„Santaka“ / Muzikos mokykla pradeda jubiliejinių renginių ciklą / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Įstaigos direktorius Artūras Pečkaitis bei jo pavaduotojos ugdymui Dalia Balčiūnienė (kairėje) ir Gintarė Gudeliauskė garantuoja, kad į jubiliejinius renginius atėję žiūrovai patirs daugybę gerų emocijų.

Autoriaus nuotr.


Muzikos mokykla pradeda jubiliejinių renginių ciklą

Andrius GRYGELAITIS


2024-ieji Vilkaviškio muzikos mokyklai yra ypatingi metai. Įstaiga mini savo veiklos šešiasdešimtmetį. Jau netrukus mokykla rajono bendruomenę pakvies į įspūdingų koncertų ir renginių ciklą.



Nemokami koncertai

1964-aisiais įkurta Vilkaviškio muzikos mokykla per šešis dešimtmečius išugdė daugiau nei 3, 5 tūkst. absolventų. Dalis iš jų vėliau tapo pedagogais ir šiandien dirba ten, kur kadaise gavo pirmąsias profesionalios muzikos pamokas. Būtent jie kartu su dabartiniu muzikos mokyklos kolektyvu šiandien ir rūpinasi būsimais jubiliejiniais renginiais. O jų bus ne tiek ir mažai!

Trečiadienį, kovo 13 d., 18 val., Vilkaviškio kultūros centre vyks koncertas intriguojančiu pavadinimu „Geltonas akordeonas“. Kodėl pasirinkta tokia spalva, žiūrovai sužinos tik per pasirodymą. Jo metu koncertinę programą atliks toks gausus akordeonininkų būrys, kokio mūsų rajono scenose dar nėra buvę. Laukiama solistų ir ansamblių iš 7 šalies savivaldybių.

Tai tik vienas iš gausybės mokyklos šešiasdešimtmečiui skirtų renginių. Gegužės 10 d. taip pat Vilkaviškio kultūros centre vyks jau tradicija tapęs Vilkaviškio muzikos mokyklos liaudies dainų ir šokių ansamblio „Siaustinis“ pasirodymas, o birželio 7 d. į Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos apsilankymo katedrą muzikos gerbėjus pakvies kanklininkės.



„Tikimės sulaukti daug žiūrovų, juolab kad visi koncertai bus nemokami. Neabejojame, kad žmonės iš pasirodymų išeis pakylėti, kupini gerų emocijų. Tokie renginiai vienija bendruomenes. Kokybę mes garantuojame“, – užtikrino Vilkaviškio muzikos mokyklos direktorius Artūras Pečkaitis.

Jis teigė, kad įvairių jubiliejinių renginių vyks ir daugiau. Kai kurie iš jų bus daugiau skirti mokyklos bendruomenei, vyks nedidelėse kamerinėse aplinkose. Pavyzdžiui, jau praėjusį penktadienį įstaigoje koncertavo Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Akordeonų katedros studentai. Planuojama, kad visą renginių ciklą vainikuos kitais mokslo metais vyksiantis šventinis koncertas.



Vis opesnė pedagogų problema

Šiuo metu muzikos mokykloje mokosi apie 400 vaikų. Šis skaičius nekinta pastaruosius keletą metų. Daugiausiai atsiranda norinčiųjų mokytis groti fortepijonu bei gitara.

Dar apie keturias dešimtis asmenų ugdoma pagal suaugusiųjų programas.

Kaip pasakojo A. Pečkaitis, prieš trejetą metų pradėtas suaugusiųjų mokymas labai pasiteisino. Žmonės džiaugiasi galintys realizuoti vaikystėje neišpildytas svajones groti, šokti ar dainuoti.

Vilkaviškio muzikos mokyklos bendruomenės atstovai kasmet džiugina aukštais savo pasiekimais bei garsina rajono vardą tiek šalyje, tiek už jos ribų.
Trečiadienį, kovo 13 d., 18 val., Vilkaviškio kultūros centre vyks koncertas intriguojančiu pavadinimu „Geltonas akordeonas“.



Įstaigoje dirba per pusšimtį darbuotojų, iš kurių 44 – pedagogai. Tiesa, kiekvienais metais juntamas vis didesnis mokytojų stygius. Darosi ypač sunku rasti koncertmeisterių bei specialistų, kurie norėtų vadovauti kolektyvams.

„Kaip ir visose rajono ugdymo įstaigose, pas mus dominuoja vyresni mokytojai. Jie išties pasišventę mokyklai, jai atiduodantys visą savo širdį. Kol kas nesinori galvoti, kas nutiks, kai jie išeis į užtarnautą poilsį. Situaciją šiek tiek palengvintų kompensacijos už pedagogų keliones į darbo vietą. Dar pernai buvo paruoštas tvarkos aprašas, kuriame tas numatyta, tačiau tuomet opozicijos atstovai jį užprotestavo. Šiemet jau jie patys siūlo kompensuoti mokytojų keliones į darbo vietą. Mums nesvarbu, kas tokios tvarkos iniciatoriai, svarbiausia, kad ji būtų priimta. Dėl jos nebuvimo jau netekome keleto mokytojų“, – teigė muzikos mokyklos direktorius Artūras Pečkaitis.



Senos bėdos

Šventinę nuotaiką šiek tiek temdo ir ne vienus metus įstaigą kamuojančios įsisenėjusios problemos. Bene opiausia iš jų – Nepriklausomybės gatvėje esančio antrojo mokyklos korpuso, buvusio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos bendrabučio, renovacija. Neseniai Savivaldybės lėšomis buvo sutvarkyti pagrindiniai šio pastato laiptai, tačiau vidaus patalpų būklė toli gražu neprimena ugdymo įstaigos. Supratusi, kad norimos renovacijos dar gali tekti laukti ilgus metus, mokyklos bendruomenė pastarąsias keletą vasarų pati ėmėsi kosmetinių remonto darbų. Per atostogas įstaigos pedagogai nevengdavo persirengti darbo rūbais, pasiimti teptukus į rankas ir pasitelkę visą savo vaizduotę dažydavo sienas.



„Žinome, kad antrojo korpuso, kuriame mokosi didžioji dalis mūsų mokinių, renovacija įtraukta į Savivaldybės strateginį veiklos planą, bet norint sulaukti realių darbų reikia finansavimo. Dėl to didelių vilčių ir nepuoselėjame. Šiek tiek skaudu, kad mūsų mokykla vis neatsiduria prioritetų sąrašo viršūnėje. Anksčiau prašėme koncertų salės, kurios Vilkaviškiui vis dar labai trūksta, dabar akcentuojame antrojo korpuso renovaciją, tačiau į mūsų pageidavimus mažai kas kreipia dėmesį. Per visus šiuos metus buvo renovuota ne viena rajono ugdymo įstaiga. Kai kurių iš jų šiandien jau apskritai nelikę. Prisipažinsiu, šiek tiek su pavydu žiūriu į kitas šalies muzikos ir meno mokyklas, kurios panašių problemų neturi“, – apmaudo neslėpė A. Pečkaitis.

Jo teigimu, įstaigai trūksta ir naujų muzikos instrumentų. Tarkime, mokykla greičiausiai jau seniai būtų įsigijusi naują fortepijoną, tačiau dabar paprasčiausiai neturi kur jo dėti.



Paglostė širdį

Pirmą kartą į Vilkaviškio muzikos mokyklą mokiniai sugužėjo 1964-ųjų rugsėjo 1 d. Tuo metu jų buvo 76, dirbo 6 mokytojai.

Prieš 60 metų mokykla iš pradžių prisiglaudė senuosiuose kultūros namuose, dabartinės parapijos salės patalpose. Vos po keleto mėnesių įstaiga persikėlė į Kęstučio gatvėje esantį pastatą, kur yra ir dabar.

Mokykla kasmet augo, plėtėsi, daugėjo įvairių mokymo programų. Didėjant mokinių skaičiui pagrindinėse patalpose darėsi ankšta. Dėl to kiek daugiau nei prieš dešimtmetį buvusiame Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos bendrabutyje įkurtas antrasis muzikos mokyklos korpusas. Būtent tada mokinių skaičius ėmė dar labiau augti.

Per 60 metų mokykla išleido didžiulį būrį auklėtinių: puikių muzikantų, tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatų, diplomantų, žinomų dainininkų, muzikos profesionalų ir pedagogų.

„Jei bus palanki valstybės ir rajono valdžios politika, mūsų įstaiga gyvuos dar daug metų. Neseniai dalyvavau Kauno krašto meno ir muzikos mokyklų vadovų pasitarime, kuriame Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos direktorius Kęstutis Bliujus pateikė širdį paglosčiusią informaciją. Pasirodo, jo vadovaujamoje įstaigoje daugiausiai mokosi buvusių Kauno bei Kauno rajono muzikos ir meno mokyklų auklėtinių, o trečioje vietoje – Vilkaviškio muzikos mokyklos ugdytiniai. Jų konservatorijoje šiuo metu ugdoma net 13! Iš Marijampolės meno mokyklos jų yra vos 2. Būtų smagu, kad bent nedidelė dalelė mūsų įstaigą baigusių mokinių vėliau grįžtų čia dirbti. Tai padėtų išspręsti pedagogų trūkumo problemas. Bet kokiu atveju tikiu šviesesniu įstaigos rytojumi“, – kalbėjo šešioliktus metus Vilkaviškio muzikos mokyklai vadovaujantis A. Pečkaitis.





Publikuota: 2024-03-12 12:38:11

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai