„Santaka“ / Gyvūnų veisėjai savo veiklos įteisinimu nesirūpina / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Net ir prekiaujant mišrūnais šuniukais reikia įregistruoti veislyną ir gauti veterinarinio patvirtinimo numerį.

Gyvūnų veisėjai savo veiklos įteisinimu nesirūpina

Kristina VAITKEVIČIENĖ


Vilkaviškio rajone nėra įregistruota nė vieno gyvūnų augintinių veisėjo, nors savo keturkojų palikuonis vilkaviškiečiai drąsiai pardavinėja internete, per skelbimus laikraščiuose. Pardavėjai tvirtina, kad norint registruoti veislyną reikia daug išlaidų, laiko ir įvairiausių dokumentų. O kaip yra iš tikrųjų?

Žaloti draudžiama



Praeitą savaitę vienas toks prekiautojas sulaukė Vilkaviškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų (VMVT) vizito. Kaip teigė Vilkaviškio VMVT vadovas Gediminas Gvazdaitis, priemonių imtasi tarnybai gavus skundą.

– Pardavėjas buvo pasiskelbęs viename tinklalapyje. Patikrinome informaciją ir pritaikėme administracinį nurodymą įregistruoti veislyną bei susimokėti pirmą kartą minimalią baudą. Nesvarbu, kokius augintinius žmogus pardavinėjo, jis privalėjo įregistruoti veislyną, – sakė G. Gvazdaitis.

Pasak veterinarų, tarnybai labiausiai rūpi gyvūnų gerovė. O praeitą savaitę patikrintas nelegalus veisėjas nusižengė ne tik todėl, kad nebuvo įregistravęs veislyno, tačiau ir dėl to, jog buvo patrumpintos augintinių uodegos. Mat nuo 2007 metų bet kokiu būdu žaloti augintinį yra griežtai draudžiama. Labai gerai, kad atsiranda žmonių, kurie praneša apie pažeidimus.




Veislynas ir mišrūnams



– Jeigu asmuo nori prekiauti savo augintiniais, jis būtinai turi registruoti veislyną mūsų tarnyboje . Parašęs prašymą, po veislyno apžiūros žmogus gaus veterinarinio patvirtinimo numerį. Tuomet asmuo galės teisėtai užsiimti gyvūnėlių prekyba. Svarbu, kad jų laikymo sąlygos atitiktų gyvūnų gerovės nuostatų reikalavimus. Registracija tikrai nekainuoja daug pinigų, – detaliai apie veislyno registravimą papasakojo vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Valentinas Kružinauskas.

Veterinaro teigimu, veislyną registruoti nėra sudėtinga. Visai nesvarbu, kad veisiami gyvūnai yra mišrūnai. Matyt, žmonės, neįsigilinę iki galo, mano, jog registruoti reikia tik verslinių, su kilmės dokumentais gyvūnų veislynus.



Veisliniams – sudėtingiau



Tokie pat VMVT reikalavimai taikomi ir veislinių gyvūnų veisėjams. Tačiau nuolat juos pardavinėjantiems ir iš to gyvenantiems žmonėms ne tik reikia užregistruoti veislyną VMVT ir gauti veterinarinio patvirtinimo numerį, bet ir priklausyti bent vienai iš dviejų, veisėjus vienijančių organizacijų: Lietuvos kinologų draugija i, arba VšĮ Lietuvos gyvūnų augintojų centrui (LGAC). Taip pat dalyvauti parodose ir mokėti su tuo susijusius mokesčius. Organizacijų įkainius galite sužinoti čia: LGAC ir LKD.


Be to, gyvūnų veisėjams atsiranda prievolė mokėti ir kitus mokesčius. Pasak Marijampolės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Mokestinių prievolių skyriaus vedėjos Daivos Baniulienės, gyventojai, naminių gyvūnų veisimo veiklą pageidaujantys vykdyti kaip fiziniai asmenys, tą daryti gali įsigiję verslo liudijimą „Veislinių naminių gyvūnėlių auginimas“ arba individualios veiklos vykdymo pažymą, jei veisia mišrūnus. Taip pat minėtą veiklą galima vykdyti įsteigus juridinį asmenį: individualią įmonę, mažąją bendriją ar kt. Jei žmogui neaišku, kokius mokesčius jam reikės mokėti ir kokius dokumentus pristatyti, aktualią informaciją mokesčių klausimais, paaiškinimus ir komentarus jis savarankiškai gali rasti inspekcijos svetainėje www.vmi.lt. Su VMI specialistais mokesčių klausimais visada galima pasikonsultuoti paskambinus telefonu, nes kiekvienas atvejis – individualus, tad geriausia patarti, kai žinomi visi su asmeniu susiję faktai, reikalingi skaičiuojant mokesčius. Konsultacijų telefonai – 1882 arba (8 5) 255 3190. Arba VMI svetainėje .

Iš viso Lietuvoje yra 336 VMVT registruoti naminių gyvūnėlių veislynai . Jų būtų kur kas daugiau, jei savo veiklas įregistruotų visi augintinius veisiantys ir iš to gyvenantys asmenys. Nesvarbu, kad jų gyvūnai nedalyvauja parodose ir jų palikuonims nebus daromi kilmės dokumentai. Mat veislyno įregistravimas ir kilmės įrodymas – tai du skirtingi dalykai.






Publikuota: 2015-03-18 10:14:43

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai