„Santaka“ / Kaip ir kodėl reikėtų nusistatyti sodininkų bendrijų teritorijų ribas / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  



Kaip ir kodėl reikėtų nusistatyti sodininkų bendrijų teritorijų ribas


Visoje Lietuvoje egzistuoja tūkstančiai mėgėjiškų sodų, priklausančių vienai ar kitai sodininkų bendrijai. Tačiau vos keletas šių bendrijų turi tiksliai nustatytas ribas, leidžiančias bendrijos pirmininkui turėti aiškią informaciją apie sodų sklypus ir jų savininkus.

Be to, aiškiai nustatytos sodininkų bendrijų ribos leidžia išvengti nereikalingų teritorinių bylinėjimųsi.

Atsižvelgdamas į sodininkų bendruomenės narių pageidavimus Registrų centras pateikia aktualią informaciją apie tai, kaip ir kodėl derėtų nusistatyti sodininkų bendrijų teritorijų ribas.

Šiuo metu visoje šalyje suskaičiuojama apie 1, 8 tūkst. sodininkų bendrijų. Iš jų kaip atskiri juridiniai asmenys yra įregistruota kiek mažiau nei 1, 4 tūkstančio. Vis dėlto kadastro žemėlapyje pažymėtos vos 29 sodo teritorijų ribos.

Kodėl reikėtų nustatyti ir pažymėti sodo teritorijų ribas?

Nesant nustatytų ir kadastro žemėlapyje pažymėtų sodo teritorijos ribų gali kilti nereikalingi ir daug laiko bei lėšų reikalaujantys teisminiai ginčai, kadangi neturėdami visos informacijos matininkai negali tinkamai atlikti greta sodų teritorijų esančių sklypų matavimų ir nustatyti, ar tam tikros teritorijos nekerta sodo teritorijos ribų.


Registrų centras sulaukia nemažai sodininkų bendrijų pirmininkų prašymų pateikti konkrečioje sodo teritorijoje esančių sklypų duomenis. Vis dėlto, jei sodo teritorija nepažymėta kadastro žemėlapyje, prašomos informacijos ir duomenų pateikimas yra neįmanomas, nes nėra aišku, kur prasideda ir baigiasi viena ar kita sodo teritorija ir kokie sklypai bei jų savininkai į ją patenka.

Be to, informacija apie sodo teritorijų ribas yra būtina norint pasinaudoti galimybe sodininkų bendrijų kelių tvarkymą perduoti savivaldybėms, kurios sprendžia sodininkų bendrijos infrastruktūros ir plėtros klausimus.

Ką reikėtų daryti norint nustatyti ir pažymėti sodo teritorijos ribas?
Esant klausimų galima kreiptis į Registrų centro Konsultacijų centrą telefonu 8 (5) 268 8262 arba užduoti savo klausimą interaktyvių konsultacijų svetainėje adresu info.registrucentras.lt.


Sodininkų bendrijai priklausančių sodo teritorijų ribos nustatomos ir kadastro žemėlapyje pažymimos vadovaujantis Vyriausybės patvirtinta tvarka. Ši tvarka numato, kad sodo teritorijos ribos kadastro žemėlapyje pažymimos pagal sodo teritorijos ribų planą. Prašymą pažymėti sodo teritorijos ribas turi pateikti Juridinių asmenų registre įregistruotos sodininkų bendrijos pirmininkas ar jo įgaliotas asmuo.


Tuo atveju, jei nėra parengto sodo teritorijos ribų plano, sodininkų bendrijos pirmininkas ar jo įgaliotas asmuo turi kreiptis į matininkus, kad šie parengtų sodo teritorijos ribų planą pagal turimą ar Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) saugomą sodo suplanavimo projektą.

Parengtas sodo teritorijos ribų planas derinamas su NŽT žemėtvarkos skyriumi, kuriam prašymą gali pateikti sodininkų bendrijos pirmininkas ar planą parengęs matininkas.

Suderintą sodo teritorijos ribų planą kartu su prašymu pažymėti sodo teritorijos ribas kadastro žemėlapyje bei padaryti įrašus apie žemės sklypų buvimą sodo teritorijoje sodininkų bendrijos pirmininkas turi pateikti kadastro tvarkytojui, t.y. Registrų centrui.

Per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo Registrų centro specialistai kadastro žemėlapyje pažymi sodo teritorijos ribą ir kiekvienam sodo žemės sklypui, esančiame pažymėtoje teritorijoje, kadastre padaro įrašą apie žemės sklypo buvimą sodininkų bendrijai skirtoje sodo teritorijoje, nurodant sodininkų bendrijos pavadinimą ir juridinio asmens kodą.

Esant klausimų galima kreiptis į Registrų centro Konsultacijų centrą telefonu 8 (5) 268 8262 arba užduoti savo klausimą interaktyvių konsultacijų svetainėje adresu info.registrucentras.lt. Taip pat galite atvykti į artimiausią Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį.


Kaip sužinoti, ar mano sodininkų bendrija yra nusistačiusi teritorijų ribas?

Didžioji dalis šalyje esančių sodo teritorijų neturi nustatytų ir aiškiai pažymėtų teritorijų ribų. Šiuo metu yra nustatytos ir kadastro žemėlapyje pažymėtos tik 29 sodininkų bendrijų ribos: Vilniaus mieste esančių sodininkų bendrijų „Pavasaris“, „Troleibusas“, „Baniškės“ ir „Paežerys-1“, Vilniaus rajono sodininkų bendrijų „Kloniai“, „Vilija-2“, „Šilas“, „Beržas“, „Santaka“ ir „Galanta“, Kauno rajono sodininkų bendrijų „Laumėnai“, „Judrė“ ir „Neringa“, Klaipėdos miesto sodininkų bendrijos „Diana“, Klaipėdos rajono sodininkų bendrijų „Gilė“, „Minija“ ir „Kiškėnai“, Kaišiadorių rajono sodininkų bendrijų „Melioratorius“ ir „Vyturys“, Alytaus rajono sodininkų bendrijų „Versmė“, „Berželis“, „Varsa“, „Dzūkija“ ir „Dainava“, Panevėžio rajono sodininkų bendrijos „Keravos“, Raseinių rajono sodininkų bendrijos „Rakava“, Elektrėnų savivaldybėje esančios sodininkų bendrijos „Versmė“, Telšių rajono sodininkų bendrijos „Žilvinas“ ir Visagino savivaldybėje esančios sodininkų bendrijos „Vyšnia“.



Publikuota: 2019-10-30 14:30:55

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai