„Santaka“ / Sūdavos mokykla šventė 55 metų jubiliejų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-06-17 16:06

Dalinkitės:  


Prie šventės svečių registracijos stalo mokytojams sunku buvo atpažinti savo buvusius mokinius. Pirmas iš dešinės – pirmos laidos abiturientas Konstitucinio teismo teisėjas Romualdas Kęstutis Urbaitis.

Autorės nuotr.


Sūdavos mokykla šventė 55 metų jubiliejų

Birutė NENĖNIENĖ


Sūdavos vidurinė mokykla prieš atsisveikindama su 45-ąją abiturientų laida pakvietė mokyklos gyvavimo 55-metį kartu atšvęsti visų buvusių laidų abiturientus, dirbusius mokytojus. Taip pat atvyko šiam kraštui atstovaujantis Seimo narys Jonas Ramonas, Klausučių ir Pilviškių seniūnai.

Mokykla jų laukė pasipuošusi, pašviesėjusi ir atjaunėjusi. Skambant mokyklos himnui mokiniai įnešė mokyklos vėliavą. Tarp dabartinių pedagogų, svečių, buvusių mokinių pasisakymų, apdovanojimų specialiai jubiliejui parengta šokių ir dainų programa dabartiniai mokiniai kvietė visus sugrįžti į vaikystę. Svečiai įžvalgiai pastebėjo šios kaimo mokyklos pokyčius, jos bendruomenei linkėjo ir toliau tvirtėti.

Pabaigoje moksleiviai įnešė didžiulį mokyklos pastatą vaizduojantį gimtadienio tortą, kurio ragauta po oficialios programos dalijantis prisiminimais. Atskirų laidų abiturientai su savo mokytojais dar ilgai bendravo klasėse.



Mokėsi „vištininke“

Sūdavos mokyklos pradžia laikoma 1950-ieji metai. Tada ji buvo įsikūrusi Rumokų kaime, vokiečio sodyboje. Atvyko pirmieji keturi mokytojai – jauni specialistai, veikė dvi klasės – penktoji ir šeštoji. Mokykla plėtėsi ir po trejų metų persikėlė į Žynių kaimo ūkininko Puvelskio, ištremto į Sibirą, sodybą. Klasės buvo įrengtos ir buvusioje vištidėje.



Mokykla pavadinta Arminų vardu, nes ji atsidūrė tokio pat pavadinimo kolūkio teritorijoje. Pirmoji abiturientų laida buvo išleista iš Žynių kaime įsikūrusios mokyklos. Pirmųjų laidų abiturientai prisiminė, jog jie, besimokydami vyresnėse klasėse, liejo dabartinės Sūdavos vidurinės mokyklos pamatus. Už šio pastato atsiradimą, kol mokykla gyvuos, sūdaviečių kartos bus dėkingos tuometiniam kolūkio pirmininkui Jonui Steponavičiui. O šįkart visų tyli pagarbos minutė buvo skirta mirusiems bendruomenės nariams.



Džiuginantys pasiekimai

Vykstant švietimo pertvarkai, prie Sūdavos mokyklos prijungti trys skyriai, mokosi 360 mokinių, dirba 43 pedagogai, dauguma pakankamai aukštos kvalifikacijos, kiti dar mokosi.

Mokykloje sėkmingai tęsiamas profilinis mokymas, beveik pusė abiturientų siekia aukštojo mokslo. Turtėja mokyklos materialinė bazė – gerai įrengtas 11 darbo vietų informatikos kabinetas, įvestas „Litneto“ ryšys, mokiniai gali nemokamai naudotis internetu.

Šiais mokslo metais vyko pirminis patalpų atnaujinimas – pakeisti mokyklos langai, įrengta nauja katilinė. Išplėsta ir atnaujinta skaitykla, mokytojų kambarys, salė, kai kurie kabinetai. „Sieksime, kad šita mokykla būtų bendruomenės kultūros centras, kad ji teiktų mokiniams tas paslaugas, kurių reikalauja šiandieninė besivystanti visuomenė“, – sakė direktorė Laima Pakinkienė. Ji dėkojo savo kolektyvo žmonėms ir visiems, kurie padėjo surengti šventę. Ypač tiems šio krašto žmonėms, ūkininkams, kurių paramos dėka galėjo pasipuošti, bei rajono Savivaldybei.



Mokinių kūrybinės galios nuo pat pirmųjų dienų mokykloje ugdomos pamokose, popamokinėje veikloje, taikant įvairius projektinius ir netradicinius darbo metodus ir t.t.

Antri metai 3–4 klasių mokiniai dalyvavo tarptautinėje matematikos olimpiadoje „Kengūra“. Moksleiviai neblogai pasirodė matematikos, lietuvių kalbos, informatikos, dailės ir kitų dalykų rajoniniuose konkursuose, dalyvavo respublikiniuose renginiuose. Prizinės vietos užimamos sportinėse varžybose. Keleri metai įvairiuose respublikiniuose konkursuose dalyvauja ir įvairius apdovanojimus parsiveža jaunieji kraštotyrininkai. Aktyviai veikia mokinių savivalda, plėtojama mokytojų metodinių ratelių veikla.

Direktorės pavaduotoja Janina Petrauskienė sakė, jog reikia mokėti džiaugtis pasiektais ir stengtis dėl dar geresnių rezultatų.



Plojimai mokytojams, priesakai vicemerui

Pirmieji plojimai nuaidėjo paminėjus mokytojos Reginos Naujokaitienės pavardę.

Antrąkart pasigirdo, kai ši matematikė kraštotyrininkė pasakojo apie pasiekimus kraštotyros srityje, kvietė dviejuose jos įkurtuose ir globojamuose muziejuose – mokyklos ir kaimo – sugrįžti į savo ir savo tėvų, senelių praeitį, prisiliesti prie krašto istorijos, buities bei kultūros. Žaismingi mokytojos pasakojimai atvertė daugeliui primirštus moksleiviško gyvenimo epizodus dalyvaujant respublikinėse sportinėse ir turistinėse varžybose, apie po išleistuvių pamestą atestatą ir kt.



Plojimai lydėjo Švietimo skyriaus ir Savivaldybės mero padėkos raštais už kūrybiškumą ir novatoriškumą apdovanojamus mokyklos pedagogus. Taip pat buvusio direktoriaus, rajono Savivaldybės vicemero Jono Meškausko prisipažinimą, kad „mintys ir kojos jį dažnai sugrąžina į šią mokyklą“ bei pažadą, jog stengsis mokyklai visapusiškai padėti, ne tik palaikydamas kūrybines naujosios direktorės bei viso kolektyvo iniciatyvas, bet ir pagal atnaujinimo programą nukreipiant lėšų stogui remontuoti. Vienas iš ankstesniųjų laidų abiturientų priminė, jog mokyklą galima vadinti rajono vadovaujančių kadrų kalve, nes jų klasę išleidęs fizikos mokytojas, dabartinis rajono meras Algirdas Bagušinskas buvo pakviestas dirbti Švietimo skyriaus inspektoriumi.



Sugrįžo namo

Daug Sūdavos mokyklą baigusių mokinių dabar užima aukštus postus. Kuklesnėse vietose esantys brangintini dėl sąžiningumo, darbštumo, kitų žmogiškųjų vertybių, įgytų šios mokyklos suole.

Tačiau svečių sąrašas nebuvo ypač ilgas – gal žmonės pabūgo prapliupusio lietaus, gal nenorėjo naujais įspūdžiais užgožti prieš penkerius metus 50-mečio jubiliejuje patirtų gerų jausmų. Iš ankstesniųjų metų gausiau susirinko 4-os, 6-os, 9-os laidų abiturientai, iš kai kurių laidų neatvyko niekas. Visų belaukiantys mokytojai šventėje tikėjosi pamatyti „savo mokslų daktarus“ – pirmos laidos abiturientą, Konstitucinio teismo teisėją Romualdą Kęstutį Urbaitį, kardiologą Kęstutį Šalčių, technikos mokslų daktarą Juozą Bukšnaitį ir kitus. Ir kokia įsivyravo nustebusių žvilgsnių tyla, kai mokytojai, stebėdami atvykstančius svečius, iš veidų jų nepažino. Buvę mokiniai gyrė nepasikeitusius mokytojus ir šmaikštavo, jog manę, kad ir jie tokie patys.

„Nėra kaime tėviškės namų, bet fantastiška, kad galiu parvažiuoti į antruosius namus – mokyklą, galiu pamatyti savo mielus mokytojus“, – visų bendrą jausmą išsakė 10-os laidos abiturientas inžinierius Zigmas Vyšniauskas.



Publikuota: 2005-06-17 16:06:32

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai