„Santaka“ / Farmacijos studentai – ne tik būsimi vaistininkai / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  


Išmokusiai gerai suplanuoti darbus Saulei Pabricaitei užtenka laiko ir mokslams, ir visuomeninėms veikloms bei pramogoms.

Nuotr. iš asmeninio albumo


Farmacijos studentai – ne tik būsimi vaistininkai


Farmaciją Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuojanti antrakursė Saulė Pabricaitė apie sveikatos mokslus svajojo nuo mažų dienų. Tam, kad svajonė išsipildytų, mergina susikoncentravo į būsimoms studijoms reikalingus mokomuosius dalykus ir sistemingai mokėsi. Šiandien ji gali drąsiai tvirtinti, kad toks mokymosi būdas pasiteisino.



Nuo vaistų gamybos iki platinimo

Norimą studijų sritį Saulė Pabricaitė buvo pasirinkusi jau seniai, tačiau artėjant egzaminams reikėjo išsirinkti konkrečią specialybę. Saulė pasakoja, kad apsispręsti labiausiai padėjo gimnazijoje svečiavęsi ir apie savo studijas pasakoję studentai bei „Litexpo“ parodų rūmuose vykusioje studijų mugėje sutikti konkrečių specialybių atstovai.

Šiandien farmacijos studijas pasirinkusi vilkaviškietė džiaugiasi ir studijomis, ir universitetu. Pasak jos, Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) neseniai įsikūrusiame Farmacijos fakultete kiekvienam yra sudarytos sąlygos mokytis, tobulėti, dalyvauti studentų mokslinėje, visuomeninėje, kultūrinėje veiklose. Universitete netrūksta ir naujausios aparatūros, inovatyvių technologių, kurios užtikrina gerą studijų kokybę. Tačiau Saulė neslepia įžvelgianti ir minusų. Vienas jų patvirtina stereotipus apie didžiulį krūvį turinčius pakelti medicinos srities studentus. Mergina paatviravo, jog mokytis tikrai nėra lengva. Labai sunku išlaikyti aukštą pažymių vidurkį, gauti stipendiją ir greitai įsisavinti visą per paskaitas gautą informaciją.



Vis dėlto studentė tikisi, kad bemiegės naktys ruošiantis atsiskaitymams ateityje padės įsitvirtinti darbo rinkoje. „Žavi tai, jog baigus studijas nereikia apsiriboti vien darbu vaistinėse. Yra galimybių įsidarbinti ir didmeninėse vaistų prekybos, farmacijos įmonėse, mokslinius tyrimus vykdančiose organizacijose. Farmacininko darbas apima daug – nuo vaistų gamybos iki platinimo“, – apie darbo perspektyvas pasakojo Saulė.



Teoriją iliustruoja praktiniais pavyzdžiais

Farmacijos studijų programą sudaro specialybės ir bendrieji mokomieji dalykai. Studentai susipažįsta su žmogaus anatomija, botanikos pagrindais, žmogaus fiziologija. Studijų pagrindą sudaro įvairios chemijos: bendroji ir neorganinė, analizinė, fizikinė, farmacinė, biologinė. Mokomasi suprasti žmogaus organizmo sandarą, gamtoje vykstančius procesus. Per psichologijos paskaitas studentai įsijaučia į įvairias darbo situacijas, kuriose tenka nuraminti klientą, jį tinkamai paguosti, patarti.

S. Pabricaitė pasakojo, kad įgytas teorines žinias tenka pritaikyti ir praktiškai. Pavyzdžiui, prozektoriume tyrinėdami mokslo labui savo kūną paaukojusių žmonių palaikus, studentai gali susipažinti su žmogaus organais, jų sandara. Mergina tikina, jog daug kam tokie praktikos metodai atrodo nepriimtini ir baugūs, tačiau jai labai įdomu su viskuo susipažinti iš arti. Taip pat per vasaros atostogas studentai turėjo surinkti ir sudžiovinti tam tikros rūšies augalų. Per chemijos paskaitas išgirstus teorinius dalykus besimokantieji pritaiko laboratorijose: atlieka įvairias chemines reakcijas ir tokiu būdu nustato tiriamą medžiagą, įvertindami kiekvienai reakcijai būdingus cheminius požymius.
S. Pabricaitei, kaip ir daugumai kitų studentų, pradėjus gyventi Kaune teko išmokti daug naujų dalykų, kurių nei mokykloje, nei universitete nemoko.





Teko priprasti prie miesto tempo

S. Pabricaitei, kaip ir daugumai kitų studentų, pradėjus gyventi Kaune teko išmokti daug naujų dalykų, kurių nei mokykloje, nei universitete nemoko. „Reikėjo priprasti prie didelio miesto tempo. Sunkiausia buvo išmokti planuoti laiką. Mokykloje viskas buvo aišku: mokytojai pasakydavo, ką ir kada reikia padaryti, kur rasti informacijos. Universitete visa atsakomybė tenka tau pačiam. Turi susiplanuoti, kurią dieną ką mokysiesi, kada pramogausi ir kada ilsėsiesi“, – studentiškus iššūkius vardijo vilkaviškietė.

Saulė darbų planavimo subtilybes perprato ir šiandien randa laiko ne tik mokslams, visuomeninėms veikloms, bet ir pramogoms. Mergina priklauso universiteto farmacininkų draugijai, prisideda prie įvairių socialinių akcijų, renginių, susijusių su farmacija, organizavimo. Be akademinės veiklos, vilkaviškietė stengiasi išnaudoti ir didmiesčio privalumus: vakarais atsiveria koncertų, įvairių renginių ir klubų durys.



Svajones reikia pildyti

Savo svajonę įgyvendinusi ir tikslą studijuoti farmaciją pasiekusi S. Pabricaitė moksleiviams pataria visų pirma turėti savo tikslą, išsiaiškinti, kuo norės būti ateityje. Tuomet lieka tik nuosekliai to tikslo siekti.



Pasak Saulės, norint įgyvendinti svajonę, reikia sistemingai jos siekti, mokytis ir egzaminams ruoštis nuolat, o ne paskutinę naktį. Netgi jei atrodys sunku, niekada nepasiduoti ir stengtis „peršokti“ visas iškylančias kliūtis.



Aušrinė VAŠČĖGAITĖ



Publikuota: 2016-03-22 10:41:40

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ligoninės kieme – nauja eglė
* Liuteronų maldos namai kviečia į neeilinę pažintį
* Senovinių patiekalų receptai išliko bibliotekininkių dėka
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai