„Santaka“ / Įskaudino seniūno sprendimas nupjauti egles / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Į Paežerius atskubėję seniūnijos darbuotojai nurėžė prieš du dešimtmečius pasodintas eglaites.

Įskaudino seniūno sprendimas nupjauti egles

Simona SIMANAVIČIENĖ


Į redakciją užsukęs Paežerių kaimo (Pilviškių sen.) gyventojas skundėsi, kad grįžęs po darbo neberado prieš aštuoniolika metų šalia nuosavo sklypo ribos pasodintos eglės. Vyriškis įtarė, jog eglę nupjovė Pilviškių seniūnijos darbuotojai.

Pasodino valstybinėje žemėje

Prieš beveik du dešimtmečius prie savo namų tvoros paežerietis, panoręs likti neįvardintas, pasodino eglaičių gyvatvorę. Tą, kad medelius sodina ne privačioje, o valstybinėje žemėje, vyriškis sakė žinojęs, tačiau noras sodybai suteikti privatumo buvo svarbesnis.

Paežerietis pasakojo, kad eglės buvo prižiūrėtos: karpomos jų viršūnės, o šiemet šiam darbui atlikti žmogus buvo pasamdęs ir įmonę. Arčiausiai Kaštonų ir Stasio Ankevičiaus gatvių sankirtos pasodinta eglė buvo dailiausiai nuaugusi, todėl ji palikta negenėta.

Vieną vakarą po darbo grįžęs kaimo gyventojas apsižiūrėjo, kad medžio nebėra, o jo vietoje – kelmas ir traktoriaus vėžės. „Niekas nei skambino, nei į namus buvo užsukęs. Man iškart kilo mintis, kad čia Pilviškių seniūno Vytauto Judicko darbas. Nuvažiavau į Pilviškius ir radau eglę pastatytą prie Pilviškių savanorių memorialo“, – medžio dingimo istoriją papasakojo Paežerių kaimo gyventojas.



Su seniūnu paežerietis taip ir nesusisiekė, tačiau teigė nuvykęs pas aplinkosaugininkus, kurie jam paaiškino, jog eglė – saugomas medis, todėl norint nukirsti daugiau nei 20 cm skersmens eglę, kuri auga ne miesto teritorijoje, valstybinėje žemėje, yra būtinas leidimas.

„Jis tikriausiai nė neturėjo leidimo eglę kirsti. Manau, kad negražus poelgis, bent pasakęs būtų. Nors tai ir ne mano žemė, bet aš tą teritoriją prižiūriu: žolę nupjaunu, medžius geniu“, – kalbėjo vyriškis.



Buvo raginamas nukirsti

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos ekologas Darius Bunikis „Santakai“ sakė, kad Pilviškių seniūnija dėl leidimo nukirsti medį nesikreipė. Vyriausiasis specialistas atkreipė dėmesį, jog medžio skersmuo nustatomas matuojant jį 1, 2 m aukštyje, o ne pažemėje. Be to, leidimas nėra būtinas, jeigu valstybinėje žemėje augantis medis trukdo vairuotojų matomumui, auga po elektros linija ir t. t.

„Valstybinėje žemėje sodinti medžių nesuderinus negalima, bet ir nupjauti, jeigu nėra priežasties, nebūtina. Kodėl eglė buvo nupjauta, gali atsakyti tik seniūnija“, – kalbėjo ekologas.



Eglę užauginęs paežerietis pripažino, kad ekologo nurodytame aukštyje spygliuotis tikriausiai buvo mažesnio skersmens. Vis dėlto vyras teigė, kad vairuotojų matomumui ji tikrai negalėjo trukdyti, nes augo toliau nuo sankryžos. „Prie pat sankryžos auga slyva. Ji tikrai trukdo, bet kažkodėl nukirto eglę, kuri stovėjo penki metrai iki sankirtos“, – stebėjosi žmogus.
Ten ne mano žemė, valstybinė, bet aš teritoriją prižiūriu: žolę nupjaunu, medžius geniu.


Pakalbintas Pilviškių seniūnijos seniūnas V. Judickas paaiškino, jog medis nupjautas ne be priežasties – buvo gautas skundas. Pasak jo, eglė trukdė vairuotojų matomumui. „Likusios eglės irgi per arti kelio, žmonėms neina praeiti, šiaip reikėtų jas visas nupjauti, – penktadienį kalbėjo seniūnijos vadovas ir pabrėžė, kad dėl eglių gyventojai skundžiasi jau seniai. – Kartais žmonės sodina nieko nesuderinę, o vėliau visiems kitiems kliūva.“

Seniūnas sakė, kad jau keleri metai paežerietis yra raginamas išsipjauti egles, o jei to nepadarys – jas nupjaus seniūnijos darbuotojai. Anot seniūno, darbai nejudėjo, todėl buvo priimtas sprendimas arčiausiai sankryžos buvusią eglę nukirsti ir panaudoti seniūnijos reikmėms.





Bijo, kad ardys asfaltą

Apie incidentą redakcijoje pasakojęs paežerietis prasitarė, kad jo eglėmis kaimynai visgi yra skundęsi. Be to, su kaimynais nesutarimų būta ir anksčiau, tačiau kad kam nors būtų trukdžiusi būtent ši eglė, jis girdįs pirmą kartą.

„Tam ir buvau išsikvietęs specialistus, kad egles apkarpytų. Dėl gyvatvorės pasikalbėti dar vasarą buvo atėjusi seniūnaitė Giedrutė Klimavičienė ir Paežerių kaimo bendruomenės pirmininkė Vida Kilnienė. Bet kuo dėta toji eglė, kurią nukirto?“ – su seniūno argumentais kategoriškai nesutiko vyriškis.

Bendruomenės pirmininkė V. Kilnienė patvirtino, kad gyventojai dėl eglių skundėsi ne kartą. Jų šakos driekiasi iki pat važiuojamosios dalies, gula ant kelkraščio, todėl pėstieji priversti eiti važiuojamąja kelio dalimi. Nerimo kelia ir paviršinės eglių šaknys.

„Ši situacija labai nemaloni, tačiau jau Mokyklos gatvėje medžių šaknys buvo iškilnojusios asfaltą. Bijome, kad taip nenutiktų ir Kaštonų gatvėje. Be to, neramu ir dėl pėsčiųjų saugumo“, – jaudinosi V. Kilnienė.

Kol bendruomenės atstovė svarstė, kaip būtų, jeigu būtų, matyt, skundo ir žurnalistės skambučio suerzintas seniūnas padarė savo tvarką. Vakar, nuo pat ryto, prie paežeriečio namų burzgė pjūklai – seniūnijos darbininkai jau pjovė visą eglaičių gyvatvorę.

Šios kerštu pakvipusios istorijos, ko gero, galėjo ir nebūti. Gal ir teisus seniūnas, gal iš tiesų atėjo laikas atsisveikinti su ne vietoje išaugusiais medžiais? Visgi reikėtų nepamiršti, kad vadovo pareiga – ne vien duoti nurodymus ir principingai kirsti iš peties. Net ir pačioje kebliausioje situacijoje dažniausiai pavyksta išspręsti problemą, jeigu pasistengiama išgirsti kitą žmogų, suprasti jo jausmus, pasikalbėti ir ramiai viską paaiškinti. To šioje istorijoje, atrodo, tik ir tetrūko.



...



Publikuota: 2022-12-28 14:00:46

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai