„Santaka“ / Kiek kainuoja studentų pragyvenimas / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  



Kiek kainuoja studentų pragyvenimas

Giedrė Putelytė


Studentai mano, kad taupiam pragyvenimui užtektų mažesnės sumos nei galvoja tėvai. Tuo tarpu normaliam ir prabangiam pragyvenimui studentai norėtų didesnio biudžeto nei įsivaizduoja tėvai. Tokį požiūrių skirtumą parodė „Compensa Life Vienna Insurance Group SE“ Lietuvos filialo užsakytas visuomenės nuomonės tyrimas. Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ vertino studentų ir studentų tėvų nuomonę dėl studentų pragyvenimo finansavimo.

35 proc. studentų mano, jog minimaliam pragyvenimui jiems pakaktų 300-500 Lt per mėnesį, 27 proc. jaunuolių teigia, kad mažiausiai jiems reikėtų iki 700 Lt, o 20 proc. – iki 1000 Lt per mėnesį. Tėvai minimalią ribą įsivaizduoja šiek tiek aukščiau: 27 proc. kaip minimalią sumą įvardino 300-500 Lt, 25 proc. – iki 700 Lt ir 25 proc. – iki 1000 Lt.  

Vertindami lėšų poreikį normaliam pragyvenimui, studentai nurodė kiek didesnes sumas nei tėvai. Daugiausiai jaunuolių (39 proc. ) teigė, kad patogiai jaustųsi gaudami 701-1000 Lt, tuo tarpu tėvai (38 proc. ) manė, kad studentui turėtų užtekti 501-700 Lt per mėnesį.  

Pragyvenimą savęsne varžant tiek studentai (34 proc. ), tiek tėvai (34 proc. ) apibrėžė 1001-1500 Lt ribose. Vis dėlto tėvai dvigubai dažniau nei studentai nurodė sumą iki 1000 Lt, tuo tarpu studentai beveik tris kartus dažniau nurodė 2000-3000 Lt permėnesį sumą.


Studento išlaikymas – išbandymas šeimos biudžetui

Vilniujestudijuojančio Luko mama gyvena Šiauliuose. Ji pasakoja, kad išlaikyti studentą šiais laikais tikrai brangu, nes išlaidos ypač padidėja, kai atžala išvažiuoja studijuoti į kitą miestą.  
Studento išlaikymas yra nemenka finansinė našta visai šeimai


„Tenka duoti pinigų ne tik kasdieniams poreikiams, bet ir buto nuomai, kelionėms, įvairioms kitoms reikmėms. Tam per mėnesį skiriame iki tūkstančio litų. Su vyru gauname vidutinius atlyginimus, todėl nuolat paimti tokią sumą pinigų iš šeimosbiudžeto yra nelengva, turime apriboti savo norus ir poreikius. Jeigu darreikėtų mokėti už mokslą, nežinia ar įstengtume“, – kalba moteris.

„Studento išlaikymas yra nemenka finansinė našta visai šeimai, ir taupyti būna priversti netik patys jaunuoliai, bet ir jų tėvai. Tokius reikšmingus gyvenimo etapus svarbu apgalvoti ir planuoti iš anksto. Yra įvairių taupymo būdų – pavyzdžiui, kaupiamasis vaiko draudimas, kuris padeda nedidelėmis sumomis, nuosekliai taupyti lėšas mokslams. Tačiau ne visi tėvai žino ir renkasi tokį kaupimo būdą“, – kalba „CompensaLife Vienna Insurance Group SE“ Lietuvos filialo vadovas Tomas Milašius.  


Realios studentų mėnesio išlaidos – apie 600 Lt

Patys studentai sako, kad tikrai „nesitaško“ pinigais, bet ir nejaučia didelio stygiaus. Vilniaus kolegijos trečiakursė Ineta Martusevičiūtė skaičiuoja, kad pragyvenimui Vilniuje per mėnesį išleidžia apie 600 Lt ir sako nejaučianti, jog stipriai taupo. Kauno Vytauto Didžiojo universitete studijuojantis Vytautas Grigaravičius teigia, kad išleidžia apie 550 Lt per mėnesį ir tokį biudžetą vertina kaip svyruojantį tarpkuklaus ir normalaus pragyvenimo. Tiesa, tėvai jiems padeda ne tik pinigais, bet ir įdeda maisto produktų, nuperka reikalingų daiktų.  

Merginos biudžete 60 proc. išlaidų tenka būstui ir maistui, vaikinas maistui ir būstui išleidžia 40 proc. biudžeto. Pramogoms abu studentai išleidžia  iki ketvirtadalio biudžeto: 20-25 proc. Likusi finansų dalis atitenka transportui, mokymosi priemonėms, kitoms reikmėms. Studentai teigia, kad turint tokį nedidelį biudžetą sunkiausia yra nors kiek susitaupyti. Taip pat nemažas iššūkis yra būsto klausimas. Bendrabučio nuoma kainuoja palyginus nedaug, bet sąlygos ten – ne pačios geriausios: trūksta tvarkos, triukšmas, ankšta. Tačiau atskiro buto nuomai reikėtų gerokai daugiau lėšų.  


„Nenuostabu, kad studentai įvardija didesnius gero gyvenimo kaštus nei jų tėvai arglobėjai. Tačiau faktas, kad esant reikalui akademinis jaunimas gebėtų labiau „susispausti” rodo, kad mūsų studentai dar tikrai nėra išlepę ir vardan mokslų būtų linkę iškęsti laikiną nepriteklių“, – rezultatus komentuoja „Spinter tyrimai“ vadovas Ignas Zokas.

„Spinter tyrimai“ tyrimą atliko 2014 metų rugpjūčio 25-31 dienomis, buvo apklausti 307 pirmo-antrokurso studentai ir 302 tėvai, turintys studijuojančių vaikų.  



Publikuota: 2014-09-30 13:27:43

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai