„Santaka“ / Telefoninių sukčių išradingumas be ribų – aukoms siūlė net kreditus / Teisėtvarka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Teisėtvarka

Dalinkitės:  


Įkalinimo įstaigose atliekantiems bausmę asmenims niekaip neužkertamas kelias toliau daryti nusikaltimus.

Kristinos ŽALNIERUKYNAITĖS nuotr.


Telefoninių sukčių išradingumas be ribų – aukoms siūlė net kreditus



Marijampolės apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir perdavė teismui nagrinėti bylą, kurioje du Kybartų pataisos namuose bausmę atliekantys vyrai bei marijampolietė kaltinami sukčiavimais bendrininkų grupėje.

Įtariama, kad siūlydami suteikti kreditus, juos refinansuoti bei pirkti neegzistuojantį automobilį, kaltinamieji apgaule iš patiklių žmonių išviliojo daugiau nei 800 eurų.

Pernai pavasarį į teisėsaugos pareigūnus kreipėsi dvi moterys, tapusios telefoninių sukčių aukomis. Viena jų sukčiaus skambučio sulaukė pasiskelbusi, kad ieško, kas galėtų jai suteikti kreditą. Kitai paskambinęs nepažįstamas vyras, prisistatęs kreditus teikiančios firmos vadybininku, pasiūlė galimybę palankesnėmis sąlygomis refinansuoti jos turimą paskolą.

Vėliau abi aukos „vadybininko“ buvo įtikinėjamos panašiai – kad sandoris įvyktų, joms neva reikia sumokėti už notaro, kurjerio paslaugas, paskolos administravimo mokestį. Susidomėjusioms šiuo pasiūlymu moterims telefoninis sukčius nurodė 24 metų marijampolietei G. V. priklausančią sąskaitą, į kurią reikia pervesti pinigus. Tokiu būdu viena iš nukentėjusiųjų prarado 356, o kita – 265 eurus.

Netrukus į policiją kreipėsi ir vyras, į tą pačią G. V. priklausančią banko sąskaitą pervedęs 200 eurų avansą, už skelbimų portale rastą parduodamą automobilį „Volvo“. Po to, kai nukentėjusysis pervedė pinigus, tariamas automobilio pardavėjas telefonu nebeatsiliepdavo.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje dėl sukčiavimų atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai, o jam vadovavo Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras V. Nacikūnas.
siūlydami suteikti kreditus, juos refinansuoti bei pirkti neegzistuojantį automobilį, kaltinamieji apgaule iš patiklių žmonių išviliojo daugiau nei 800 eurų.


Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad iš trijų nukentėjusiųjų pinigus telefonu galimai išviliojo Kybartų pataisos namuose bausmę atliekantis 39 metų šiaulietis Ž. N. (teistas 19 kartų). Įtariama, kad kartu su juo nelaisvėje laiką leidžiantis 35 metų klaipėdietis M. B. (teistas 24 kartus) jam padiktavo savo pažįstamos, G. V. banko sąskaitos numerį, o nukentėjusiems pervedus pinigus, telefonu sąskaitos savininkei nurodydavo pinigus išgryninti ir perduoti nurodytoje vietoje tyrimo nenustatytam asmeniui.

Pareigūnams M. B. teigė, kad su minėta marijampoliete susipažino atlikdamas bausmę, per televizijos pažinčių skelbimus. Pati G. V. teigė, kad su šiuo nuteistuoju susipažino socialiniame tinkle „Facebook“, bendravo rašydami žinutes į „Facebook“ ir telefonu.

Visiems trims kaltinamiesiems pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimų bendrininkų grupėje.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro V. Nacikūno, telefoniniai sukčiai ieško naujų būdų, kaip išvilioti iš patiklesnių žmonių pinigus. „Labai gaila, kad įkalinimo įstaigose atliekantiems bausmę asmenims niekaip neužkertamas kelias toliau daryti nusikaltimus, o kuriant naujas išradingas „legendas“ jiems vis pavyksta rasti naujų aukų “, – sakė prokuroras.







Publikuota: 2017-02-01 10:19:49

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai