„Santaka“ / Jaunieji šauliai džiaugiasi savo pasirinkimu / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  


Šauliai Modestas Kučinskas (kairėje) bei Matas Fišeris svajoja apie karininkų profesijas.

Autoriaus nuotr.


Jaunieji šauliai džiaugiasi savo pasirinkimu

Andrius GRYGELAITIS









Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinę mokyklą lankantys keturiolikmečiai Modestas Kučinskas bei Matas Fišeris yra ne tik pavyzdingi mokiniai, geri sportininkai, bet ir aktyvūs šauliai. Įkvėpti veiklos jaunųjų šaulių būryje, šie du vaikinai užaugę ketina rinktis karininkų specialybes.





Noro neatbaidė



Modestas ir Matas – vieni aktyviausių jaunųjų Vilkaviškio šaulių. Abu vaikinai neseniai dalyvavo Rukloje vykusioje trečios pakopos jaunųjų šaulių stovykloje. Į ją susirinko jaunimo iš visos šalies. Pagrindinis visų tikslas – išmokti būtiniausių kariškų dalykų, kurie vėliau padėtų išlaikyti trečios pakopos egzaminus. Kol kas tiek M. Kučinskas, tiek M. Fišeris yra pasiekę antrą šaulių pakopą.

„Rukloje mokėmės dirbti su radijo stotelėmis, įgijome topografijos žinių, ėjome į žygį, per kurį, vadovaudamiesi žemėlapiu ir kompasu, pagal pateiktas geografines koordinates turėjome pasiekti kelionės tikslą. Sužinojome ir tokių gyvenimiškų dalykų, kaip elgtis kilus gaisrui. Pavyzdžiui, užsidegus žmogui, jį reikia spaudžiant gesinti kitais drabužiais, kad ugnis negautų deguonies. Norint gaisro metu neapsinuodyti smalkėmis, reikia gultis ant žemės, nes maždaug 5–10 centimetrų nuo žemės smalkių nėra“, – įgytomis žiniomis pasidalijo M. Kučinskas.

Abu vaikinai pasakojo, jog stovykloje vyravo drausmė ir tvarka. Pavyzdžiui, jei visame būryje atsirasdavo bent vienas jaunasis šaulys, kuris pasiklojo lovą ne pagal visus reikalavimus, kentėdavo visi: jų lovos būdavo išverčiamos ir tekdavo jas klotis iš naujo.

„Čia viskas vyko kaip tikroje kariuomenėje, tik kiek švelniau. Gal kai ką tai ir galėjo atbaidyti, tačiau ne mus. Tokias stovyklas lankome 5–6 kartus per metus. Čia įgyta patirtis padeda ir kasdieniniame gyvenime“, – užtikrino M. Fišeris.







Įkvėpė draugai



Tiek Modestą, tiek Matą lankyti jaunųjų šaulių būrelį paskatino seniau šia veikla užsiimantys draugai. Be to, Mato tėtis – buvęs karininkas, todėl jis sūnų itin palaiko. Abu vaikinai prisipažino, kad pirmieji kartai atėjus į šaulių užsiėmimus ne itin sužavėjo, tačiau labai greitai viskas pasikeitė.

„Gal iš pradžių viskas atrodė kiek nuobodu. Vis dėlto tai buvo klaidingas įspūdis. Net nežinau kodėl, tačiau norėjosi vis eiti ir eiti į užsiėmimus. Ypač šia veikla susidomėjau apsilankęs pirmojoje stovykloje“, – poros metų senumo prisiminimais dalijosi M. Kučinskas.

Iš viso Vilkaviškyje jaunųjų šaulių užsiėmimus lanko apie 40 įvairaus amžiaus jaunuolių. Maždaug trečdalis iš jų – merginos. Visi norintys priimami nuo 12 metų. Iš pradžių naujokai 2–3 mėnesius būna laikomi kandidatais, o vėliau jų kandidatūros yra apsvarstomos būryje bei kuopoje ir priimamas galutinis sprendimas.

Visi nauji organizacijos nariai privalo duoti specialią priesaiką.

Šauliai mokomi būti pavyzdingais Lietuvos piliečiais, gerbiančiais savo tėvynę, nevartojančiais alkoholio, nerūkančiais, nesišlaistančiais be reikalo gatvėmis. Jie švenčia valstybines šventes, lanko ir prižiūri partizanų bei tremtinių kapus, rengia įvairius žygius, dalyvauja stovyklose, renkasi į filmų vakarus. Kartais jauniesiems vilkaviškiečiams paskaitas skaito karininkai. Neretai savo patirtimi su jaunimu dalijasi ir du vilkaviškiečiai – Konradas Lekešius bei Valius Kučiauskas.

„Mokomės ir elementariausių gyvenimiškų dalykų: tvarstyti žaizdas, atlikti dirbtinį kvėpavimą, aiškinamės, kaip susikrauti žygiui kuprinę, kada ir kokius vaistus vartoti. Dažnai vyresni šauliai moko jaunesniuosius, o tai jiems itin patinka“, – pasakojo jaunųjų šaulių vadovė-koordinatorė Dalia Uldinskienė.







Aktyvus laisvalaikis



Abu vaikinai prisipažino svajojantys apie karininkų profesijas, todėl patirtis, įgyta dalyvaujant jaunųjų šaulių organizacijoje, jiems itin pravers. Be to, nuo šiol stojant į kariškas specialybes tiems, kas priklauso šauliams, pridedamas vienas stojimo balas.



Tiek Modestas, tiek Matas mieliau laisvalaikį leidžia ne prie kompiuterių ar televizorių ekranų, o užsiimdami aktyvia veikla. Modestas žaidžia krepšinį, Matas – stalo tenisą. Aišku, nemažai laiko užima ir šaulių veikla. Abu vaikinai dalyvauja įvairiose šaudymo varžybose ir iš jų nuolat grįžta tapę nugalėtojais ar prizininkais. Dėl įvairios veiklos vaikinų mokslai nė kiek nenukenčia: abu jie mokosi itin gerai, yra stropūs, darbštūs, atsakingi.



„Šie du vyrukai manęs niekada nėra apvylę, jie – dideli mano pagalbininkai. Tai itin pavyzdingi šauliai, kuriais seka daugelis jaunesnių jų draugų“, – teigė D. Uldinskienė.





Publikuota: 2016-02-10 10:24:32

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Penkių vaikų mama valstybės vardu įvertinta medaliu
* Kokius tiltus jaunimui tiesia darbdaviai?
* Šimtametė gerai mena susitikimą su prezidentu Antanu Smetona
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai