„Santaka“ / Šiaurietiškas vaikščiojimas – naujovė vilkaviškiečiams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-07-16 08:07

Dalinkitės:  


I. Maurienė (dešinėje) pasakojo, jog šiaurietiškas ėjimas – sveikatą gerinanti sporto šaka, kuria užsiiminėti galima visur, kur tik įmanoma vaikščioti.

Autoriaus nuotr.


Šiaurietiškas vaikščiojimas – naujovė vilkaviškiečiams


Kai kam turbūt teko matyti žmonių, žygiuojančių su slidžių lazdomis rankose. Ne, jie nesupainiojo metų laikų ir nepamiršo namie slidžių. Tai nauja sporto šaka – šiaurietiškas vaikščiojimas, kurio entuziastai sako, jog su žiemos sportu šį užsiėmimą sieja tik atsiradimo istorija. Prieš kelis dešimtmečius vaikščiodami su lazdomis vasarą pradėjo treniruotis skandinavų slidininkai.



Susidomėjo atsitiktinai

Vilkaviškyje šiaurietiško ėjimo pradininkas – Vytautas Maura. Jis šia nauja sporto šaka užsiiminėja kiek daugiau nei metus laiko. „Ateina toks metas, kai pradedi rūpintis savo sveikata. Nors sportuoju nuo mažens, šiaurietišką ėjimą išbandžiau visai atsitiktinai“, – prisipažino pašnekovas.

Vyriškis prisiminė, kai pernai slidinėjant jam sulūžo slidės. Iki namų dar buvo geras kelio galas, o bristi per sniegą darėsi ganėtinai sunku. „Palikęs slides nusprendžiau eiti pasiramsčiuodamas vien lazdomis. Pamačiau, kad tai ne tik palengvina vaikščiojimą, bet yra ir ganėtinai smagu“, – pasakojo V. Maura.

Po kiek laiko lankydamasis Suomijoje vyras pastebėjo, jog taip vaikšto dauguma vietinių gyventojų. Grįžęs į Lietuvą jis pradėjo tuo domėtis ir sužinojo, jog tai – šiaurietiškas vaikščiojimas. Susipažinęs su keletu pasekėjų, Druskininkuose V. Maura lankė specialius kursus. Dabar jis yra sertifikuotas instruktorius, galintis mokyti šiaurietiško ėjimo paslapčių. Šiuo vyro pomėgiu susidomėjo ir žmona Irma.




Vaikščioti – taisyklingai

V. Maura savo naujajam pomėgiui stengiasi skirti bent porą valandų per dieną.

„Man tai yra geriausias poilsis po visų darbų. Vaikščiodamas galiu atsipalaiduoti, užsimiršti, tiesiog pabendrauti su gamta“, – teigė šiaurietiško ėjimo pradininkas Vilkaviškyje. Jis sakė mūsų rajone pastebėjęs ir kitų žmonių, kurie užsiiminėja šia sporto šaka. Tačiau dauguma tą daro ne taip, kaip derėtų.

„Esu matęs net vaikštančių su slidžių lazdomis. Bet tai visiškai ne tas pat, negaunamas joks teigiamas poveikis organizmui. Taip ir norisi kartais prieiti prie žmogaus bei pamokyti jį tinkamai vaikščioti. Dauguma nesupranta, jog būtina lazdas prisitaikyti net prie savo ūgio“, – tvirtino šiaurietiško vaikščiojimo patirties jau turintis V. Maura.



Tapo gyvenimo dalimi

V. Mauros žmona Irma Maurienė teigė negalinti skirti tiek laiko šiaurietiškam ėjimui, kiek jos vyras, bet šia sporto šaka taip pat žavisi. „Ilgą laiką praleidžiu prie kompiuterio, todėl neretai skauda viršutinę pečių dalį. Mano manymu, šiaurietiškas ėjimas yra geriausias būdas pramankštinti kūną, atsipalaiduoti bei atsikratyti slegiančios įtampos“, – teigė I. Maurienė. Ji pasakojo, kad šios sporto šakos entuziastus aplinkiniai neretai palydi kreivais žvilgsniais.


„Privalai būti tvirtas psichologiškai, kad nekreiptum dėmesio į pašalinius asmenis. Todėl geriausiai vaikščioti gamtoje, mažai žmonių lankomose vietovėse“, – pasakojo I. Maurienė. Ji teigė, jog pati labiausiai mėgstanti sportuoti prie jūros, kur yra įrengti puikūs ėjimo takai. Vilkaviškyje tokių sąlygų, deja, kol kas nėra.

„Mūsų rajonas taip pat turi daugybę gražių vietovių. Šūklių, Podvarko, Uosijos miškus, Basanavičynę esu išmaišęs skersai bei išilgai. Vištytis – taip pat viena mano mėgstamiausių vaikščiojimo vietų. Visada automobilyje vežiojuosi lazdas. Ši sporto šaka tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi“, – teigė V. Maura.

Vyras tvirtino, jog labiausiai jam patinka užsiiminėti šiaurietišku ėjimu pavasarį bei rudenį, tačiau kitais metų laikais savo pomėgio taip pat neapleidžiantis. „Darbo dienomis stengiuosi vaikščioti arčiau namų, savaitgaliais – nuvažiuoju ir į tolimesnius Lietuvos kampelius“, – prisipažino vilkaviškietis.



Neskirta varžytis

Neseniai V. Maura su žmona dalyvavo Jonavoje vykusiose varžybose šiaurietiško ėjimo taurei laimėti. „Prisipažinsiu, sportinis principas manęs nesužavėjo. Visi stengėsi kuo greičiau pasiekti finišą, o apie taisyklingą ėjimo techniką niekas negalvojo. Nugalėjo kažkoks bėgikas, visą trasą „pramosikavęs“ lazdomis“, – šiek tiek nusivylęs kalbėjo V. Maura. Pasak jo, šiaurietiškas ėjimas – tai linksma, saugi, nebrangi ir, svarbiausia, naudinga sveikatai sporto šaka, skirta maloniam laisvalaikiui, o ne varžyboms.




Gerina savijautą

Atlikti moksliniai tyrimai patvirtino šiaurietiško vaikščiojimo teigiamą įtaką bendrai organizmo būklei. Šiame sporte lazdos yra tam, kad įdarbintų viršutinę kūno dalį bei stiprintų nugaros raumenis. Einant taisyklingai, dirba daugiau nei 90 proc. kūno raumenų. Vaikščiojant su lazdomis sudeginama net 47 proc. daugiau kalorijų, nei einant be jų tokiu pačiu tempu.

Lazdos – gana patogios, nes jų galuose yra smaigaliai, kurie įsminga į žemę bei padeda atsispirti. Vaikščiojant asfaltu ar kitu kietu grindiniu, ant jų uždedami specialūs guminiai „bateliai“. Kaip pasakojo I. Maurienė, šiaurietiško ėjimo lazdos taip pat naudingos atliekant specialius tempimo ar aerobikos pratimus.

Nors Lietuvoje ši sporto šaka dar nauja, tačiau pirmieji žingsniai jau padaryti. Kasdien populiarėjantis šiaurietiškas vaikščiojimas naudingas visiems, nepaisant lyties, amžiaus, sveikatos būklės. Šia sporto šaka galima užsiiminėti ištisus metus, bet kokiomis oro sąlygomis ir visur, kur tik galima vaikščioti. Be to, lazdų naudojimas suteikia saugumo jausmą silpnesnės sveikatos ir sergantiems žmonėms. Šiaurietiškas vaikščiojimas padeda mažinti svorį, gerina širdies ir kraujagyslių darbą. Atvirkščiai nei bėgimas, tai visiškai nekenkia sąnariams. Anot specialistų, ėjimas taip pat veiksmingas gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus, stuburo ligas, osteoporozę. Dažnai net įvairiose sanatorijose kaip viena iš procedūrų yra rekomenduojamas šiaurietiškas ėjimas.

Jei žmogus nesiskundžia jokiais sveikatos sutrikimais, šiaurietiškas vaikščiojimas gali tapti sveika laisvalaikio praleidimo forma. Vaikščiojant neatliekami jokie specialūs pratimai, kiekvienas žmogus pats pasirenka tempą, eidamas gali laisvai bendrauti su kolegomis.



Ketina įsteigti klubą

Šiuo metu Vilkaviškyje šiaurietiško vaikščiojimo lazdų galima įsigyti V. Mauros UAB „Neda“ parduotuvėje. Čia visi norintieji ne tik bus išmokyti tinkamai naudotis lazdomis, bet ir supažindinti su specialiomis sveikatą gerinančiomis programomis. Pasak I. Maurienės, užsukę žmonės dažnai nustemba pamatę lazdas. Jie teigia niekada neįsivaizdavę, jog ir tokiame miestelyje kaip Vilkaviškis kultivuojamas šiaurietiškas vaikščiojimas. Daugeliui visa tai atrodo gana egzotiška.

Šiuo metu mieste yra apie 10 žmonių, aktyviai užsiimančių šia nauja sporto šaka. Ateityje V. Maura ketina steigti bendraminčių klubą, kad kartu būtų galima keliauti po gražiausias rajono bei šalies vietoves, bendrauti. Tačiau tam reikia, jog atsirastų bent 15–20 žmonių, aktyviai užsiimančių šiaurietišku ėjimu.



Andrius GRYGELAITIS





Publikuota: 2010-07-16 08:07:13

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai