„Santaka“ / Žinoti šeimos gydytojo kontaktus – privalu / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Apie karantino metu pasikeitusias gydytojų darbo sąlygas įspėja ir Vilkaviškio ligoninės vizitine kortele tapusi skulptūra.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Žinoti šeimos gydytojo kontaktus – privalu

Eglė KVIESULAITIENĖ


Pasikeitusi sveikatos priežiūros įstaigų darbo tvarka pacientams kelia daug neaiškumų. Žmonės nebežino, dėl kokių negalavimų privalu kreiptis į šeimos gydytojus, o kada vykti į ligoninę, skambinti skubios pagalbos telefonu 112, koronos karštąja linija 1808. Kitiems nerimo kelia tai, kad jie nežino savo šeimos gydytojo kontaktų.



Kyla klausimų

Kaimyninę Marijampolę ištikęs koronaviruso protrūkis suklusti privertė ir tuos, kurie iki šiol jautėsi ramūs. Smagiai juokavę, kad Suvalkijos tokia krizė neištiks, nes suvalkiečiai nesidalytų net virusais, žmonės pagaliau susirūpino, kad infekcija – visai greta mūsų, tad suskubo aiškintis, kaip reikėtų elgtis sunegalavus.

Į redakciją skambinę skaitytojai prašė paaiškinti, kaip galima sužinoti šeimos gydytojo kontaktus, mat iki šiol buvę sveiki pas medikus nesilankė daugybę metų. Kai kurie apsižiūrėjo net nežiną, kokioje sveikatos priežiūros įstaigoje yra prisirašę ir kas jų šeimos gydytojas. Redakcija sulaukė ir tokių klausimų: kokius pacientus pandemijos metu priima mūsų rajono ligoninė, ar guldant į stacionarą visada reikalaujama atlikti COVID-19 testą, kur kreiptis, jei patyrei traumą, reikalinga skubi medicininė pagalba.




Turėti po ranka

Rajono sveikatos priežiūros įstaigų medikai labai stebėjosi, kad dar yra žmonių, kurie nežino, kas jų šeimos gydytojas. Tačiau pripažino, kad tokia problema egzistuoja, ypač tarp jaunimo, kuris serga retai ir gydytojų pagalbos neieško. Visgi tie jaunuoliai, kurie nežino, pas ką yra prisirašę, turėtų prisiminti bent jau gydymo įstaigą, kurioje lankėsi iki pilnametystės. Labai tikėtina, kad jos pacientu liko ir sukakus 18 metų. Tad vertėtų susirasti tos įstaigos telefono numerį ir sužinoti savo šeimos gydytojo kontaktus, nes dabartinėje situacijoje jų gali prireikti bet kuriuo momentu.

Taip pat gydytojai ragintų vilkaviškiečius, turinčius solidaus amžiaus tėvus, pasirūpintų jų šeimos gydytojų kontaktais ir visada juos turėti po ranka.

Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė Danguolė Almonaitienė pripažino, kad dabartinė situacija nėra lengva nei medikams, nei pacientams, nes kyla daug įtampos, neaiškumų. Poliklinikos vadovė patikino, kad sunegalavęs pacientas bet kokiu atveju pirmiausia turėtų skambinti savo šeimos gydytojui. Poliklinika savo įstaigos gydytojų, tarp jų – ir odontologų, chirurgų, ginekologų, pediatrų ir kt., kontaktus ir darbo laiką skelbia savo interneto svetainėje www.pspcvilkaviskis.lt. Taip pat visa informacija karantino metu iškabinta ant įstaigos pagrindinio įėjimo durų, o norintieji ją sužinoti telefonu gali skambinti registratūros tel.: (8 342) 53 463, (8 342) 60 111.




Ieškoti kontaktų

Vilkaviškio šeimos medicinos centro vadovė Birutė Kažemėkaitė patikino, kad jų įstaigos pacientai žino savo šeimos gydytojų kontaktus. Visi gydytojai turi tarnybinius mobiliuosius telefonus, kurių numerius davę pacientams. Tie, kurie nežino savo šeimos gydytojo telefono, gali kreiptis registratūros tel. (8 342) 60 440 ir bus nurodyta, kaip susisiekti su gydytoju.

Vilkaviškio šeimos klinikos vadovė Rimanta Sruoginienė įsitikinusi, kad jų pacientams nekyla problemų, norint susisiekti su šeimos gydytoju. Kai kurie iš pacientų turi savo gydytojų mobiliųjų telefonų numerius, kiti visuomet sujungiami pokalbiui per registratūros tel. (8 342) 20 192.

„Aušros“ klinikos vadovė Vilija Radionova taip pat neabejojo, kad pacientai be problemų prisiskambins bet kuriam iš trijų šios klinikos šeimos gydytojų, kurie aprūpinti tarnybiniais mobiliaisiais telefonais. Tie, kuriems iki šiol neprireikė gydytojų kontaktų, juos sužinos paskambinę registratūros tel. (8 342) 20 073. Be to, visi kontaktai iškabinti ant klinikos durų.

Nuosavą kliniką turinti gydytoja Vilija Lekešienė sakė, jog savo pacientams yra davusi mobiliojo telefono numerį, tad jie gali kreiptis net savaitgaliais, nes karantino metu gydytoja dirba nuotoliniu būdu. Taip pat su klinika galima susisiekti tel. (8 342) 56 633 per registratūrą. Po darbo valandų registratūros telefonas tiesiogiai perjungiamas į klinikos vadovės mobilųjį, tad pacientai be pagalbos nelieka bet kuriuo metu.


Kybartų pirminės sveikatos priežiūros centro pacientai taip pat visą reikiamą informaciją gali rasti įstaigos interneto svetainėje www.kybartupspc.lt, kontaktiniai numeriai iškabinti ant įstaigos durų, ją gali gauti paskambinę registratūros tel. (8 342) 30 535. Įstaigos vadovė Dženita Sabašinskienė priminė, kad Kybartų poliklinikos medikai karantino metu dirba ir šeštadieniais, nuo 8 iki 12 val. Konsultacijos teikiamos tel. 8 603 27 534.



Tiriami karščiuojantys žmonės

Jei šeimos gydytojas tuo metu nedirba, tačiau žmogui būtina skubi pagalba ar siuntimas į karščiavimo kliniką, jį gali išrašyti kitas tos pačios sveikatos priežiūros įstaigos gydytojas. Primename, jog į karščiavimo kliniką nukreipiami tik 18–60 amžiaus grupei priklausantys, karščiuojantys ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijų simptomų turintys žmonės. Dėl pacientų, nepatenkančių į minėto amžiaus kategoriją, gydymo sprendimus priima jų šeimos gydytojas.

Jei pacientas grįžo iš užsienio, turėjo kontaktų su grįžusiaisiais ar koronavirusu užsikrėtusiais asmenimis, turėtų kreiptis Koronos karštąja linija 1808. Prie telefonų kiaurą parą budintys specialistai suteiks visą reikalingą informaciją, kaip toliau elgtis.

Greitąją medicinos pagalbą žmonės turėtų kviesti tik išskirtiniais atvejais – kai reikalinga skubi pagalba, ištikus ūmiai būklei, patyrus traumą ar pan. Pirmiausia, ką patikrina atvykę greitosios pagalbos medikai – ar ligonis nekarščiuoja. Karščiuojantys pacientai, turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijai būdingų simptomų, pervežami į Kauno klinikinę ligoninę.



Reikia įvertinti

Ligoninės vyr. gydytojas Linas Blažaitis nuramino vilkaviškiečius, kad gydymo įstaigoje pagalba teikiama visais ūmiais atvejais, kai žmogui reikalinga skubi pagalba. Ir toliau atliekamos būtinosios operacijos – traumatologinės, chirurginės, priimami gimdymai ir kt. Tik, anot L. Blažaičio, viskas vyksta lėčiau, mat kiekvieną atvykstantį pacientą medikai vertina kaip galimai užsikrėtusį koronavirusu, todėl pasiruošti jį priimti užtrunka ilgiau.

– Pacientai lai nesibaimina – pagalba jiems tikrai teikiama, tik nereikėtų be reikalo apkrauti medikus ir patiems rizikuoti savo sveikata. Nes ligoninėje visada išlieka didesnė rizika susidurti su sergančiais žmonėmis, – vilkaviškiečius įspėjo L. Blažaitis. – Todėl karantino metu kreipiantis į gydymo įstaigą reikia įvertinti, ar gydytojo pagalba tikrai būtina ir neatidėliotina.


Šeimos klinika https://1kmc.lt/



Publikuota: 2020-04-21 08:29:41

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai