„Santaka“ / Lietuviai vis dažniau renkasi vertingą UAB „Arvi kalakutai“ produkciją / Verslas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Verslas

Dalinkitės:  


UAB „Arvi kalakutai“ paukščių skerdimo ir mėsos perdirbimo technologijos atitinka aukščiausius Europos Sąjungos standartus.

Ričardo PASILAUSKO nuotr.


Lietuviai vis dažniau renkasi vertingą UAB „Arvi kalakutai“ produkciją


Pastaruoju metu vis daugiau Lietuvos gyventojų keičia savo gyvenimo įpročius ir atsigręžia į sveiką mitybą. Ne veltui šalyje didėja ir parduodamos kalakutienos kiekiai.

Amerikietiškas modelis

Didžiausi kalakutienos tiekėjai į Lietuvos ir visų Baltijos šalių rinką – Marijampolės uždaroji akcinė bendrovė „Arvi kalakutai“. 2004 metais įsteigta įmonė neabejotinai prisidėjo prie to, jog kalakutienos vartojimas nuo to laiko iki šių dienų šalyje išaugo net trylika kartų! Prieš kiek daugiau nei dešimtmetį vienas Lietuvos gyventojas suvartodavo tik po 200 g kalakutienos per metus, 2014-aisiais – jau 2 kg, o pernai – 2, 6 kg.

Kaip pasakojo UAB „Arvi kalakutai“ rinkodaros vadovė Marija Jasiūnaitė, kalakutiena yra kokybiška ir sveika mėsa, o pagrindinis įmonės tikslas būtent ir yra siekti kuo geresnės kokybės, kad ant klientų stalų patektų tik sveika ir skani mėsa. Todėl „Arvi kalakutai“ atstovai stengiasi, kad paukščių skerdimo ir mėsos perdirbimo technologija atitiktų aukščiausius Europos Sąjungos reikalavimus, rūpinasi, jog kalakutai augtų tokiomis sąlygomis, kokių neturi jokie kiti gyvūnai nei Lietuvoje, nei daugelyje pasaulio šalių.



Kalakutienos kokybę padeda užtikrinti bendradarbiavimas su ūkininkais Irmantu Grigu bei Vytautu Ilevičiumi. Jų ūkiuose augantiems paukščiams sudarytos išties karališkos sąlygos. Anot I. Grigo, tokias sąlygas kalakutams sudaryti tiesiog būtina, nes jie – labai lepūs ir išrankūs paukščiai.

Kalakutų auginimo subtilybių ūkininkas mokėsi net Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ten jis ir sužinojo, jog geriausiai šie paukščiai auga vaikščiodami laisvi ant natūralių pjuvenų, kvėpuodami grynu oru. Tokiose inovatyviose, specialiai pritaikytose fermose auga ir Marijampolės kalakutai. Fermos kompiuterizuotos, paukščiai nuolatos stebimi, žiūrima, ar jiems nėra per šalta, ar pakankama ventiliacija, ar laiku tiekiamas pašaras. Iš viso I. Grigas per metus užaugina apie 300 tūkst. kalakutų.



Mėsa tinka ir musulmonams

Siekiant, kad kalakutiena būtų kuo skanesnė, būtina, jog paukščiai nepatirtų įtampos. Dėl šios priežasties kalakutai auginami vos 15 km nuo skerdyklos, tad vežami jie nespėja pajusti streso. Šių paukščių fermos pastatytos ekologiškoje aplinkoje, aplink nėra nei pramonės, nei automagistralių. Patelės paprastai skerdžiamos 15, o patinai – 22 savaičių. Užauginti patinai sveria maždaug 20 kg.



„Visa mūsų kalakutiena yra „Halal“ kokybės. Tai – specialus mėsos skerdimo būdas, kuris patvirtina, jog mūsų produkcija yra tinkama vartoti ir musulmonams. Bendrovė yra pasamdžiusi darbuotoją musulmoną, kuris prieš paukščio skerdimą atlieka tam tikras apeigas“, – įdomią detalę atskleidė M. Jasiūnaitė.

Kalakutienos poreikis didėja
„Arvi kalakutai“ atstovai stengiasi, kad paukščių skerdimo ir mėsos perdirbimo technologija atitiktų aukščiausius Europos Sąjungos reikalavimus, rūpinasi, jog kalakutai augtų tokiomis sąlygomis, kokių neturi jokie kiti gyvūnai nei Lietuvoje, nei daugelyje pasaulio šalių.


Augant kalakutienos poreikiui, nuo gegužės pradžios bendrovė pradėjo tiesiogiai bendradarbiauti su prekybos tinklo „Aibė“ aljansu.

Pasak „Arvi kalakutai“ vadovo Martyno Urbaičio, ši partnerystė leis priartinti kalakutieną ir jos gaminius prie vartotojų visoje Lietuvoje. Įmonės produkcija pasieks daugiau nei 250 parduotuvių. Tad nuo šiol kalakutienos jau galima rasti ne tik didžiuosiuose prekybos centruose bei penkiolikoje šalyje esančių firminių įmonės parduotuvių, bet ir kiekvienoje mažesnės gyvenvietės „Aibės“ parduotuvėje.



„Norėjome būti kuo arčiau kiekvieno kliento ir suteikti pirkėjams progą įsigyti vertingiausios mėsos iš profesionalų rankų“, – teigė didžiausios specializuotos Baltijos šalyse kalakutų skerdimo ir mėsos perdirbimo įmonės „Arvi kalakutai“ vadovas M. Urbaitis.

O pasiūlyti „Arvi kalakutai“ savo klientams turi išties daug ką. Skaičiuojama, kad šios įmonės asortimentą sudaro daugiau nei 100 gaminių. Klientai kviečiami įsigyti įvairios produkcijos – nuo plataus asortimento šviežios mėsos gaminių, įvairių natūraliai rūkytų produktų iki „Grill“ kalakutienos. Paruošti kepti ant laužo produktai tarp pirkėjų ypač populiarūs vasaros sezono metu. Iš „Grill“ linijos neseniai gamintojai vartotojams pasiūlė naujieną – marinuotą kalakutienos šašlyką rausvame kanapių sėklų marinate ir žaliųjų citrinų bei žolelių marinate.

Beje, daugiau informacijos apie šios įmonės gaminamus produktus ir netgi kalakutienos patiekalų receptų galima rasti „Arvi kalakutai“ interneto svetainėje www.arvikalakutai.lt.

„Kalakutiena iš visų mėsos rūšių yra vertingiausia savo maistine verte. Tai – lengvai virškinama dietinė mėsa, kurioje yra mažai cholesterolio. Iš visų mėsos rūšių ji mažiausiai alergizuojanti, ypač tinka savo figūrą prižiūrintiems žmonėms. Pavyzdžiui, standartinėje 250 gramų kalakutienos šašlyko porcijoje yra maždaug 300 kalorijų, o tokiame pačiame kiaulienos šašlyko kiekyje kalorijų yra gerokai daugiau – maždaug 700“, – pasakojo „Arvi kalakutai“ rinkodaros vadovė M. Jasiūnaitė.

Tikėtina, kad Lietuvos gyventojai ateityje dar labiau pamėgs kalakutieną ir tokiu būdu dar didesnį dėmesį skirs sveikai mitybai bei gyvensenai.





Užsk. 1774



Publikuota: 2018-05-30 09:37:55

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Teisingumo paieškos sprogo it muilo burbulas
* Tarybos nutarimai: didins darželinukų grupes, statys daugiabutį
* Infoturo dalyvius žavėjo degustacijomis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai