Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda 2,25 ha dirbamos žemės Lakštučių kaime. Tel. 0 615 26 489.
Galioja iki: 2024-11-15 09:30:48
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Kristinos VAITKEVIČIENĖS nuotr. Gamta skelbia pavasarį
Gamta jau skelbia pavasarį – ilgėja dienos, ežeruose plonėja ledas, parskrido pirmieji paukščiai. Kalendorinis pavasaris prasideda kovo 1 dieną.
Senolių nuomone, pavasaris ateina, kai pasirodo pavasario pradžią žyminčios gėlės - snieguolės. Gamtininkų nuomone, ankstyvasis pavasaris prasideda tada, kai vidutinė paros temperatūra yra nuolat aukštesnė nei 0 laipsnių ir nebelieka sniego dangos.
Kaip pranešė Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, į pilkųjų garnių ir didžiųjų kormoranų koloniją parskrido pirmieji kormoranai, o netoliese Juodkrantėje ant ledo lyg mažas statulėles galime matyti pirmuosius pilkųjų garnių būrelius.
Skrendančias pro Kuršių neriją galime matyti ir girdėti pilkąsias žąsis, miške ūbaujančius uldukus.
Pastebėtas ir vienas iš pirmųjų paukščių grįžtančių pavasarį – vieversys. Vaikštant gamtos takais galite stebėti jau žydinčius lazdynus ir tikrosios gamtos dovanos galime paragauti – klevo sulos, taip pat ir mažosios miško darbininkės skruzdėlytės jau prabudusios.
Astronominio pavasario pradžia yra lygiadienis – kovo 21-oji. Tai para, kai abiejuose Žemės pusrutuliuose, išskyrus poliarines sritis, nakties trukmė yra tokia pat kaip ir dienos. Tą dieną jau būna parskridę dauguma mūsų krašte vasarojančių paukščių.
VSTT info
Publikuota: 2015-03-05 11:24:53
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
* Pagarbos kitataučiams ženklai trauks turistus ir piligrimus * Poliklinikoje – nauji medikai ir dienos stacionaras * Ūkininkė negalėjo gyventi be karvių Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Dėl konstrukcijos „tai yra apie“ Dažnai girdime sakinius „Apie ką šis gyvenimas?“ ar „Demokratija yra apie tai.“ Tai yra pažodiniai vertiniai iš anglų kalbos, tokios konstrukcijos nebūdingos lietuvių kalbos gramatikai. Mūsų kalboje esama kitų priemonių prasmės ar tikslo reikšmei nusakyti, pvz.: „Kokia šio gyvenimo prasmė?“ arba „Demokratijos esmė yra...“.
Šūksniai
Statistika
|