„Santaka“ / Teko laimė būti krikštatėviu / „Santakai“ - 70

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / „Santakai“ - 70

Dalinkitės:  


Senąjį leidinio pavadinimą pakeitė V. Griniaus pasiūlytas „Santakos“ vardas.

Teko laimė būti krikštatėviu


Nedaug rasime laikraščių, galinčių pasidžiaugti tokiu garbingu jubiliejumi, sakyčiau, dvigubu – 45+25. „Santaka“ yra lyg ir dukra savo motinos „Pergalės“, kuri ją pagimdė jau būdama gerokai panokusi.

Man teko laimė būti aktyviu šios dukros krikštatėviu. Pažiūrėkite, kai šiomis dienomis Londone gimė princesė, kokios aistros virė dėl vardo jai parinkimo – alegoriškai veik panašios į tas 1990 m. kovo mėnesį mūsų rajone, kada rinkome vardą „Pergalės“ atžalai.

Politinė to meto atmosfera buvo perkaitusi iki raudonai baltos, dar tik vertėsi naujas istorinis lapas, vėliau apšlakstytas Sausio 13-osios krauju... Visa tai buvo. Bet tą kovo 17 d. „Pergalės“ vedamajame rašoma: „Redakcijos kolektyvas, atsižvelgdamas į jūsų siūlymus, buvo vieningos nuomonės pavadinti laikraštį „SANTAKA“.

Tuo laiku, kai dar niekas tikrai negalėjo numatyti, kaip įvykiai klostysis toliau, šis žingsnis buvo labai drąsus. Įsivaizduokit, iš visagalės partijos rankų, be jos sutikimo ir leidimo keisti pagrindinį propagandos įrankį, jo veiklos kryptį ir tikslus... „Suprantame, jog laisvame savarankiškame leidinyje laisvi ir žurnalistai... Santaka – santaika! Koks panašus šių žodžių sąskambis. Tai kvietimas <...> į tautos vienybę...“ – toliau buvo rašoma vedamajame.
Tuo laiku, kai dar niekas tikrai negalėjo numatyti, kaip įvykiai klostysis toliau, šis žingsnis buvo labai drąsus. Įsivaizduokit, iš visagalės partijos rankų, be jos sutikimo ir leidimo keisti pagrindinį propagandos įrankį, jo veiklos kryptį ir tikslus...


Pamenu dabar tą ankstyvą pavasario rytą, kai einant redakcijos link gerokai ištvinusios Vilkaujos paupeliu vis kirbėjo mintis, kokį naują vardą pasiūlyti rajono laikraščiui: „Vilkoraštis“, „Vilkraštis“, „Diemedis“... Visus rašiausi į atmintį ir visus atmečiau. Atsidūrus prie Vilkaujos santakos su Šeimena, blykstelėjo mintis: o kodėl ne „Santaka“? Laikraštis – tai lyg ir laiko upė, į kurią suteka dabarties naujienos, žmonių mintys, nuomonės, įvykiai, tapdami praeitimi – laiko raštu (laikraščiu), suvienijančiu viską į nedalomą istorijos srautą... Pagalvojau ir apie tai, kaip dabar reikia, anot V. Kudirkos, žodžių „Vienybė težydi“. Nuėjęs į redakciją ir pateikiau savo pasiūlymą dėl „Santakos“ vardo kartu su dešimtimi kitų pavadinimų.

Malonu, kad šis kuklus mano pasiūlymas buvo priimtas, kaip ir tie 97 straipsniai, žinutės, informacijos, kurias nuo 1950 metų pasiunčiau redakcijai, ir jos buvo išspausdintos laikraštyje. Ačiū Jums.

Vytautas GRINIUS

Lietuvos prezidento K. Griniaus muziejaus direktorius



Publikuota: 2015-05-07 09:32:35

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai