„Santaka“ / Rajone daugiausia įsisteigė statybų įmonių / Verslas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Verslas

Dalinkitės:  


Asociatyvi nuotr.

Rajone daugiausia įsisteigė statybų įmonių

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ


Nors regionų gaivinimas paskutiniu metu yra vienas iš Vyriausybės ypač garsiai deklaruojamų prioritetų, tačiau mūsų rajonas bent kol kas jokio valstybės dėmesio nejaučia. Žvelgiant į verslo rodiklius, kuriuos pirmajame verslo forume pateikė Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras, mūsų savivaldybė neblizga net apskrityje.

Pavyzdžiui, investicijų kiekiu, tenkančiu vienam gyventojui, mes atsiliekame nuo visų kitų savivaldybių. Šakiai mus lenkia vos ne dvigubai, Marijampolė – bemaž trigubai.

O skaičiuojant užsienio investicijas mūsų rajone darosi visai graudu: Statistikos departamento duomenimis, pernai tokių investicijų vienam gyventojui teko 113 eurų, kai tuo tarpu Kalvarijoje – 258 eurai, Šakių savivaldybėje – 697 eurai, Marijampolės – 1 568 eurai, o Kazlų Rūdos – net 5 169 eurai. Atrodo, kad nesame patrauklūs nei saviems, nei svetimiems investuotojams. Gal todėl ir mūsų atlyginimai – vieni mažiausių Lietuvoje.

Specialistų teigimu, tradiciškai regionų gyvybę didžiąja dalimi palaikė pramonės įmonės, tačiau šiandien šioje srityje susiduriama su problemomis – tiek finansavimo, tiek vietos pritaikymo tokiam verslui. Todėl išjudinti regionus pritraukiant į juos naujas pramonės įmones gali padėti aktyvi savivaldybių parama ir strateginis planavimas valstybės lygiu.


Kaip teigia verslą Vilkaviškio rajone jau seniai vykdantys žmonės, jei jiems reikėtų iš naujo pradėti savo veiklą šiuo metu, tai kažin ar tam ryžtųsi. Nuolat kintanti mokesčių politika, nežinia iš kur atsirandantys reikalavimai ir kitokie suvaržymai noro kurti verslą tikrai neuždega.

Visgi kuriančiųjų įmones mūsų rajone atsiranda. Vilkaviškio TVIC duomenimis, šįmet šiam centrui padedant įsikūrė 33 įmonės: 4 uždarosios akcinės bendrovės (UAB), 20 mažųjų bendrijų (MB) ir 9 individualios įmonės (IĮ). Visos jos – smulkiojo verslo vienetai. Didelių užmojų stambioms investicijoms mūsų rajone pradedantieji verslininkai neturi. Dažniausiai kuriamos darbo vietos sau.

Pasak Vilkaviškio TVIC direktoriaus Vito Girdausko, šiuo metu pradedančiajam verslui – labai sunku: nuosava reikalingų lėšų dalis verslo pradžiai šiandien kur kas didesnė, reikalavimai steigėjų patirčiai, verslo planams – labai išaugę. Belieka džiaugtis, kad tai smulkiųjų verslininkų nesustabdo ir vis dar atsiranda puikių jauno verslo iniciatyvų rajone.

Šįmet įsisteigė keturios statybų veikla užsiimančios įmonės: UAB „Autofonas“ ir trys MB – „Maišyklė“, „Nauja plyta“ ir „Olandijos plyta“. Pastaroji savo veiklą registravo mūsų rajone, tačiau, kaip matyti iš pavadinimo, dirba Olandijoje. Apskritai, šįmet statybų įmonių, registruotų mūsų rajone, veikla daugeliu atvejų persikėlė į užsienį. Kaip sako verslininkai, mūsų šalyje uždirbti tiek, kiek užsienyje, yra neįmanoma. Tad viena iš išeičių – darbuotojų ieškoti čia, o darbų – turtingesnėse šalyse. Ir tokia padėtis yra ne vien statybų sektoriuje. Tie, kas dirbdami regione sugebėjo įkelti koją į didmiesčius ar užsienio miestus, išgyvena be problemų, o prisirišusieji prie vietinių rinkų dažnai būna priversti užsidaryti.


Vilkaviškyje šįmet registruotos net trys metalo apdirbimo įmonės: IĮ „Kalinausko metalo gaminiai“, MB „Metalo idėjos“, kurios veikla taip pat susijusi ir su statybomis, O. Pečkio IĮ.

Įsteigtos dvi įmonės, gaminančios vartus bei tvoras: UAB „Patogūs vartai“ ir MB „Moderni tvora“.

Įsisteigė po vieną įvairias kitas paslaugas teikiančią įmonę: automobilių plovykla (UAB „Devida“), kirpykla (IĮ „Žalias plaukas“), drabužių siuvykla (IĮ „Inmina“), pastatų vidaus bei išorės apdailininkai (IĮ „Mdeko“), valymo paslaugų įmonė (IĮ „Gremina“) ir kineziterapijos bei sveikatinimo įmonė (IĮ „Lavus“).



Publikuota: 2019-12-12 10:16:59

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai