Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Per karščius pasirūpinkite gyvūnais
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad vasarą, ypač per karščius, būtina pasirūpinti gyvūnais, laikomais pastatuose (paukštidėse, kiaulidėse), kur oro apykaita priklauso nuo ventiliacijos.
Per keletą pastarųjų metų mūsų šalies paukštynuose pasitaikė atvejų, kai sutrikus elektros energijos tiekimui, išsijungė ventiliacija ir dėl to nugaišo tūkstančiai auginamų paukščių. Vasarą reikia įvertinti ir žaibo iškrovų tikimybę. Žaibai gali netikėtai ir ilgam sutrikdyti elektros tiekimą visame regione, todėl paukštidžių ar kiaulidžių savininkai turėtų įsirengti papildomus elektros generatorius ir reguliariai tikrinti jų veikimą. Nustojus veikti ventiliacijai, gyvūnų laikymo patalpose padidėja karštis, drėgmė ir amoniako kiekis, kyla pavojus gyvūnų gyvybei – nuo perkaitimo ir dusimo jie gali pradėti gaišti.
Gyvūnų laikytojai turėtų nuolat tikrinti, ar veikia ventiliacijos ir apie gedimus perspėjančių signalų sistemos, stengtis patalpose palaikyti vėsesnę temperatūrą ir mažesnę oro drėgmę. Esant ekstremaliom sąlygom, galima numatyti galimybę mažinti pastatuose laikomų gyvūnų skaičių.
Karščiausiu dienos metu reiktų pasirūpinti ir lauke laikomais gyvūnais, kad jie nebūtų laikomi saulės atokaitoje, o galėtų pasislėpti medžių paunksnėse, pavėsyje. Turint galimybę, vidudienį gyvulius galima parginti į tvartus, aplaistyti vandeniu. Per karščius reikėtų atidžiau sekti gyvūnų elgesį. Pastebėjus šiluminiam perkaitimui ar saulės smūgiui būdingus jų būsenos pakitimus – dažną, negilų kvėpavimą, stiprų prakaitavimą, neramius, sutrikusius judesius, būtina kuo greičiau kreiptis į veterinarijos gydytojus. Ūkininkams rekomenduojama nepamiršti ir kitos gyvūnų rykštės – kraujasiurbių vabzdžių, kurie šiltuoju metų laiku puola aktyviau.
„Per karščius gyvūnai netenka daugiau skysčių. Dėl to gali sutrikti kraujotakos, kvėpavimo, nervinės ir kitų organų sistemų veikla. Tad labai svarbu ganyklose ganomus ar patalpose laikomus gyvūnus nuolat girdyti, ypač jei jie neturi galimybės būti prie vandens šaltinių ir atsigerti bet kuriuo metu“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas-valstybinis veterinarijos inspektorius Giedrius Blekaitis.
Ūkininkams rekomenduojama nepamiršti ir kitos gyvūnų rykštės – kraujasiurbių vabzdžių, kurie šiltuoju metų laiku puola aktyviau. Nuo šių parazitų specialistai pataria gintis įvairiomis apsaugos priemonėmis, kurias įsigijus veterinarijos vaistinėse, reikėtų naudoti nuolat. Nuo vabzdžių antplūdžių kasmet nukenčia nemažai gyvūnų, kaip rodo statistikos duomenys, pasitaiko net gaišimo atvejų.
VMVT info
Publikuota: 2015-07-01 13:36:25
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
* Vilkaviškio autobusų stotis – tvariausias pastatas Pabaltijy * Sostinė nesužavėjo: kybartietis į gimtinę parsivežė ir žmoną * Augant susirgimų skaičiui žmonės turi patys apsispręsti dėl skiepų Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Ar taisyklinga sakyti „pamatuota nuomonė“? „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ teikiama antroji žodžio pamatuoti reikšmė „remti, grįsti“ (pvz., pamatuoti teiginius ), taip pat žodžio pamatuotas reikšmė „pagrįstas“ (pvz., pamatuota išvada ).
Taigi pasakymai nepamatuotai didelės lėšos, pamatuota nuomonė ir panašūs yra visiškai taisyklingi ir vartotini.
Šūksniai
Statistika
|