„Santaka“ / Nuo šiol pasus turės ne tik Lietuvos piliečiai, bet ir miškai / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  


Nuo šiol pasus turės ne tik Lietuvos piliečiai, bet ir miškai


Valstybinės miškų tarnybos statistika Lietuvoje nurodo esant beveik 250 tūkst. miško savininkų. Per paskutinius dešimtmečius įvykdyta žemės reforma žemės bei miškų sklypus sugrąžino beveik 100 tūkst. piliečių.



Nepaisant to, kam – fiziniam ar juridiniam – asmeniui, priklauso miškas, svarbu išmanyti, kas jame auga ir gyvena. Todėl nuo šiol pasus su visais reikiamais duomenimis turės ne tik žmonės, bet ir miškai.

Lietuvoje miškai užima daugiau kaip 33, 6 proc. šalies teritorijos, o net pusė jų yra privatūs. Kiekvienas miškas reikalauja priežiūros, o darni ir atsakinga miškininkystė – žinių bei patirties.

Nors miškas ir yra privati nuosavybė, jame savivaliauti negalima – nukirsti medžiai privalo būti atsodinti, miškavietės – sutvarkytos, o krūmynais apaugusiose vietovėse pasirūpinta priešgaisrinėmis priemonėmis.

Kasmet besikeičiantys įstatymai sukelia galvos skausmus kiekvienam miško savininkui, todėl pagalbos ranką ištiesia sistemos, siūlančios įvairius žaliojo turto valdymo būdus.

„Kiekvienas privataus miško savininkas turi savų poreikių, klausimų ir rūpesčių. Vieni žmonės kreipiasi norėdami parduoti turimą mišką, kiti – jį išnaudoti, paversti pajamų šaltiniu, tačiau, nežinodami, kaip tinkamai tą padaryti, ieško pagalbos. Būti miško savininku yra atsakomybė: apleisti ir neprižiūrimi miškai ne tik kelia gaisrų riziką, bet ir ilgainiui praranda savo vertę“, – teigia vienos iš didžiausių Lietuvoje miško valdymo sistemų Branginu.lt vadovas Žilvinas Juzėnas.


Siekiant, jog kiekvienas miško savininkas turėtų tvarkingus ir tikslius dokumentus apie savo mišką, nuo birželio 11 d. jau galima išimti „Miško pasą“, su visais miško duomenimis.

Ši paslauga miško savininkams teikiama visiškai nemokamai.

„Miško pasas“ yra dokumentas, kuriame pateikiama konkreti ir itin svarbi informacija apie mišką: jo lokacija, plotas, vyraujantys medelynai bei jų amžius. Taip pat įvertinamas miško reljefas ir pelkių rizika, netgi pateikiami naudingi patarimai, kaip išnaudoti turimą miško plotą, aptariami miško pardavimo arba kirtimo variantai bei sudaromas sklypo planas.

Tvarkingai „Miško pase“ pateikti duomenys naudingi tiek aktyvia miškininkyste užsiimantiems žmonėms, tiek ketinantiems mišką parduoti, padovanoti ar palikti ateities kartoms kaip palikimą. „Miško pasas“ taip pat pravers ir palengvins įvairių paraiškų paramai gauti teikimo procesą.



Branginu.lt inf.





Publikuota: 2020-06-22 08:23:11

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai