„Santaka“ / Aistras kaitina pakelėje seniūno įsigyta žemė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

26 metų mergina ieško bet kokio darbo Vilkaviškyje (gali dirbti virėja, pardavėja). Tel. 8 636 69 736.
Galioja iki: 2021-03-04 09:49:57

Dezinfekuoja, valo geriamojo vandens šulinius. Tel. 8 612 60 250.
Galioja iki: 2021-03-05 11:26:34

Tvarko sodus, šalina krūmynus, išpjauna-išveža vaismedžius, pjauna nepavojingus medžius, išveža šakas, formuoja, karpo, formuoja gyvatvores, žemina tujas. Tel. 8 635 09 998.
Galioja iki: 2021-03-06 13:09:40

Moteris ieško slaugytojos, padėjėjos darbo. Turi patirties. Tel. 8 630 17 578.
Galioja iki: 2021-03-07 15:51:33

Parduoda 8 a sodą su nameliu Agrastų g. 33, Vilkaviškio miesto ribose. Tel. 8 620 85 856.
Galioja iki: 2021-03-08 15:56:57

Išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės Kybartų, Pajevonio, Alvito, Šeimenos ar aplinkinėse seniūnijose. Mokės brangiai, iš anksto. Tel. 8 685 09 194.
Galioja iki: 2021-03-11 08:13:47Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-04-05 16:54

Dalinkitės:  


Į Trilaukį ir kitus Pajevonio seniūnijos pakraščio kaimus vedantis kelias, prie kurio seniūnas Gediminas Bisikirskas nusipirko žemės, gyventojams tampa įvairių svarstymų objektu.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Aistras kaitina pakelėje seniūno įsigyta žemė

Birutė PAVLOVIENĖ


„Santakos“ redakcijai atsiųstas skundas, kad Pajevonio seniūnas Gediminas Bisikirskas gali būti supainiojęs privačius ir viešuosius interesus, seniūno nenustebino. Jis sakė, kad pernai išasfaltavus kelias dešimtis metrų kelio prie krivio skulptūros, pro kurią važiuojama Kunigiškių piliakalnio link, nekilo jokio šurmulio. Įvairūs komentarai prasidėjo vėliau. Imta kalbėti, jog šis kelias pradėtas asfaltuoti dėl to, kad juo į savo lauką važinėja seniūnas.Anonimas su pavarde

„Norėčiau pasidalyti mintimis apie Pajevonio gyvenvietę, kurios centras tvarkomas gražiai. Praėjusią vasarą piliakalnio link nutiesta apie 30 metrų asfalto, nors į ten mažai kas važiuoja: kelis kartus turistai ir pora gyventojų. Dabar seniūnas renka parašus, kad tą kelią asfaltuotų toliau, nes maždaug už kilometro yra jo sodyba. Nori pakloti asfaltą iki savo sklypo, kad važinėdamas vasarą pas gyvulius nelaužytų tarnybinio automobilio.

Tegul geriau nutiesia asfaltą iki ežero. Vasarą ten važiuoja daug žmonių“, – toks „Santakai“ adresuotas laiškas buvo ne anoniminis, bet pasirašytas. Tik autorės pavardės neskelbiame, nes moteris kategoriškai paneigė rašiusi šį laišką. „Aš išsiaiškinsiu, kas pasinaudojo mano pavarde“, – sakė miestelio centre užkalbinta laiško autore nurodyta pajevonietė. Ji teigė net nežinanti, kad seniūnas turi žemės už piliakalnio.
Į seniūnijos kaimus

Pajevonio seniūnas Gediminas Bisikirskas sakė, kad kelias pro Kunigiškių piliakalnį visų pirma veda ne į seniūno žemę, kurią pirko tik pernai gruodį (anksčiau nuomojosi), o į seniūnijai priklausančius Balandėlių, Užupių ir Trilaukio kaimus. Juose gyvena daugiau kaip pusantro šimto žmonių. Keliu naudojasi ir kai kurie Užbalių bei Jakiškių gyventojai, kai prireikia vykti į Pajevonį.

Ankstesniais laikais Trilaukio krašto kelias buvo vieno kolūkio teritorijoje, pajevoninis – kito. Tarpusavyje šie keliai nesusisiekė. Gyventojų prašymu, kelias buvo sujungtas ir remontuojamas, žvyruojamas. „Tai daryti buvo pradėta apie 2001-uosius, kai aš pradėjau dirbti seniūnu. Tada neturėjau nė minties, kad šioje pakelėje pirksiu žemės. Pats ir dabar gyvenu Pajevonio centre“, – kalbėjo G.Bisikirskas.

Apkalbomis jis vadino teiginį, kad į ganyklą važinėja tarnybiniu automobiliu. „Aišku, žmonės mane gali matyti ton pusėn važiuojantį ir valdišku transportu. Juk man seniūnijos kaimuose yra visokių reikalų. Negi dėl to, kad pakelėje įsigijau žemės, į Trilaukio pusę dabar turėsiu važiuoti aplinkui – per Būdviečius?“ – sakė seniūnas.Tvarko ne pirmi metai


G.Bisikirskas stebėjosi, kodėl kažkam užkliuvo pernai piliakalnio link paklota asfalto atkarpa. Kad tai bus daroma, žmonės žinojo, nes buvo skelbta, kalbėta susirinkimuose.

Kunigiškių piliakalnis – respublikinės reikšmės kultūros vertybė. Piliakalnis ir aplink jį esanti teritorija tvarkoma ne pirmi metai. Šias pastangas gerai įvertino Nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos departamentas, kiti Kultūros ministerijos atstovai. Piliakalnis įtrauktas į turistinius maršrutus. Čia jau buvo surengta įvairių švenčių.

Kelias iki piliakalnio leidžiasi į pakalnę ir nuolat kelia problemų, nes jį išplauna polaidžių ir lietaus vanduo. Ir šiuo metu važiuojamąja dalimi vėl driekiasi grioviai, tampantys kliūtimi ne tiek turistams, kiek į Pajevonį ir atgal važinėjantiems seniūnijos pakraščio gyventojams. G.Bisikirskas sakė, kad pernai buvo asfaltuojamos Pajevonio ir Užbalių gyvenvietės. Likus šiek tiek pinigų, išasfaltavo ir dalį kelio piliakalnio link.

Šiemet, kaip buvo numatyta, asfalto dangos atkarpą pratęs iki piliakalnio, kad nereikėtų kasmet atnaujinti vandens išplaunamos žvyro dangos.Suklaidino kiti parašai?

„Galiu patikinti, kad už piliakalnio, kaip teigiama laiške, kelias nebus asfaltuojamas. Ir aš dėl to nerenku jokių parašų“, – tvirtino seniūnas.


Jo manymu, tokios kalbos galėjo pasklisti dėl to, kad surinkta apie 400 parašų asfaltuoti kitą kelią – „Užbaliai–Pajevonys“. Tai daryti žmonės buvo paraginti. Dėl šio kelio asfaltavimo gyventojai pernai kreipėsi į rajono merą. Protokolinį sprendimą priėmė ir Būdviečių kaimo bendruomenė. Užbalių–Pajevonio kelias yra rajoninės reikšmės, todėl jo remontas kada nors bus atliekamas ne iš seniūnijos lėšų.

„Aš nelinkęs seniūnijos lėšomis asfaltuoti ir skunde minimą kelią, vedantį į ežero pakrantę. Joje formuojasi perspektyvi visuomeninė poilsio zona. Todėl išasfaltuoti šį kelią lėšų galima tikėtis ir iš kitų fondų, iš projekto, kurį paruošusi rajono Savivaldybė“, – kalbėjo G.Bisikirskas.Asfalto – nedaug

Pajevonio seniūnijai iš Kelių fondo asfaltavimo darbams šiemet skiriama 60 tūkstančių litų. Tiek pat – ir žvyravimo, greideriavimo bei kitiems seniūnijai priklausančių kelių priežiūros darbams.

Seniūnijoje yra apie 115 kilometrų inventorizuotų vietinės reikšmės kelių. Asfaltu padengta tik 6,3 km. Beveik 100 kilometrų – žvyrkeliai, likusi dalis – natūralaus grunto keliai.

Šiemet Pajevonyje bus žvyruojama Kunigiškių gatvė – paskutinė miestelyje neturinti žvyro dangos. Bus padaryta sankasa – nuvažiavimas Šakių kaimo gyventojams. Pajevonio centre toliau bus tvarkoma aikštelė prieš kapines, klojamas šaligatvis kitoje pagrindinės gatvės pusėje. Daroma sąmata asfaltuoti automobilių stovėjimo aikštelę prie Pajevonio vidurinės mokyklos. Iš skirtų pinigų asfaltuos ir Trilaukio gyvenvietės kelio sankryžą prie Jakiškių bei jau minėtą aistrų įžiebusią žvyrkelio atkarpą iki piliakalnio.Kampelis ant skardžio

Seniūno teigimu, toliau šis kelias vingiuos neasfaltuotas – kaip ir dabar. „Jei nebūčiau šioje pakelėje įsigijęs žemės, niekam nebūtų užkliuvęs ir kelio pradžios asfaltas, pakloti numatytas daug anksčiau nei sugalvojau pirkti žemę. Kalbant atvirai, norėjau įsigyti seną Kazio Vyšniausko sodybą už pušyno, nes aš esu ir ūkininkas. Tik kiek kitoks. Man prie širdies labiau ne gamyba, o turizmas. Bet sodybą už pušyno nupirko kitas žmogus“, – pasakojo seniūnas.

Dabar yra taip, kaip yra. Ant gražaus skardžio, nuo kurio atsiveria vaizdas į Pajevonio jūra vadinamą ežerą, vietinių gyventojų dėmesio negali nepatraukti pradėta tvarkyti buvusi sodybvietė, dvaro palivarkas. Išgenėtos liepos, žemė suarta, o prie senų plytų sienos likučių sukrautos iš tolo baltuojančios plokštės.

Seniūnas nenoriai aiškino, kieno jos ir kas ketinama daryti. Paklaustas, kaip pavyko tokioje patrauklioje vietoje įsigyti šį kelių hektarų kampelį, G.Bisikirskas sakė, jog sklypą, kurio šiaurinėje pusėje, skardžio papėdėje, yra ir ganyklų, pirko teisėtai. Įsigijo iš valstybės, apie parduodamą žemę buvo skelbiama viešai, vyko viešas teritorijos plano svarstymas ir t.t. Į sklypą nuo kelio jau įrengtas įvažiavimas. Seniūnas tvirtino, kad sankasa čia buvo ir anksčiau, tik ją teko išlyginti.Publikuota: 2006-04-05 16:54:27

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškis pagal projektų skaičių pirmauja regione
* Garsus imunologas kviečia nesibaiminti dėl vakcinų
* MPRC Vilkaviškio skyrius naudojasi suteiktu šansu
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar sąžiningai laikotės karantino reikalavimų?
Laikausi nepriekaištingai.
Retkarčiais juos pažeidžiu.
Nusižengti priverčia aplinkybės.
Karantiną aš ignoruoju.Kalbos patarimai

„Augimvietė“ ar „augavietė“?
Darybiškai taisyklingas žodis yra augavietė (veiksmažodžio ir daiktavardžio dūrinys, plg. kirtavietė), terminas augavietė teikiamas „Aplinkos apsaugos terminų žodyne“ (Vilnius, 2000, p. 55), jis vartojamas ir teisės aktuose. Augimvietė – neteiktinas terminas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2021 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas