„Santaka“ / Valdžia link socialinių įmonių jau stumia buldozerį / Nuomonės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Nuomonės

Dalinkitės:  


Ilona Tarvydienė

Valdžia link socialinių įmonių jau stumia buldozerį


Įdomų Socialinių įmonių įstatymo projektą parengė naujoji valdžia. Ji nusprendė pati patobulinti šių įmonių įstatymą ir toliau teigia, kad, pagal parengtą projektą, pagrindinis socialinių įmonių tikslas – įdarbinant socialiai pažeidžiamų asmenų grupėms priklausančius asmenis.



Tiksliau – žmones, praradusius profesinį ir bendrąjį darbingumą, ekonomiškai neaktyvius, negalinčius lygiomis sąlygomis konkuruoti darbo rinkoje, skatinti šių asmenų grįžimą į darbo rinką, jų socialinę integraciją ir mažinti socialinę atskirtį. tačiau tuo pačiu juk siūlomas įstatymo pakeitimas, pagal kurį socialinės įmonės nebegaus darbo užmokesčio subsidijos naujai įdarbintiems asmenims. Niekam nekyla abejonių, kad profesinį darbingumą praradę, neįgalūs žmonės negali konkuruoti lygiomis galimybėmis su sveikaisiais. Taigi socialinė įmonė, negaudama paramos naujai priimtiems žmonėms, taps nekonkurencinga ir – natūralu – negebės įdarbinti naujų neįgalių darbuotojų. Naujas Viešųjų pirkimų įstatymas numato, kad reikės 2 proc. pirkti iš socialinių įmonių, o jei nepirks – mokėti baudas. Socialinės įmonės, negaudamos subsidijų, bus priverstos stipriai didinti kainas ir, žinoma, niekaip nepasiūlys tokios, kuri atitiks suplanuotą biudžetą. Ir kas tada? Įdomus dar vienas faktas, kad socialinėse įmonėse dirba tokie neįgalūs žmonės, kurių dauguma, remiantis vien tik sausa statistika, yra žemesnės kvalifikacijos.



Tai viena priežasčių, nulemiančių, kad darbuotojų kaita įmonėse siekia per

30 proc. Taigi ko iš tikrųjų siekia naujai išrinkti politikai, teigdami, kad nekeičia socialinių įmonių tikslo ir pagal pačių parengtas išvadas naujas įstatymo projektas neribos esamų įmonių plėtros? Ar tokie pasiūlymai nepažeidžia žmonių teisės į darbą? Ir kokį pranašumą turi tie, kurie jau dirba socialinėse įmonėse? Kuo prastesni tie, kurie tik ieško darbo? Ar politikai bando ginti dirbančiųjų teises, ar visgi gudrumu bando uždaryti socialines įmonės ir per tris metus papildyti darbo biržą 7000 naujų neįgalių bedarbių? Ar visi tie politikai, kurie pasirašė po šiuo įstatymo projektu to siekia, ar dėl to, kad yra naujokai, nesuprato, ką pasirašė? Politikai vienais įstatymų punktais ar net atskirais įstatymais (viešųjų pirkimų įstatymas), kalbomis ir sau keliamais tikslais teigia vieną, o daro kita. Pagal veikiantį užimtumo rėmimo įstatymą bet kuri įmonė gali gauti beveik analogiškas subsidijas, tačiau kiekvienais metais užimtumo rėmimo fondas yra karpomas, nes verslas nenori darbinti neįgaliųjų. Šiandien dienai vienintelis veikiantis instrumentas integruojant neįgaliuosius į darbo rinką yra socialinės įmonės. Politikai giriasi, kad sukurs naują modelį, bet jo dar nesukūrė jau griauna veikiantį.





Ilona Tarvydienė



Socialinių įmonių asociacijos pirmininkė



Publikuota: 2017-04-06 11:09:59

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai