„Santaka“ / Startavo pirmas socialinis verslas / Projektas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Projektas

Dalinkitės:  


Bendruomenė džiaugiasi modernia kepyklos įranga.

Kristinos VAITKEVIČIENĖS nuotr.


Startavo pirmas socialinis verslas

Kristina VAITKEVIČIENĖ


Jaukiuose bendruomenės namuose naujo socialinio verslo pristatymą visuomenę pakvietė Karalkrėslio bendruomenė. Bendruomenės pirmininkė, svarbiausioji kepyklėlės darbuotoja Rasa Bulvičienė visiems leido paragauti penkių „Karalkrėslio kepyklėlės“ gaminių: „Dvaro“ duonos, „Agutės“ ir „Karališkojo“ pyragų, „Koriuko“ sausainių ir dailios „Lietuviškos eglės“.

Močiutės receptai

– Šie gaminiai kepami pagal mano močiutės Agotos receptą, – pasakojo bendruomenės pirmininkė. – Nuo vaikystės prisimenu jos kepto pyrago skonį, todėl vieną iš gaminių ir pavadinau močiutės vardu.

Po degustacijos ir projekto pristatymo į eilę rikiavosi sveikintojai. Bendruomenę socialinio verslo atidarymo proga sveikino rajono valdžia, seniūnija, verslininkai, kolegos iš kitų bendruomenių, bičiuliai.

Padėjo projektai

Bendruomenė socialinį verslą pradėjo pasinaudojusi dviem projektais. Pirmasis – Žemės ūkio ministerijos finansuotas „Verslumo skatinimas Karalkrėslio bendruomenėje“ leido įsigyti kepyklėlei reikalingų įrenginių: konvekcinę krosnelę, pramoninį mikserį, svarstykles, šaldytuvą, viryklę, elektrinę gruzdintuvę. Taip pat – stovą krosnelei, vandens minkštinimo filtrus, kepimo skardas, specialų nerūdijančio plieno stalą ir kitus smulkesnius daiktus. Suma nebuvo didelė – per 20 tūkst. litų, tačiau besikuriančiam socialiniam verslui tai buvo pradžių pradžia.



Antrasis projektas – „Pradedame bendruomeninį verslą „Karalkrėslio kepyklėlėje“, kuris įgyvendintas pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektų finansavimo 2014 metais konkurso organizavimo nuostatus. Iš jo gautomis lėšomis surengtos konsultacijos socialinio verslo vystymo klausimais, sukurta produktų receptūra. Bendruomenės nariai galėjo išvykti pasisemti patirties kitose šalies bendruomenėse, jau vystančiose socialinį verslą, parengė firminio stiliaus vadovą, kuriame sudėta viskas: nuo kepyklėlės iki kiekvieno gaminio logotipo, darbuotojų atributikos ir pakuočių pavyzdžių. Šio projekto lėšomis surengtas ir pristatymas visuomenei.

Pinigų yra
Būtent tokios ir turi būti bendruomenės: susiburti bendram tikslui, turėti kokią nors idėją, o ne tik susiremontuoti patalpas ir nežinoti, ką ten veikti.


Atsižvelgiant į šios bendruomenės patirtį, akivaizdu, kad lėšų bendruomenėms galima gauti ne tik iš LEADER programos. Tereikia ieškoti ir pasiryžti veikti. Būtent tokios ir turi būti bendruomenės: susiburti bendram tikslui, turėti kokią nors idėją, o ne tik susiremontuoti patalpas ir nežinoti, ką ten veikti.



– Bendruomenių veikla – ne tik šventės ir pasibuvimai, bet ir žmonių įtraukimas į visuomeninį gyvenimą, sugebėjimas išnaudoti jų galimybes, – sakė vienas iš pranešėjų. – Sėkmingai gyvuoti gali tik tokia bendruomenė, kurią sieja bendras darbas, bendri interesai.

Bus nepriklausomi

Pasinaudoję šiuo projektu Karalkrėslio bendruomenės nariai labiausiai nori būti nepriklausomi nuo kitų ir nelaukti, kol gaus lėšų namų šildymui ar elektrai.

Tiesa, bendruomenė dar neturi plano, kaip realizuos produkciją. Mat iš močiutės kraičio skrynios ištraukusi senovinius receptus ir kepanti skanėstus bendruomenės pirmininkė bei keli aktyvūs nariai visur suspėti negali, tad ruošiamasi kooperuotis su kitomis bendruomenėmis, kurios taip pat pardavinės savo produkciją mugėse, turguose, kitose vietose.







Galerija: „Karalkrėslio kepyklėlė“




Publikuota: 2014-12-19 13:38:50

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai