„Santaka“ / Gimnazistas nori būti mokytoju ir planuoja išleisti knygą / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  


Pastaruoju metu Luko Rakausko gyvenimą visiškai užvaldė poezija.

Nuotr. iš asmeninio albumo


Gimnazistas nori būti mokytoju ir planuoja išleisti knygą

Andrius GRYGELAITIS


Neseniai televizijos laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ žiūrovai galėjo išvysti ir vilkaviškietį Luką Rakauską. Aktyvus vaikinas dievina literatūrą, o kartais jo rašinių galima išvysti ir „Santakos“ laikraštyje.



Prarastos galimybės

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos ketvirtoje klasėje besimokantis Lukas – itin smalsus jaunuolis. Jam puikiai sekasi lietuvių ir užsienio kalbos, istorija, geografija, biologija, kitos disciplinos. Vienintelė matematika jam yra tarsi užburta ir būtent dėl jos rezultatų vaikinui greičiausiai nepavyks mokyklos baigti su pagyrimo raštu.

Lukas savo žinias demonstruoja ne tik per pamokas. Jis nuolat dalyvauja įvairiuose konkursuose, projektuose bei olimpiadose. Pats vaikinas labiausiai džiaugiasi praėjusiais metais su gimnazijos komanda iškovota pergale projekte „Euroscola“ ir laimėta kelione į Europos Parlamento rūmus Strasbūre. Šiemet vilkaviškietis iškovojo teisę dalyvauti finaliniame jaunųjų filologų konkurso etape. Deja, šalyje paskelbus karantiną jį teko atšaukti. Dėl to L. Rakauskui itin gaila, nes patekti į šį renginį buvo viena iš didžiausių jo svajonių.


Dėl tos pačios priežasties vaikinas neteko galimybės atstovauti savo gimnazijai viešojo kalbėjimo konkurse Klaipėdoje.

Ant plauko pakibo ir televizijos laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ finalinis etapas. Į jį L. Rakauskas pateko pusfinalyje užėmęs antrą vietą.



Sunku ir abiturientams, ir jų mokytojams

Dėl karantino Lukui, kaip ir kitiems šalies mokiniams, dabar tenka mokytis iš namų. Birželio pabaigoje jo laukia ir brandos egzaminų sesija.

„Kad ir kiek būčiau motyvuotas, mokytis iš namų yra daug sunkiau nei mokykloje. Gaila, kad nežadama lengvinti egzaminų užduočių, keisti jų turinio. Bus sunku ne tik abiturientams, bet ir pedagogams. Ypač tiems, kurie privalės taisyti egzaminų užduotis. Ar kas pagalvojo, kada jie baigs visus darbus? Akivaizdu, kad šiemet atostogų mokytojai beveik neturės“, – svarstė L. Rakauskas.



Kuria eiles

Lukas – meniškos sielos asmenybė. Vaikinas domisi teatru, literatūra bei muzika. Nuo pat mažens jis skaito daug knygų, o neretai, pagautas įkvėpimo, ir pats ryžtasi pasinerti į kūrybą. Anksčiau vilkaviškietis dažniau rašydavo noveles, o dabar jo gyvenimą visiškai užvaldė poezija.


„Pirmąsias noveles parodžiau mokytojai Jolitai Sinkevičienei. Būtent ji paskatino kurti toliau. Daugiau nei prieš metus pradėjau koncentruotis į poeziją. Net pats nežinau, kaip tas perėjimas įvyko. Tikriausiai ėmiau labiau pažinti žmones ir bendravimas su jais kartais nuvildavo. Tapo daug lengviau eiliuotai kalbėti popieriaus lape. Man poezija nėra stagnacija, todėl tam tikros struktūros ar rimo ji negali turėti. Man eilės yra jausmas, gyvenimas...“ – vardijo pašnekovas.

Įkvėpimo Lukas nesistengia ieškoti. Įprastai vaikinas jį randa paprasčiausiose buities detalėse – senoje lėkštėje, orchidėjos žiede ir pan.

L. Rakausko užrašytų temų įvairovė – plati. Vis dėlto vargu, ar jo kūryboje surasime kalbant apie meilę. Gimnazisto teigimu, apie meilę rašo visi, o jis nori būti išskirtinis. Vilkaviškietis žavisi ir kitų autorių kūryba. Labiausiai jam patinka Juditos Vaičiūnaitės, Aido Marčėno ir lenkų poetės Vislavos Šymborskos eilės.

Pats L. Rakauskas šiuo metu yra parašęs apie 150 eilėraščių. Tiesa, tik labai maža dalis iš jų sukurti lietuviškai.

„Anksčiau galvojau, kad reikšti mintis anglų kalba man yra daug lengviau, tačiau pastaruoju metu supratau, kad mūsų kalba – daug turtingesnė“, – prisipažino L. Rakauskas.


Nemažą dalį vaikino kūrybos galima perskaityti apsilankius jo instagramo profilyje. Artimiausiu metu dienos šviesą turėtų išvysti ir jo poezijos rinkinys. Įsigyti jo knygynuose greičiausiai nepavyks, tačiau norintieji jį galės parsisiųsti iš interneto.

„Atradau platformą, kurioje praktiškai nemokamai galima išleisti savo knygą. Leidinių niekas netiražuoja, o jie spausdinami tik tada, jei kas nors pageidauja juos nusipirkti. Šioje knygoje turėtų būti 93 mano kūrybos eilėraščiai. Visi jie – angliški. Leidinį iliustruoja draugė Laura Povilaitytė, o maketuoja pusbrolis Jokūbas Setkauskas. Tikiuosi, kad knyga dienos šviesą išvys šią vasarą“, – vylėsi pašnekovas.

Lygiai taip pat kaip poezija, Luką gyvenimo kelyje lydi ir muzika. Jis tikino dainuojantis kone kiekvienoje gyvenimo situacijoje – kai liūdna, linksma, kai lydi stresas ar sėkmė. Pernai vaikino gabumus pastebėjo Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro (VVJC) vokalinės studijos vadovė Gintarė Akucevičienė, tad dabar Luką kartais galima išvysti ir dainuojantį scenoje. Nors čia jis nėra naujokas. Lukui ir anksčiau ne kartą prieš publiką teko skaityti įvairius tekstus, 2017 metais jis dainavo viename miuzikle, o dar šeštoje klasėje pas VVJC specialistę Iloną Viltrakienę pradėtą teatrinį kelią abiturientas tęsia iki pat dabar.



Bandė atkalbėti

Nors nemažai laiko praleidžia kurdamas, Lukas savo ateities su šiuo užsiėmimu nesieja. Jau septintus metus jis siekia vieno tikslo – būti pedagogu. Vaikinas galvoja apie anglų arba vokiečių kalbų mokytojo profesiją. Nuo šios minties jo neatgraso ir pastaraisiais metais visuomenėje smunkantis pedagogo prestižas. L. Rakauskas juokavo, kad beveik visi mokytojai, sužinoję apie jo ketinimus, bandė jį atkalbėti nuo šio žingsnio.

Vilkaviškietis svarstė, kad norą būti mokytoju greičiausiai įkvėpė istorikė Regina Aleksienė bei anglistės Vytautė Senkauskienė, Rasa Danilaitienė bei Eglė Burbienė. Pastarosios pedagogės gyvenimo istorija jį itin žavi. E. Burbienė po universiteto kurį laiką dirbo Anglijoje, tačiau sulaukusi pasiūlymo dirbti mokykloje, kurią pati baigė, grįžo į gimtinę.

„Aš irgi galvojau, kad dirbsiu tik toje įstaigoje, kurią pats baigsiu. Anksčiau taip kalbėjau apie Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinę mokyklą, šiuo metu – apie „Aušros“ gimnaziją. Tiesa, dabar jau nesu toks kategoriškas. Gyvenimas nėra pastovus, negaliu pasakyti, kur jis mane nuves ateityje“, – kalbėjo pašnekovas.


Labiausiai jis norėtų dirbti su vyresniais mokiniais. Lukas save įsivaizduoja kaip reiklų ir įkyrų mokytoją.

„Esu reiklus detalėms. Manau, kad sugebėsiu mokinius gerai išmokyti, tik nesu tikras, ar aš jiems patiksiu. Man labai patinka mokytojos E. Burbienės bendravimas su mumis. Ji yra tarsi mūsų draugė, tačiau puikiai sugeba išlaikyti būtiną mokytojų ir mokinių santykį“, – pasakojo L. Rakauskas.



Publikuota: 2020-04-29 09:07:14

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai