„Santaka“ / Būsimos mamos jaučiasi nereikalingos / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Besilaukiančios moterys nori rasti atsakymus į kylančius klausimus.

Būsimos mamos jaučiasi nereikalingos

Toma BIRŠTONĖ


Nėštumas – ypatingas laikas kiekvienos moters gyvenime. Tuomet moteriai kyla ne vienas klausimas, į kurį norisi rasti atsakymus, tinkamai pasiruošti kūdikio gimimui. Bet mūsų rajono „nėštukės“ vietinėse medicinos įstaigose pasigenda platesnės informacijos ir dėmesio.



Kursai – Marijampolėje

Į „Santakos“ redakciją kreipėsi būsimos mamos Irma ir Aida. Moterys piktinosi, jog besilaukiančiosios Vilkaviškyje negauna jokios informacijos apie kūdikio priežiūrą, gimdymą ir žindymą, nors tai labai aktualu mamoms, o ypač besilaukiančioms pirmagimio.

„Kiek teko domėtis, artimiausia ligoninė, kurioje organizuojami kursai, – Marijampolės. Juose pateikiama visa aktuali informacija apie gimdymo eigą, nuskausminimo galimybes, palydinčiojo pagalbą, pogimdyminį laikotarpį“, – pasakojo Irma.

Aida sakė, kad šiuo metu laukiasi ne tik ji, bet ir kelios draugės. Moterys kartu važiuoja į nėščiųjų pamokėles ne tik Marijampolėje, bet ir Kaune. Ten būsimos gimdyvės lanko nemokamas nėščiųjų mankštas. Jose mokomos raumenų atpalaidavimo ir kvėpavimo pratimų. Taip pat būsimos mamos lanko ir baseiną.

„Vilkaviškio ligoninė turi puikias sąlygas. Yra baseinas, kuriame vyksta nėščiųjų mankštos, bet už jas tenka susimokėti. Mūsų mieste gauname tik nemokamas gydytojo konsultacijas, priežiūrą ir paslaugas per gimdymą. Labai keista, kad už kitas paslaugas, priešingai nei Marijampolėje ar Kaune, nėščiosioms reikia mokėti“, – kalbėjo būsimos mamos.



Moterys sakė, kad būtų labai patogu, jeigu paskaitos vyktų vietinėje ligoninėje ir nereikėtų važinėti į kitus miestus.



Išsamiai informuoja

Pasak moterų, po paskaitų, kurias lanko kituose miestuose, ligoninės personalas aprodo palatas, gimdyklas ir operacinę. Paskaitose naudojamas naujagimio manekenas ir rodoma, kaip reikia taisyklingai maudyti ir maitinti. Kursuose taip pat kalbama apie skiepus, o tai labai aktualu, nes visuomenėje sklando daug įvairių gandų ir neteisingos informacijos.

Būsimos mamos pasakojo, jog Marijampolės visuomenės sveikatos biuras organizavo susitikimą su pediatre – buvo aptariami vaiko vystymosi raidos etapai iki vienų metų. Tame pačiame centre vyko naujagimio ir vaiko pirmosios pagalbos kursai, kuriuose buvo aptariama, kaip padėti mažyliui, jei šis užspringtų, negalėtų įkvėpti oro, bei kaip elgtis, jeigu apsipiltų karštu skysčiu.

Marijampolės visuomenės sveikatos biure būsimos mamos gavo daug naudingos informacijos. Moterys džiaugėsi, jog vieną kartą per savaitę biure vykdavo nemokamos mankštos.

Pasiteiravus būsimų mamų, iš kur gavo informacijos apie vykdomus nėščiųjų kursus ir mankštas, jos sakė, kad rado skelbimą feisbuke ir užsiregistravo.





Trūksta specialistų

Pabandėme išsiaiškinti, kokios paslaugos būsimoms mamytėms teikiamos mūsų rajone.

„Mokymai vyko prieš keletą metų. Būsimoms mamoms, kurios gyvena užmiestyje ar kaime, netiko mūsų sudarytas kursų grafikas, be to, ligoninei labai trūksta akušerių-ginekologų, todėl fiziškai suspėti visko negalime“, – taip susidariusią situaciją pakomentavo Vilkaviškio ligoninės Akušerijos, ginekologijos ir neonatologijos skyriaus vedėja Skirma Švarcienė.

Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure sužinojome, jog prieš keletą metų nėščiosioms buvo organizuojamos nemokamos mankštos baseine. Bet nesusidarė grupė, todėl užsiėmimai buvo nutraukti.

Pasak visuomenės sveikatos biuro specialistės Editos Jankienės, šiais metais planuojama organizuoti atsakingos tėvystės kursus, kuriuose lektoriai pasakos apie alkoholio ir tabako žalą nėščiosioms ir vaisiui. Kadangi per pastaruosius metus Vilkaviškyje padidėjo gimdančių nepilnamečių, planuojamos lytinio švietimo paskaitos paaugliams. Taip pat vyks žindymo kursai Vilkaviškio ir Kybartų miestuose.



Gimdys kitur

Šiandien būsimos mamos turi didžiulį pasirinkimą: gausybė informacijos pateikiama internete, yra išleista nemažai knygų ir žurnalų. Bet labai svarbi ir profesionalų – gydytojų ir akušerių pagalba, jų teikiama informacija.



Paprastai medikų vedamuose kursuose aptariama nėštumo eiga, sveikatos ir mitybos ypatumai, pasiruošimas gimdymui, kvėpavimo technikos ir skausmo malšinimo būdai gimdant, žindymas ir kūdikio priežiūra. Dažnai ligoninės ar gimdymo namai organizuoja kursus ne tik mamoms, bet ir tėčiams. Vyrams pravartu susipažinti su gimdymo procesu ir sužinoti, kaip gali padėti gimdančiai moteriai. Kai kuriuose kursuose tėčiams skiriamas specialus dėmesys, aptariama, kaip pasikeis gyvenimas po kūdikio gimimo ir kaip prie to prisitaikyti.

Redakcijoje apsilankiusios Irma ir Aida minėjo, jog lankydamos kursus kituose miestuose moterys susižavi paslaugiu personalu, susipažįsta su gimdymo skyriais ir medikais, todėl nusprendžia gimdyti svetur.

„Kelios mūsų draugės, lankančios kursus Kaune ir Marijampolėje, ten nusprendė gimdyti vien dėl to, kad paskaitas vedusios akušerės pateikė labai daug informacijos, maloniai bendravo, dalijosi patarimais“, – pasakojo Irma ir Aida bei sakė svarstančios galimybę taip pat gimdyti kituose miestuose.

Kad ir kaip apmaudu, bet puikias sąlygas ir naujagimiams palankios ligoninės statusą turinčioje mūsų rajono gydymo įstaigoje gimdymų skaičius kasmet mažėja. O tai reiškia, kad vieną dieną mūsų rajono ligoninėje Akušerijos, ginekologijos ir neonatologijos skyriaus gali nebelikti. Tad galbūt vietiniams akušeriams ir ginekologams vertėtų pasimokyti iš kolegų kaimyninėse įstaigose, kaip pritraukti gimdyves į savo rajoną.



Publikuota: 2020-02-26 10:33:23

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai