„Santaka“ / Nuosavo verslo ėmėsi du broliai / Verslas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Verslas

Dalinkitės:  


Gižiečiai Agnius ir Rytis Vasiliauskai už paramos, skirtos verslo pradžiai, lėšas pirko mini krautuvą ir mikroautobusą.

Autorės nuotr.


Nuosavo verslo ėmėsi du broliai

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ


Parama jaunimui verslo pradžios idėjoms įgyvendinti bei pirmajai savo darbo vietai sukurti neseniai pasinaudojo gižiečiai broliai Agnius ir Rytis Vasiliauskai.

Veiklūs vaikinai sakė, kad net ir gyvenant kaime veiklos netrūksta. Broliai kartu su draugu Karoliu Zalecku jau senokai Vilkaviškio rajono gyventojams yra pažįstami kaip pokylių muzikantai. Tačiau Agnius ir Rytis teigė visada svajoję apie nuosavą verslą.

Sužinoję, jog darbo birža siūlo paramą pirmajam verslui įkurti, vaikinai nedvejodami kreipėsi į Vilkaviškio skyriaus specialistus.

Agnius įsteigė individualią įmonę ir už gautą 13 tūkst. eurų paramą pirko „Bobcat“ mini krautuvą su padėklų šakėmis ir sniego valymo peiliu. Vaikinas turi nemažai užsakymų ir jo įsigyta technika be darbo nestovi. Su savo ekskavatoriumi gižiečiui tenka padirbėti ne tik mūsų rajone, bet ir Marijampolėje, aplinkiniuose regionuose.

– Šiaip aš visada norėjau būti policininku ir Mykolo Romerio universitete baigiau šios srities studijas. Tačiau susidūręs su realybe darbu likau nusivylęs. Supratau, kad dirbti sau yra geriausia, bet verslui pradėti trūko lėšų. Iš darbo biržos gauta parama man labai padėjo. Ketinu ir toliau dirbti statybų paslaugų sferoje, gal net plėsti savo veiklą, – pasakojo Agnius.



Užkrėstas brolio pavyzdžio Rytis šį vasarį užsiregistravo darbo biržoje ir taip pat kreipėsi paramos. Įregistravęs savo įmonę „Rytveža“, jis už 13 834 eurų nusipirko mikroautobusą, skirtą vežti žmonėms, ir teikia keleivių vežiojimo užsakomaisiais reisais paslaugas.

– Kol kas klientų eilių nėra, bet tikiuosi, jog pamažu „įsivažiuosiu“ ir jų bus daugiau. Keleivius vežioju pats, autobuso nenuomoju. Kol dar verslo pradžia, taikau nedideles kainas, – sakė R. Vasiliauskas.

Prieš įkurdamas įmonę gižietis ūkininkavo, buvo įregistravęs savo ūkį, tačiau ėmęsis verslo ūkininkavimo atsisakė. Dabar vaikinas padeda ūkininkaujančiai mamai, kuri sūnų pagalba visada džiaugiasi.

Laisvalaikiu Rytis mielai užsiima metalo darbais. Garaže prie namų turi įsirengęs dirbtuves ir kartais ten prapuola ištisas valandas. Kartu su Agniumi, pasitelkę šio techniką, jie sutvarkė visą namų kiemą, išgrindė jį trinkelėmis, sustatė tvoros stulpus. Dabar dirbtuvėse vaikinas gamina metalinius tvoros segmentus, kuriais aptvers visą teritoriją.

– Agnius lanksto, o aš virinu, dailinu. Labai ilgai tokio darbo dirbti negaliu, nes neleidžia sveikata, bet dažnai rankos „niežti“ ką nors suvirinti. Tad tiesiog darau tai, kas man patinka. Iš tiesų nebijau jokio darbo ir labai keista, kai žmonės skundžiasi, jog neturi kuo užsiimti, – kalbėjo R. Vasiliauskas.



Darbo birža jau dvejus metus teikia realią paramą jaunimui verslo pradžios idėjoms įgyvendinti bei pirmajai savo darbo vietai sukurti. Vilkaviškio rajone pernai ir šįmet jaunuoliai sukūrė po šešias darbo vietas.

Per pastaruosius 7 mėnesius mūsų rajono darbo biržoje naujai užsiregistravo 619 jaunų asmenų. Iš viso liepos mėnesį Marijampolės teritorinės darbo biržos Vilkaviškio skyriuje darbo ieškančiųjų sąrašuose buvo 329 bedarbiai iki 29 metų.

Pernai į darbo biržą kreipėsi 1156 jaunuoliai. Tačiau tik nedaugelis iš jų išdrįso pasinaudoti darbo vietos steigimo sau galimybe. 2016 m. įsteigtos 6 darbo vietos, o vidutinė subsidija buvo 13 tūkst. eurų. 2017 m. sudarytos 6 sutartys. Vidutinė subsidija darbo vietai steigti – 14 438 eurai.

Ši subsidija skiriama darbo priemonėms įsigyti, atlikti patalpų, valdomų nuosavybės teise, remontą.

Pasak Marijampolės teritorinės darbo biržos Vilkaviškio skyriaus vedėjos Redos Basasparienės, jaunimui sudarytos palankios sąlygos ir taikomos lengvatos: nėra reikalavimo pateikti sutarties galiojimo užtikrinimo (banko garantijos arba draudimo bendrovės laidavimo rašto) ir privalomojo nuosavo indėlio.

Šalies mastu jaunoji karta gerokai drąsesnė, nebijo iššūkių ir kuria sau darbo vietas. 2016 m. beveik 200 jaunuolių įsteigė mikroįmones ir jau dirba savarankiškai. Per šių metų 5 mėnesius darbo vietas sau įsisteigė 66 jauni asmenys iki 29 metų ir dar 121 pradėjo steigimo procedūras. Ryžtingiausiai pirmuosius žingsnius verslo link žengia Vilniaus, Kauno ir Panevėžio teritorinių darbo biržų aptarnaujamose teritorijose gyvenantys jaunuoliai. Jų vykdomų veiklų spektras labai platus – nuo vairuotojo, statybininko, automobilių mechaniko iki kineziterapeuto, multimedijos, interjero dizainerio, garso režisieriaus teikiamų paslaugų. Daugiausiai galimybių įsitvirtinti jaunimas mato paslaugų sektoriuje. Kūrybingam, pasitikinčiam savo jėgomis ir verslo idėja jaunimui suteikta valstybės parama padeda žengti pirmuosius žingsnius versle.



Iš viso per paramos teikimo laiką šalyje savarankiškai dirba arba pradėjo savo įmonės steigimo procedūras jau 435 jaunuoliai. Architektė, žemėtvarkininkė, fotografė, keramikė, multimedijos, interjero dizaineriai, garso režisierius, baristos, dantų technikas, geodezininkas, stalius, automobilių mechanikai, mikroautobuso vairuotojai – tai jaunieji verslininkai, kurie, pasirinkę šias ir kitas profesijas, džiaugiasi savo veikla.





Publikuota: 2017-08-28 10:28:13

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai