„Santaka“ / Nuostolinga bendrovė pusę milijono išleido rašikliams ir laikrodžiui / Verslas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Verslas

Dalinkitės:  


Nuostolinga bendrovė pusę milijono išleido rašikliams ir laikrodžiui


Valstybinė mokesčių inspekcija, įgyvendindama projektą „Nuostolinga įmonė“, patikrino bendrovę, kelerius metus neva nuostolingai vykdančią tarpininkavimo, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklą.

Nustatyta, kad bendrovė, įsigijusi itin brangius daiktus, nepagrįstai iš pajamų atskaitė ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudas ir taip beveik 0, 5 mln. litų padidino įmonės nuostolius. Bendrovėje, kuri kaip tarpininkas aprūpindavo kuro vežėjus elektroninėmis kortelėmis, mokesčių administratoriui įtarimus sukėlė netradiciniai pirkiniai. Nors joje darbuojasi tik du darbuotojai, bet veiklai vykdyti prireikė įsigyti rankinį laikrodį už daugiau nei 260 tūkst. litų bei 14 prabangių rašiklių už 200 tūkst. litų. Visus šiuos pirkinius bendrovė apskaitė ilgalaikio turto sąskaitoje, šio turto nusidėvėjimą priskirdama leidžiamiems atskaitymams. Nustatyta ir kitų neatitikimų deklaruojant neapmokestinamąsias pajamas, reprezentacines išlaidas.

„Pagal Pelno mokesčio įstatymo nuostatas turtas, kurio nusidėvėjimas priskiriamas leidžiamiems atskaitymams, turi būti naudojamas įmonės pajamoms uždirbti. Bendrovės įsigytų prabangių daiktų ekonominė nauda yra abejotina ir kelia rimtų įtarimų, ar tokiu būdu nebuvo siekta išvengti pelno mokesčio. Be to, logiškai sunku paaiškinti situaciją, kai bendrovė reprezentacinėms sąnaudoms priskiria, pavyzdžiui, išlaidas už prekybos centruose įsigytas tirpias sriubas, makaronus, bulves ir kitas verslo partnerių vaišinimui netinkamas prekes, kurios pagal savo paskirtį skirtos privačių poreikių tenkinimui. Akivaizdu, kad mokesčių administratorius įžvelgė mokesčių slėpimo riziką, - sako projekto vadovas, VMI prie FM Atrankos ir paramos auditui departamento direktorius Valdas Buginskis. – Minėta bendrovė suskubo tikslinti klaidingai užpildytas deklaracijas už 2011-2013 m. mokestinius laikotarpius ir sumažino nuostolį beveik 120 tūkst. litų.“


Vykdant projektą „Nuostolinga įmonė“ atliekami ne tik kontrolės, bet ir stebėsenos veiksmai. Mokesčių administratorius, stebėdamas mokesčių mokėtojų duomenų neatitikimus (pavyzdžiui, metai iš metų bendrovių deklaruojamos pajamos mažesnės už išlaidas, sumokėti mokesčiai mažesni nei prašomos grąžintinos sumos, darbuotojų vidutinis mėnesinis darbo užmokestis nesiekia 1000 litų), mokesčių mokėtojus įspėjo laiškais, kvietė pokalbiui.
VMI primena, kad gyventojai apie neapskaitomas pajamas, „vokeliuose“ mokamus atlyginimus ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą interneto svetainėje VMI primena, kad gyventojai apie neapskaitomas pajamas, „vokeliuose“ mokamus atlyginimus ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą interneto svetainėje arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.


„Pasiaiškinti kviečiami vadovai tų nuostolingų įmonių, kurių savininkai nuostolius dengė įnešdami asmenines lėšas, kurios teikė paramą, leido sau dideles reklamos ir reprezentacines išlaidas. Negavus logiškų paaiškinimų ar paaiškėjus, jog savininkams nepakanka deklaruotų pajamų įnašams padengti, pradedamos kontrolės procedūros ar inicijuojami tolimesni veiksmai dėl pajamų šaltinių pagrindimo“.


Nemaža dalis įmonių nemokėjo pelno mokesčio, kadangi nustatytu pelnu dengė ankstesnių metų nuostolius.

VMI primena, kad gyventojai apie neapskaitomas pajamas, „vokeliuose“ mokamus atlyginimus ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą interneto svetainėje arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.



Publikuota: 2014-11-27 15:54:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai