„Santaka“ / Opšrūtų kaimas pasipuošė dar vienu atminimo simboliu / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Su viešniomis (iš dešinės) Užsienio reikalų ministerijos ambasadore ypatingiems pavedimams Gitana Grigaityte ir Vokietijos ambasados kultūros atašė Anja Luther prie koplytstulpio nusifotografavo idėjos iniciatorius Kęstutis Virketis, Alksnėnų parapijos klebonas Mindaugas Martinaitis, kūrinio autorius tautodailininkas Raimundas Blažaitis, vicemerė Daiva Riklienė, „Rotary“ klubo nariai Juozas Šamatauskas bei Juozas Oleka.

Opšrūtų kaimas pasipuošė dar vienu atminimo simboliu


Opšrūtų kaime (Pilviškių sen.) atidengtas koplytstulpis, skirtas seniesiems šios vietovės gyventojams – lietuviams ir vokiečiams – atminti.

Vos prieš porą savaičių naujojoje Opšrūtų erdvėje, Koplytstulpio parkelyje, atidengtas garsios muzikologės Zitos Kelmickaitės atminimui skirtas suolelis. Šio pagarbos ženklo, kaip ir lietuviams bei vokiečiams atminti skirto koplytstulpio, iniciatoriai – bendruomenės nariai Kęstutis Virketis ir Romualdas Sveikata. Jiems aktyviai talkino visa kaimo bendruomenė ir Pilviškių seniūnija. Padėjo ir „Rotary“ klubas, verslininkai. Už pagalbą bei geranoriškumą jiems padėkos raštus įteikė Opšrūtų kaimo bendruomenės pirmininkė Jolanta Šneiderienė.

Iniciatyvos autoriai tikisi, kad šis simbolinis paminklas padės iš užmaršties iškelti ir kaimo, ir viso krašto istoriją. Simboliška, kad koplytstulpis tautodailininko Raimundo Blažaičio išdrožtas iš senosiose vokiečių kapinėse vėjo nuversto ąžuolo.

Opšrūtų kaimo istorija neatsiejama nuo šimtmečiais čia gyvenusių vokiečių, kurie sudarė nemažą dalį visos bendruomenės. Per Antrąjį pasaulinį karą vykusių trėmimų metu kaime gyvenę Lietuvos vokiečiai prievarta buvo iškeldinti iš savo namų ir grąžinti į tėvynę.



Koplytstulpio atidengimo renginyje dalyvavo ne tik idėjos iniciatoriai, kaimo bendruomenė, rajono ir Pilviškių seniūnijos vadovai, bet ir Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje kultūros atašė Anja Luther bei Užsienio reikalų ministerijos ambasadorė ypatingiems pavedimams Gitana Grigaitytė.

Prisiminta ne tik tai, jog iki karo Lietuvoje klestėjo virš 100 tūkst. turinti vokiečių bendruomenė, jų karo laikų tragedija, „vilko vaikų“ likimas, bet ir šiuometinės karinės situacijos aktualijos, strateginė Vokietijos partnerystės reikšmė.

Koplytstulpį pašventino Alksnėnų parapijos klebonas kunigas Mindaugas Martinaitis.

Susirinkusiesiems pasirodymus dovanojo Pilviškių „Santakos“ gimnazijos solistės bei liaudiškų šokių kolektyvas „Santaka“, Pilviškių kultūros namų vokalinis ansamblis „Jovaras“, Vilkaviškio muzikos mokyklos kanklių ansamblis „Sadutė“ .

Renginio pabaigoje lietuvių ir vokiečių draugystei atminti pasodintas ąžuolas. Svečiai apsilankė netoliese esančiose Mažučių vokiečių kapinaitėse.



„Santakos“ inf.



Publikuota: 2023-10-18 10:45:06

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Teisingumo paieškos sprogo it muilo burbulas
* Tarybos nutarimai: didins darželinukų grupes, statys daugiabutį
* Infoturo dalyvius žavėjo degustacijomis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai