„Santaka“ / Nuostoliai sieks milijonus / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  


Šiuo metu pieno supirkimo kainos, priklausomai nuo kiekio, svyruoja nuo 45 iki 78 centų, o metų pradžioje kaina buvo apie 1,2 lito.

Kristinos VAITKEVIČIENĖS nuotr.


Nuostoliai sieks milijonus


Pieno supirkimo kainoms nukritus apie 20 proc., Lietuvos pieno gamintojai iki metų pabaigos gali patirti apie 114 mln. litų nuostolių. Kol kas neaišku, kiek jų kompensuos Europos Komisija (EK).Komisija paprašė papildomos pieno sektoriaus analizės, kurią ministerija turėtų pateikti kitą savaitę.

Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė sako, kad pieno perdirbėjams nebus skiriamos kompensacijos, nes jie sulaužė rugpjūčio pabaigoje pasiektą susitarimą supirkimo kainas sumažinti ne daugiau kaip 12 proc. - dabar kainos yra smukusios apie 20 proc.

Pasak V. Baltraitienės, pienininkai jokių priekaištų dabar nepareiškė. Pačių pieno perdirbėjų atstovai su žurnalistais nebendravo. Susitikime pas premjerą Algirdą Butkevičių dalyvavo „Pieno žvaigždžių", „Žemaitijos pieno", „Rokiškio sūrio" ir Vilkyškių pieninės vadovai.

Pieno gamintojų asociacijos vadovas Jonas Vilionis po susitikimo žurnalistams sakė, kad šiuo metu pieno supirkimo kainos, priklausomai nuo kiekio, svyruoja nuo 45 iki 78 centų, o metų pradžioje kaina buvo apie 1,2 lito.  

Anksčiau skelbta, kad Lietuva nuostoliams dėl Rusijos embargo kompensuoti Europos Komisijos prašo 46 mln. eurų (beveik 160 mln litų). Paramos prašoma ir pieno gamintojams, gyvulių bei daržovių augintojams - finansavimas būtų skiriamas ne produkcijos perdirbėjams, o žemdirbiams.



Pieno perdirbėjai nesitiki kompensacijų

Žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei pareiškus, kad kompensacijos pieno perdirbėjams nebus skiriamos, Vilkyškių pieninė vadovas sako, jog Europos Sąjunga (ES) negali skirti paramos pieno perdirbėjams, nes nėra tokio teisinio mechanizmo.
Europos Sąjunga (ES) negali skirti paramos pieno perdirbėjams, nes nėra tokio teisinio mechanizmo.
Gintaras Bertašius


„Pagal Europos Sąjungos reglamentus nėra priemonių, kad kompensuotų atskirai, perdirbimo pramonei padaryti kažkokį mechanizmą nėra teisinių galimybių", - sakė didžiausias įmonės akcininkas Gintaras Bertašius.

„Galiu pasakyti, kad Vilkyškių pieninėje pieno supirkimo kainos krito 11 proc. vidutiniškai. Kompensacijų įmonėms nenumatoma, o numatoma žemdirbiams dėl embargo, nes Baltijos šalis jis palietė labiausiai. Aš, kaip suprantu iš pokalbių, kad viskas vystosi ir kažkokie pinigai bus", - sakė G. Bertašius.

Anot jo, šiuo metu svarbiausia užtikrinti paramą pieno gamintojams: „Turime dirbti politiniame lygmenyje, kad Briuselyje įrodytume, jog stipriai dėl embargo pažeisti mūsų žemdirbiai. Dabar tas vyksta, bet tam reikia laiko. Galbūt visko per greitai norime."



G. Bertašius teigė, kad pieninė aktyviai ieško naujų rinkų, be to, pavyko susitarti su klientais, kad jie nupirktų šiek tiek daugiau produkcijos.

„Jeigu nebūtume pieno supirkimo kainų mažinę, tai bendrovei būtų grėsęs bankrotas. Tam tikri postūmiai su naujomis rinkomis yra. Esame darbinėje stadijoje. Dirbame pilnu pajėgumu ir atlyginimų nemažiname bei darbuotojų neatleidžiame", - kalbėjo Vilkyškių pieninės vadovas.

Pasak jo, nuo Rusijos žemės ūkio ir maisto produktų embargo pradžios iki spalio 1 dienos Vilkyškių pieninė bus sukaupusi 10 mln. litų vertės sūrio atsargų, kurias reikės kažkur parduoti.

Pieninės pardavimai į Rusiją iki embargo paskelbimo sudarė 20-25 proc. visų pardavimų.



Publikuota: 2014-09-22 14:04:09

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kūno kultūros mokytoja: „Bijau bandyti naujas sporto šakas“
* Nurodymui pakeisti S. Nėries gatvių pavadinimus Taryba nepakluso
* Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai: kam atiduosime savo balsą?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai