„Santaka“ / Euras - ne priežastis kelti kainas / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  


Euras - ne priežastis kelti kainas


Šalies bibliotekų lankytojai rinkosi į antrąjį renginių ciklo „Euro panorama“ susitikimą su Ūkio ministerijos atstovu Tomu Lavišiumi ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovu Mareku Močiulskiu. Susitikimo tema: sąžiningas kainų perskaičiavimas: patarimai verslui ir vartotojui. Daugiau nei 400 šalies bibliotekų lankytojai susirinkę stebėjo tiesioginę transliaciją ir siuntė savo klausimus jos dalyviams.

Ūkio ministerijos atstovas ragino smulkiuosius verslininkus iš anksto pasiruošti euro įvedimui: parengi kasos aparatus ir apskaitos sistemas, informuoti ir apmokyti darbuotojus. O svarbiausia – pasirūpinti pakankamų kiekiu grynųjų pinigų eurais. Taip pat pristatė Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą, kuriuo siekiama verslininkus paskatinti kainas perskaičiuoti teisingai. Transliacijos metu taip pat buvo atsakytą į įvairiausius, gyventojams rūpimus klausimus, susijusius su kainų perskaičiavimo pažeidimais. Bibliotekų lankytojai domėjosi, ką reiškia lipdukas „perskaičiuota sąžiningai“, kodėl po naujųjų metų kainos bus vis dar skelbiamos litais, kaip teisingai apvalinti kainas. Gyventojai taip pat klausė, kodėl tam tikrose vietose kainos nėra skelbiamos eurais, o Ūkio ministerijos atstovas užtikrino kad tai yra pažeidimas ir būtina pranešti atitinkamoms tarnyboms.


Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovas Marekas Močiulskis pasidžiaugė, kad mūsų šalies vartotojai yra aktyvūs ir pamatę pažeidimus nedelsiant apie tai praneša. Kaip ir pirmojo pranešimu metu, klausimų taip pat netrūko. Bibliotekų lankytojai jo teiravosi, kur kreiptis pamačius neteisingai nurodytas kainas, kaip užtikrinamas sąžiningas kainų perskaičiavimas turguose. Verslo atstovai daugiausia pateikė klausimų susijusių su kasos aparatų perprogramavimu ir domėjosi ką reikia padaryti norint prisijungti prie geros verslo praktikos memorandumo.

Transliacijos metu buvo gauta apie 150 įvairiausių klausimų – kur pranešti apie pažeidimus ir kokios sankcijos gresia nesąžiningiems verslininkams. Laidos pašnekovai išrinko du įdomiausius ir originaliausius klausimus, kuriuos uždavusiems žiūrovams skirti 50 litų vertės dovanų kuponai knygoms įsigyti. Prizai atiteko Elektrėnų viešosios bibliotekos lankytojui už klausimą kas pasirūpins sąžiningu kainą perskaičiavimu ir Irenai iš Kauno rajono Rokų bibliotekos, kuri klausė, ką daryti su centų monetomis (1, 2 ir 5 nominalų), kurių turi susitaupiusi per 1000 litų ir jų nenori priimti nei vienas komercinis bankas.


Aktyviausia transliacijos metu buvo Vilkaviškio rajono viešoji biblioteka. Jos lankytojai pateikė net 33 klausimus. Biblioteka apdovanota 500 litų vertės prizu naujoms knygoms įsigyti.
Euras Lietuvoje įvedamas nuo 2015 m. sausio 1 dienos. Lietuva taps devynioliktąja euro zonos nare.


Gyventojai, kurie negalėjo dalyvauti tiesioginėje transliacijoje, bet norėtų daugiau sužinoti apie eurą, turės galimybę nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Youtube paskyroje (https:// youtu.be.comxD2PyAuZ8Ro) pamatyti "Euro panoramos" transliacijų įrašus.

„Euro panorama“ iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vyks kas dvi savaites tuo pačiu laiku – ketvirtadieniais nuo 10 val. ryto, jų trukmė – apie 1 valandą. Atvykti į bibliotekas kviečiami visi besidomintys būsimąja Lietuvos valiuta. Ypač laukiami vyresnio amžiaus žmonės, socialinės atskirties ir rizikos grupių atstovai, gyvenantys mažesniuose miesteliuose ir kaimuose.

Lapkričio 27 d. apie socialinį draudimą, socialines išmokas ir pašalpas artėjant eurui diskutuos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei „Sodros“ specialistai. Gruodžio 11 d. planuojama transliacija tema - „Kaip pasiruošti euro atėjimui“, kurios dalyviai - Lietuvos policijos ir Lietuvos banko atstovai. O sausį transliacijų ciklą užbaigs laida „Įsivedus eurą: apžvalga ir prognozės“, kurioje euro įvedimo rezultatus apibendrins finansų ministras R. Šadžius.


Renginiai šalies bibliotekose – tik viena iš daugelio visuomenę apie būsimą Lietuvos valiutą informuojančių priemonių. Spalio pabaigoje šalies mokyklose startavo „Euro panorama“ – programa skirta supažindinti moksleivius su būsimąja Lietuvos valiuta. Nacionalinį euro testą sprendė beveik 23 tūkst. Lietuvos moksleivių, geriausieji varžysis tolimesniuose etapuose. Nuo rugsėjo tęsiamas dar pavasarį pradėtas euro seminarų ciklas. Jų metu į gyventojams ir verslininkams rūpimus klausimus atsako Finansų ministerijos, Lietuvos banko, Ūkio ministerijos, „Verslios Lietuvos“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos ir kitų valstybės institucijų atstovai. Iki gruodžio pradžios visose 60-yje Lietuvos savivaldybių numatyta surengti mažiausiai 70 tokių seminarų gyventojams ir tiek pat verslininkams.

Euras Lietuvoje įvedamas nuo 2015 m. sausio 1 dienos. Lietuva taps devynioliktąja euro zonos nare.



Publikuota: 2014-11-14 08:40:06

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai