prekybos įmonių taikomų nesąžiningų veiksmų.

Žemės ūkio ministerijai kelia nuostabą, kad Konkurencijos tarybos atliktas rinkos tyrimas smūgiuoja beveik vien į ūkininkų vartus. Esą, vos ne visus probleminius klausimus išspręstų jų kooperacija. Žinoma, sustiprėjusi pieno gamintojų kooperacija daug ką galėtų, tačiau taip bus tik ateityje.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad tiek Lietuvoje, tiek ir kitose ES šalyse prekybininkų galia yra auganti. Didieji mažmeninės prekybos tinklai sudaro oligopoliją, t. y. rinką, kurioje žymi pasiūlos dalis tenka keliems didžiausiesiems, todėl dėl savo stiprių derybinių galių jie gali tiekėjams primesti nesubalansuotas prekybos sąlygas.


Dėl stiprėjančios prekybininkų ekonominės galios yra susirūpinusios ir kitos ES šalys. Neseniai įvykusioje Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje buvo iškeltas klausimas dėl maisto tiekimo grandinės sureguliavimo. Pabrėžta, kad visose šalyse susiduriama su faktu, jog maisto tiekimo grandinėje yra derybinių galių disbalansas tarp sutarties šalių, ir ūkininkai šioje grandinėje visada turi pačias silpniausias derybines galias. Globalizacija, nesąžiningų prekybos praktikų naudojimas nuolat silpnina ūkininkų pozicijas ir tai kelia pavojų visam maisto grandinės tvarumui. Šalys Europos Komisijos prašė šią problemą spręsti ES lygiu. Buvo atkreiptas dėmesys į būtinybę turėti verslo etikos kodeksus kiekviename maisto tiekimo grandinės lygmenyje, kas, tikimasi, padėtų darniai sugyventi visoms maisto tiekimo grandinės šalims.

Pieno perdirbimo įmonės, kaip ir kiti ūkio subjektai, suinteresuoti dirbti efektyviai ir gauti pačią didžiausią galimą naudą. Ministerija atkreipia dėmesį, kad šiuo metu, esant nevieningiems pieno gamintojams, perdirbimo įmonės pieno gaminių rinkos kainų spaudimą gali lengvai perkelti ūkininkams, neieškant kitų, galbūt, sunkesnių sprendimo būdų.




Žemės ūkio ministerijos inf.



Publikuota: 2015-07-24 15:16:05

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai