„Santaka“ / Stipendijų medžioklės gidas / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  


Vieną kitą savaitę pavargus susirenkant popierius ir rašant motyvacinius laiškus, pusmetį ar metus gali gauti didelę pinigų sumą neįdėdamas jokio papildomo darbo.

Kristinos VAITKEVIČIENĖS nuotr.


Stipendijų medžioklės gidas


Mano pirmoji stipendija buvo 5500 eurų. Kai ši suma atsirado mano sąskaitoje, sau pagalvojau: „O, karamba, aš niekada dar nebuvau tokia turtinga!“. Nors nuvykus 10-čiai mėnesių mokytis į Šveicariją šie skaičiai atrodė visiškai netekę mano sugalvotos vertės, tai buvo mano kelio pradžia stipendijų medžioklės link. Taigi, prieš tavo akis – gidas, kaip sumedžioti stipendiją mokslams užsienyje!



Variantas A: aukštoji mokykla Lietuvoje



Geriausia, ką gali padaryti, tai apsilankyti pas savo aukštosios mokyklos tarptautinių ryšių koordinatorių (-ę) ir paklausti, kokios stipendijos egzistuoja tavo alma matter. Šie darbuotojai geriausiai žino apie egzistuojančias bendradarbiavimo sutartis, sąlygas, stipendijų dydžius ir išsiunčiamų žmonių kvotas. Jie taip pat patars, kada užpildyti anketą, kokie reikalingi dokumentai ar pažymių vidurkis, norint pretenduoti į stipendiją.



Visos „ Erasmus+ “ programos, kurioje stipendijos studentų dalinėms studijoms arba praktikai yra viena sudedamųjų dalių, finansavimas Lietuvai 2014–2020 metais yra 14, 7 milijono eurų, o tai yra net 40 proc. daugiau nei buvo 2007–2013 m. buvusioje „Mokymosi visą gyvenimą“ programoje. Nuo praėjusių metų taip pat pasikeitė ir pati sistema, nes su „Erasmus+“ stipendija galima išvažiuoti kartą bakalauro studijoms ir vėl stipendijai kreiptis magistrantūroje (arba doktorantūroje). Naujai „Erasmus+“ programai keliamas tikslas, kad 20 proc. studentų dalyvautų mobilumo programose.



Kitas variantas – dvišalės universitetų bendradarbiavimo sutartys. Pavyzdžiui, Agnė Rapalaitė, studijuodama kūrybines industrijas Vilniaus Gedimino technikos universitete, išvyko mokytis į Ulsano universitetą Pietų Korėjoje. Pusę metų Ulsane praleidusi mergina teigė, jog daugelis studentų bijo važiuoti į tolimas šalis dėl namų ilgesio ir baimių, jog neužteks finansinių galimybių:

„Visi iki šiol galvoja, jog bilietai į Aziją vis dar kainuoja beprotiškai daug, tačiau paieškojus tikrai galima atrasti gerų variantų, o dėl tokios kitoniškos patirties tikrai verta arba padirbėti daugiau vasarą, arba kreiptis į šeimos narius bei draugus finansinės pagalbos. O kartais universitetai gali suteikti ir įvairių stipendijų – pavyzdžiui, man studijos Pietų Korėjoje buvo pilnai finansuotos pagal tuometinę EUKLA programą“.



Variantas B: valstybinės stipendijos



Lietuva yra pasirašiusi tarpvalstybines bendradarbiavimo sutartis su Baltarusija, Čekija, Danija, Lenkija, Vengrija, Kinija, Belgija, Japonija, Estija, Latvija, Slovakija, Italija, Meksika, Šveicarija, Vokietija, Izraeliu ir Islandija.

Šalių daugybė, išvykti galima vienam ar dviem semestrams, o stipendijų dydis bakalauro studentams yra 1560 Lt (magistrantūros studentams – 1950 Lt) per mėnesį.



Atkreipk dėmesį, jog dažnai gali būti reikalaujama mokėti šalies, į kurią vyksti, kalbą, taigi, jei svajoji apie gyvenimą vienoje ar kitoje šalyje, studijuojant yra puikus metas mokytis naujų užsienio kalbų, nes daugelis aukštųjų mokyklų suteikia studentams nuolaidas mokytis kitų kalbų arba gali rinktis online esančias mokymosi programas .



Daugiau informacijos apie valstybines stipendijas ir jų gavimo sąlygas, gali rasti čia .



Kita galimybė yra „NordPlus“ Aukštojo mokslo programa . Ši paprogramė remia aukštojo mokslo institucijų Šiaurės ir Baltijos šalyse bendradarbiavimą ir mobilumą. Bakalauro ir magistro studijų studentai pagal šią programą gali studijuoti ar atlikti darbinę praktiką vienoje iš „Nordplus“ programoje dalyvaujančių šalių. Studentai turi studijuoti aukštojoje mokykloje, kuri pasirašiusi partnerystės sutartį vykdyti mobilumo veiklą su kitomis mokslo ir studijų institucijomis iš programoje dalyvaujančių šalių. Taigi, ar tavo aukštoji mokykla dalyvauja „NordPlus“ programoje, sužinosi iš savo tarptautinių ryšių koordinatoriaus. Jei atsakymas bus neigiamas, visada gali juos paskatinti prie programos prisijungti.





Variantas C: užsienio valstybių skiriamos stipendijos

Lietuva yra pasirašiusi tarpvalstybines bendradarbiavimo sutartis su Baltarusija, Čekija, Danija, Lenkija, Vengrija, Kinija, Belgija, Japonija, Estija, Latvija, Slovakija, Italija, Meksika, Šveicarija, Vokietija, Izraeliu ir Islandija.


Jei turi šalį, į kurią labai norėtum nuvažiuoti, patyrinėti, suprasti mokymosi sistemą, o gal bibliotekoje įsimylėti, pats tiesiausias patarimas – peržiūrėti tos šalies ambasados puslapį ir ieškoti, kokias stipendijas mokslams ta valstybė siūlo. Jei atsakymo nerasi – visuomet gali parašyti užklausą į ambasadą ir paprašyti būti informuota (-as) apie mokslui skirtas galimybes.



Pavyzdžiui, Prancūzų institutas Vilniuje administruoja net keletą skirtingų stipendijų . Man pačiai yra tekę gauti Eifelio stipendiją atlikti magistrantūros tyrimą keturis mėnesius Paryžiuje.



Atvykus į Prancūzijos sostinę, oro uoste mane pasitiko vairuotojas ir nuvežė į viešbutį, kuriame aš praleidau tuos keturis mėnesius. Stipendija leido rinktis: gauti 200 eurų papildomą paramą būstui nuomotis (bet Paryžiuje suoliuko už tiek neišsinuomosi) arba gyventi jų suorganizuotame gyvenamajame plote. Aš pasirinkau pastarąjį variantą – gyventi viešbučio kambaryje su virtuve ir tvarkomu kambariu bei 690 eurų parama kitoms išlaidoms.

Be to, stipendiją administruojanti įstaiga norėjo, jog mes pažintume šalį, taigi organizavo įvairias ekskursijas po Prancūziją už juokingai mažus pinigus (net į Disneilandą su jais važiavau!) ar ilgesnėms studijoms atvykusiems studentams siūlė įsigyti kompiuterius bei skirti papildomų lėšų knygoms.

Panašias stipendijas skiria Japonijos, Italijos, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.



Variantas D: privatūs fondai



Taip pat egzistuoja ir privačių fondų, vardinių stipendijų, kurias gali gauti priklausomai nuo savo studijų srities, interesų lauko, mokamų kalbų ar prisiimamų iššūkių. Geriausios vietos šias stipendijas atrasti yra:



http://www.mladiinfo.eu/



http://www.heysuccess.com/

http://www.zinauviska.lt/lt/mokymasis/studijos-uzsienyje

http://www.scholars4dev.com/



Išvados



Tam, jog gautumei stipendiją, reikia įdėti darbo ir tai yra faktas. Tačiau kaip sakė mano studijų koordinatorius Danas Podjedas, „galvok apie stipendijas kaip apie itin gerai apmokamą darbą – reikia vieną kitą savaitę pavargti susirenkant popierius ir rašant motyvacinius laiškus, tačiau po to pusmetį ar metus gauni didelę pinigų sumą neįdėdamas jokio papildomo darbo“. Taigi, jei kas nors skųsis aplinkui, jog mokytis brangu ar tik išskirtiniai gali išvažiuoti, dabar žinai – galimybių yra daugiau nei gali sužiūrėti.

Giedrė Simanauskaitė

www.euroblogas.lt



Publikuota: 2014-11-25 16:09:41

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai