„Santaka“ / Sunkiai sergančią pacientę įskaudino šeimos gydytojos elgesys / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Šeimos medicinos centre prisirašę apie 4 tūkst. rajono gyventojų.

Autorės nuotr.


Sunkiai sergančią pacientę įskaudino šeimos gydytojos elgesys

Eglė KVIESULAITIENĖ


Į šeimos gydytoją pagalbos kreipusis pacientė pasijuto įskaudinta ir pažeminta. Sunkiai serganti moteris sakė visiškai pasitikinti gydytojais, todėl tokio akibrokšto nesitikėjusi.



Liga paūmėjo

Keturvalakietė Laima į Šeimos medicinos centrą kreipėsi tuomet, kai nuolatinis skausmas trukdė ir vaikščioti, ir miegoti. Tris stuburo operacijas iškentusi moteris taikstosi su tuo, kad jos liga nuolat paūmėja. Tuomet tenka kreiptis pagalbos į medikus. Šįkart Laimai skausmas taip suėmė strėnas bei koją, jog nebepadėjo namie turėti vaistai. Todėl moteris išskubėjo pas šeimos gydytoją tikėdamasi sulaukti neatidėliotinos pagalbos.

Laima prisirašiusi pas šeimos gydytoją Aldoną Lazdauskienę, tačiau ši tuo metu atostogavo. Todėl paskambinusi į Šeimos medicinos centro registratūrą keturvalakietė išsakė savo bėdą ir paprašė, kad duotų talonėlį pas bet kurią gydytoją, kuri galėtų padėti ar nukreiptų pas specialistą.



Pacientės nepriėmė

Pacientė buvo informuota, jog jos gydytoją vaduoja kita šeimos gydytoja, šios klinikos direktorė Birutė Kažemėkaitė, tad ji pacientę galinti priimti jau kitą rytą.



– Talonėlį turėjau 9.30 val., bet atvykau dešimtimi minučių anksčiau ir pasibeldžiau į gydytojos kabinetą, – pasakojo į redakciją paskambinusi 57-erių moteris. – Tačiau daktarė pasakė, kad neturi laiko mane priimti, liepė ateiti vėliau – 15 val. Sakiau jai, jog esu iš Keturvalakių ir tikrai neturiu galimybės dar kartą atvažiuoti, prašiau tiesiog parašyti siuntimą pas neurologą, nes man padėti vis tiek negalėsianti. Deja, gydytoja net nesustojo pakalbėti: nusivilko chalatą, išlėkė pro duris, sėdo į mašiną ir išvažiavo.

Pacientė pasijuto labai įskaudinta, mat atvyko tikrai ne be reikalo, o dėl to, kad pagalbos iš tiesų reikėjo. Ligonei sunku judėti: po sudėtingų operacijų, per kurias jos stuburas buvo sutvirtintas varžtais ir metalinėmis plokštelėmis, moteris liko invalidė, iškrypusiu stuburu, šluba. Jai net į automobilį sunku įsėsti, juolab jei tai reikėtų daryti kelis kartus per dieną.



Pasijuto pažeminta

Gydytojos akibrokšto priblokštą Laimą puolė raminti slaugytojos. Medikės patarė jai be siuntimo registruotis pas ligoninės Konsultacinio skyriaus neurologą, nes vis tiek iš karto patekti nepavyks – teks kelias dienas palaukti. O siuntimo galėsianti atvykti kitą dieną.
Neapžiūrėjęs paciento, nesurinkęs anamnezės šeimos gydytojas negali išrašyti vaistų ar siuntimo.



– Mano šeimos gydytoja netrukus grįš iš atostogų, tad užsiregistravau būsimam vizitui pas ją, – sakė keturvalakietė Laima. – Viliuosi sulaukti pagalbos. Tačiau tuomet, kai manęs nepriėmė klinikos vadovė, pasijutau tokia pažeminta, tokia sutrypta... Vadinasi, žmogus jau nieko nereiškia. Svarbiausia – užpildytas dokumentas. Kas kad ji klinikos vadovė – pirmiausia ji gydytoja, davusi Hipokrato priesaiką. Todėl privalo jos laikytis.

Laima svarstė, jog rajone yra ne viena šeimos klinika, į kurią galėtų persirašyti. Tačiau moteris patenkinta savo šeimos gydytoja ir jos nenorėtų keisti.

– Be stuburo operacijų, esu turėjusi aibę kitų, iškentusi daug narkozių, taip pat onkologinę ligą, todėl gydytojais labai pasitikiu. Nenoriu bėgioti iš klinikos į kliniką. Tiesiog svarstau, ar buvo taip sunku gydytojai mane priimti? Juk ne profilaktiškai pasitikrinti atvykau – su bėda, – guodėsi ligonė.



Turėjo skubėti

Šeimos medicinos centro vadovė B. Kažemėkaitė sakė prisimenanti konfliktinę situaciją, tačiau tuo metu labai skubėjusi ir tikrai negalėjusi priimti pacientės.



– Esu ne tik gydytoja, bet ir įstaigos vadovė, todėl kartais atsiranda skubių, neatidėliotinų reikalų. Taip buvo ir tuokart, – aiškino B. Kažemėkaitė. – Tačiau klinika nelieka visai be gydytojo. Jei pacientui reikalinga skubi pagalba, ją gali suteikti įstaigoje dirbantys pediatrai. Šiuo atveju tai buvo planinis vizitas, pacientė reikalavo tiesiog siuntimo.

Medikė tvirtino, kad dažnai tenka susidurti su pacientais, kurie iš anksto žino, ko nori: išrašyti vaistų, gauti siuntimą ar pan. Vis dėlto gydytojas negali neapžiūrėjęs paciento, nesusipažinęs su jo ligos istorija skirti vaistų ar duoti siuntimą. Galbūt, prieš siunčiant pas specialistą konsultacijos, dar reikia atlikti tyrimus.

– Kadangi tai ne mano pacientė, aš jos sveikatos būklės tikrai nežinau, tad privalėjau ją apžiūrėti, perskaityti ligos istoriją, susirinkti anamnezę. Todėl ir paprašiau atvykti vėliau, kai galėsiu priimti, – aiškino klinikos vadovė.



Belieka atsiprašyti

B. Kažemėkaitė sakė, jog pats pacientas negali nuspręsti, kokio specialisto konsultacijos jam reikia. Tai – šeimos gydytojo kompetencija. O šeimos gydytojams šiuo metu, ypač vasaros atostogų sezono metu, tenka tikrai didelis krūvis. Tačiau medikai visus ligonius stengiasi priimti kuo greičiau, nepaisydami net savo darbo valandų.

– Kartais reikėtų tiesiog būti vienas kitam pakantesniems, kantresniems, supratingesniems. Jei pacientė pasijuto įskaudinta, galiu tik labai atsiprašyti, – sakė Šeimos medicinos centro vadovė. – Tikrai visuomet stengiuosi dėl pacientų, tad šis nesusipratimas – tik reta išimtis.



Publikuota: 2017-06-12 09:14:05

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Penkių vaikų mama valstybės vardu įvertinta medaliu
* Kokius tiltus jaunimui tiesia darbdaviai?
* Šimtametė gerai mena susitikimą su prezidentu Antanu Smetona
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai