„Santaka“ / Penki karantino iššūkiai Savivaldybei / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  



Penki karantino iššūkiai Savivaldybei


Koronaviruso pandemija parodė, kad nepriklausomai nuo to, kas esi ir kur gyveni – dideliame mieste ar kaime, – visus gali paliesti grėsmė. Tad tiek didmiesčių, tiek rajonų savivaldai tenka susidurti su panašiais, bet dar niekada neregėtais iššūkiais. Tik nuo susiklausymo, nuoširdaus komandinio darbo priklauso, kaip pajėgiame juos išspręsti.



Pirmas iššūkis

Vyriausybei įpareigojus Savivaldybes karantinuoti į Lietuvą iš užsienio sugrįžusius asmenis, susidūrėme su pirmuoju iššūkiu. Teko ne tik rasti transportą, kuriuo galėtume dieną naktį iš Vilniaus, Kauno oro uostų, Klaipėdos terminalo parsivežti žmones, gyvenamąją vietą deklaravusius mūsų rajone, bet ir suteikti jų izoliacijai tinkamas patalpas, užtikrinti maitinimą.

Savivaldai teko pasirūpinti, kad iš užsienio grįžę žmonės, izoliuoti Savivaldybės skirtose patalpose, pajutę COVID-19 virusui būdingus simptomus, būtų nuvežti ištirti.

Vienus teko vežti į Kauno klinikas ir atgal, kitus – į mobiliuosius punktus. Ten teko vežti ir kitus mūsų rajono gyventojus, kurie neturėjo galimybės į punktus nuvykti patys.



Vyriausybei priėmus sprendimą tepinėlį dėl koronaviruso laboratoriniam tyrimui imti ne tik pasienio kontrolės punktuose, bet ir mobiliuosiuose punktuose, pasienio postą su Rusija turinčio mūsų rajono Savivaldybė buvo įpareigota bet kuriuo paros metu užtikrinti ir iš šios šalies atvykusių asmenų pavėžėjimą.

Savivaldybė privalėjo pasirūpinti ir tais Vilkaviškio rajono gyventojais, kuriuos, įtarus COVID-19 į Kauną išgabendavo greitosios pagalbos automobiliai. Nepasitvirtinus koronavirusui, žmones tekdavo parsivežti atgal.

Savivaldybės komandai šiuo metu nuolat tenka dirbti su galimai užsikrėtusiais ar jau užsikrėtusiais asmenimis, tačiau neskaičiuojame darbo valandų, nepasiduodame baimei.



Antras iššūkis

COVID-19 pandemijos akivaizdoje turėjome spręsti apsaugos priemonių trūkumo problemą. Priemonių trūko tiek medikams, tiek ir visiems rajono gyventojams. Ieškojome rėmėjų, geradarių, kurie neliko abejingi. Savivaldybė atidarė sąskaitą, į kurią plūdo paramai skirti pinigai.

Kai kurios įmonės operatyviai persiorientavo ir gamybos pajėgumus panaudojo veido kaukėms, vienkartiniams ir daugkartiniams chalatams, kombinezonams siūti, veido skydeliams gaminti.



Šalyje paskelbus karantiną ir paraginus senjorus neiti iš namų, Savivaldybė susidūrė su dar viena problema – kaip rizikos grupei priskiriamiems žmonėms pristatyti maisto produktų, vaistų. Tam tikslui buvo skubiai sudarytas bendradarbiavimo tinklas tarp socialinės pagalbos centro ir nevyriausybinių organizacijų – Kaimo bendruomenių sąjungos, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus, neįgaliųjų organizacijų, „Lions“ klubo.

Jis veikia ir šiuo metu, kaip ir Savivaldybės įsteigta karštoji linija (tel. 8 611 37 177, el. p. esoc@vilkaviskis.lt), kuria gyventojai gali kreiptis visais karantino klausimais, o į juos visą parą atsako visuomenės sveikatos biuro specialistės.

Džiaugiamės pilietiškais žmonėmis ir tarp seniūnijų darbuotojų, policijos pareigūnų, šaulių savanorių, jaunimo savanorių sukurtu bendradarbiavimo tinklu. Ši komanda padeda užtikrinti viešąją tvarką, stebi, kaip laikomasi Vyriausybės numatytų karantino sąlygų.



Trečias iššūkis

Ne tik medikams, bet ir savivaldai teko rūpintis, kad susirgusiems rajono gyventojams būtų suteikta skubi pagalba. Tam kovo pabaigoje Vilkaviškio ligoninėje duris atvėrė vadinamoji karščiavimo klinika. Apmokyti Savivaldybė siuntė pirminės pagalbos centrų slaugytojus. Paruošėme dvi mobilias brigadas, kurios jau nuo šios savaitės vyksta į vietą paimti mėginių dėl COVID-19 į socialinės globos namus bei globos įstaigas.



Šią savaitę pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Šakių rajono savivaldybe, pagal kurią karantino laikotarpiu Vilkaviškio karščiavimo klinika priims ne tik vilkaviškiečius, bet ir karščiuojančius Šakių rajono gyventojus.



Ketvirtas iššūkis

Nuotolinis mokymas buvo dar vienas iki tol nepatirtas iššūkis. Labai greitai buvo parengta nuotolinio mokymo metodika, programos, įgyta įranga 360 rajono vaikų, kurie neturėjo galimybių mokytis iš namų, nes neturėjo kompiuterių.

Savivaldybei teko pasirūpinti ne tik vaikų ugdymo galimybėmis, bet ir maitinimu mokiniams iš socialiai remtinų šeimų – pristatyti maisto produktų rinkinius į namus.

Tam, kad specialiosiose tarnybose, medicinos įstaigose, vaistinėse ar prekybos centruose dirbantys tėvai turėtų kur palikti mažylius, rajone paskirtas budintis vaikų darželis.



Penktas iššūkis

Karantino metu rūpinantis žmonių sveikata ne mažiau svarbu ir verslo išsaugojimas.

Dėl to priimti sprendimai, leidžiantys verslui kreiptis į nuomotoją, prašant sumažinti nuomos kainas, sumažinti ar neskaičiuoti komunalinių mokesčių dėl karantino metu nevykdomos veiklos, kai elektros energija naudojama minimaliai pastato įrenginiams palaikyti, saugumui užtikrinti.

Mokesčių mokėtojai gali kreiptis į mokesčių administratorių su prašymu atidėti arba išdalyti dalimis susidariusią skolą. Taip pat bus sudaroma galimybė gauti kompensaciją už įsigytas asmens apsaugos priemones.

Savivaldybė darbdavius informuoja, kad būtina tinkamai įforminti nuotolinį darbą, prastovą, dalinį ar kitaip atliekamą darbą ir kreiptis į Užimtumo tarnybos Kauno klientų aptarnavimo departamento Vilkaviškio skyrių.

Peržiūrima ir savivaldybėje veikianti smulkiojo bei vidutinio verslo plėtros programa, analizuojami kiti pagalbos verslui būdai.



Daiva RIKLIENĖ

Vilkaviškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro vadovė



Publikuota: 2020-05-05 10:01:17

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai