„Santaka“ / Policiją gaišina girtuokliai ir įtaruoliai / Teisėtvarka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Teisėtvarka

Dalinkitės:  



Policiją gaišina girtuokliai ir įtaruoliai

Eglė KVIESULAITIENĖ


Vakar rajono policijos pareigūnai drauge su kolegomis visoje šalyje minėjo savo profesinę šventę – Angelų sargų dieną. Pasakodamas apie tai, kuo šiandien gyvena policija, rajono komisariato vadovas Edvardas Gruzdys nedaugžodžiavo. Tačiau viena iš problemų įvardijo tai, jog policija labai dažnai gaišinama be reikalo.

Pareigūnai aprūpinti

Komisariato viršininkas E. Gruzdys pasidžiaugė, jog savame rajone gyvename pakankamai saugiai, sunkūs nusikaltimai tapo retenybe, o žmonės darosi vis pilietiškesni ir praneša apie pastebėtus įstatymų pažeidimus.

Šiųmetė policijos šventė nuo ankstesnės skyrėsi tuo, jog pareigūnai nebedėvėjo tik išskirtinėmis progomis vilkėtų paradinių uniformų. Mat tokių paprasčiausiai nebeliko. Nors pereinamuoju laikotarpiu policininkai dar gali vilkėti ir senąsias uniformas, visi jau gavo naujus, patogius, universalius darbo kostiumus.

Pareigūnai negalėtų skųstis, mat jaučiasi aprūpinti reikiamomis darbo priemonėmis, transportu, degalais, o ir atlyginimus ketinama dar pakelti. Tačiau taupant lėšas ir mažinant etatus darbo krūviai didėja, o apmaudžiausia būna tada, kai policija kviečiama visai be reikalo.


Auklėti vaikų

Kad galėtume geriau įsivaizduoti, kokiais atvejais kviečiama policija, E. Gruzdys pasiūlė drauge pastudijuoti bent vieno savaitgalio iškvietimų, perduotų skubiosios pagalbos tarnybų telefonu, išklotinę.

Per tris savaitgalio dienas paprastai tenka vykti į 50–100 iškvietimų, bet pasitaiko parų, kai per 24 val. pareigūnai kviečiami 40–50 kartų.

Mūsų nagrinėtą savaitgalį pats pirmas iškvietimas buvo užfiksuotas vos prasidėjus parai, 1.11 val. nakties. Kybartietis kvietė policiją dėl agresyviai besielgiančių paauglių. Nuvykę į Kybartus pareigūnai rado juos kvietusį neblaivų asmenį, kuris prašė „pravesti profilaktinį pokalbį“ su vaikais, kad šie labiau gerbtų suaugusiuosius. Pasirodo, romų tautybės berniukai pranešėją, sėdėjusį su draugu pavėsinėje ir gurkšnojusį alkoholį, apmėtė obuoliais.

Po valandos ekipažui vėl teko vykti į Kybartus malšinti šeimyninio konflikto. Moteris skundėsi, jog grįžęs girtas vyras jai neleidžia miegoti, kabinėjasi, tačiau nesmurtauja. Subarę kybartietės sutuoktinį ir paprašę jo eiti miegoti, pareigūnai išvyko. Tačiau netrukus turėjo sugrįžti, mat supykęs vyras moterį išvijo iš namų.


Neįvertina situacijos

Apie 4 val. skubios pagalbos telefonu kreipėsi sunkvežimio vairuotojas. Jis tvirtino, kad atvežė prekes į parduotuvę, o įvažiuoti trukdo ant kampo paliktas automobilis BMW. Atvykę pareigūnai nustatė, jog BMW pastatytas leistinai, o sunkvežimio vairuotojui padėta įsukti į kiemą.

6 val. ryto gautas pranešimas, kad trisdešimtmetis kaimynas „gramdo“ aštuoniasdešimtmetės močiutės namo sieną ir gręžia į ją skyles. Ir tai kartojasi nuolat. Nuvykę patruliai rado neadekvačiai besielgiančią senolę ir apie jos sveikatos būklę pranešė dukteriai.
Policija privalo reaguoti į kiekvieną pranešimą, užregistruotą skubios pagalbos telefonu 112.


Nuvykę į kelis rimtesnius įvykius, kur reikėjo policijos pagalbos, pareigūnai važiavo į Piliakalnių žvyro karjerą. Mat kaimynystėje gyvenantis asmuo išsigando, jog nuslinkus karjero kraštui gali prasmegti gyvuliai ar kieme lakstantys vaikai. Pareigūnai išsiaiškino, kad įstatymai nepažeisti, o grėsmės karjero kaimynystėje esančiam sklypui nėra.

Vakarop policija iškviesta į globos namus, kur socialinė darbuotoja prašė nustatyti vienos iš gyventojų blaivumą. Pareigūnai patikrino globotinę alkotesteriu ir įsitikino, jog ši blaivi.


Kviečia neblaivūs

Kaip ir kiekvieną savaitgalį, pareigūnai buvo kviesti malšinti kaimynų keliamo triukšmo. Nuvykus į Virbalį triukšmo nebuvo girdėti. Paaiškėjo, kad tarp moters ir šalia gyvenančios šeimos nuolat kyla konfliktų, tad kaimynė skundžiasi vos pamačiusi, jog pas šeimą užėjo svečių.

Naktį skambinęs vyras prašė pagalbos dėl dingusio telefono. Jam pasirodė, kad aparatą pavogė kartu girtavęs kaimynas. Pranešėjui patarta kreiptis kitą dieną, kai bus blaivus.

Paryčiui pranešta, jog ant suolelio sėdi pusnuogis vyras ir kabinėjasi prie praeivių. Jam nustatytas beveik 4 prom. girtumas.

Šeštadienį sulaukta skambučio, kad netoli vienkiemio nušauta stirna ir galbūt tai padarė brakonierius, tad pranešėjas jam užtvėręs kelią laukia policijos. Atvykę pareigūnai patikrino medžiotojo dokumentus ir įsitikino, jog šis stirną nušovė legaliai.

Kitam asmeniui pasirodė, kad jį, einantį namo tamsiu paros metu, gali kas nors užpulti ar pasiūlyti narkotikų. Policija tamsiu keliu einantį neblaivų asmenį dėl jo saugumo parvežė namo.

Privalo reaguoti

Pagalbos telefonu paskambinusi moteris nerimavo prie namų pamačiusi karinę uniformą dėvinčius asmenis ir išgirdusi šūvius. Pranešėjai paaiškinta, jog vyksta kariškių pratybos.

Sekmadienį policijai pranešta, kad link miško nuėjo peiliu nešinas vyras, kuris gali elgtis agresyviai. Suradus pamiškėje žmogų paaiškėjo, jog šis paprasčiausiai ėjo grybauti.

Tai tik keletas įdomesnių atvejų, kuriuos pareigūnams teko aiškintis per vieną savaitgalį, jau nevardijant iškvietimų spręsti besiskiriančių šeimų konfliktų. O tokių iškvietimų būna kas dieną. Beje, į vienų rajone žinomų ūkininkų šeimą pareigūnams jau teko vykti apie 10 kartų.

Policija privalo reaguoti į kiekvieną pranešimą, užregistruotą skubios pagalbos telefonu 112. Mat nežinia, kas iš tiesų gali nutikti, jei pareigūnai numos ranka nusprendę, kad vykti neverta. Tačiau labai apmaudu, jog daugiau nei pusė iškvietimų būna niekiniai, tad gaištamas laikas, eikvojami pinigai ir dėl to nukenčia visi mokesčių mokėtojai.



Publikuota: 2019-10-03 10:07:12

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai