„Santaka“ / Teisininkas konsultuoja

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-05-16 17:40

Dalinkitės:  



Teisininkas konsultuoja


Klausimas: Motina turėjo tris vaikus, prieš mirtį parašė du testamentus. Vienu testamentu turtą (namą, žemę) paliko vienam iš vaikų, o antruoju testamentu likusį turtą paliko vaikams trimis lygiomis dalimis. Ar gali vaikai apskųsti pirmąjį testamentą?



Atsakymas: Paveldėjimo teisinius santykius reglamentuoja LR civilinis kodeksas.

Pirma, norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad testatorius gali testamentu palikti visą savo turtą ar jo dalį vienam ar keliems asmenims, kurie yra arba nėra įpėdiniai pagal įstatymą, taip pat gali testamentu atimti paveldėjimo teisę iš vieno, kelių ar visų įpėdinių (Kodekso 5.19 str.).

Antra, Kodeksas nustato, kad vėliau sudarytas testamentas panaikina visą pirmesnį testamentą ar tą jo dalį, kuri prieštarauja vėliau sudarytam testamentui (Kodekso 5.35 str.). Iš Jūsų paklausimo darytina išvada, kad vėlesnis testamentas neprieštarauja pirmajam, netgi priešingai – jį papildo ir patikslina, todėl pagrindo ginčyti pirmąjį testamentą neįžvelgiame.

Trečia, Kodekso 5.20 straipsnis įtvirtina, kad palikėjo vaikai, kuriems palikėjo mirties dieną reikalingas išlaikymas, paveldi, nepaisant testamento turinio, pusę tos dalies, kuri kiekvienam iš jų tektų paveldint pagal įstatymą (privalomoji dalis), jeigu testamentu neskirta daugiau. Kadangi iš Jūsų klausimo nėra visiškai aišku, ar tokių įpėdinių yra, negalime detalizuoti savo atsakymo.



Pagaliau, jei Jūs visgi manote, kad testamento sudarymo sąlygos ar testamento forma neatitiko įstatymo reikalavimų, galima kreiptis į teismą su ieškiniu dėl testamento ar jo atskirų dalių pripažinimo negaliojančiomis. Įstatymas numato pagrindus tokio testamento pripažinimui negaliojančiu. Negalioja testamentas: 1) sudarytas neveiksnaus asmens; 2) sudarytas asmens, kurio veiksnumas apribotas dėl piktnaudžiavimo alkoholiu, narkotinėmis ar toksinėmis medžiagomis; 3) kurio turinys neteisėtas ar nesuprantamas. Taip pat neturi teisės paveldėti asmenys, kurie priešingais teisei tyčiniais veiksmais prieš palikėją, prieš kurį nors iš jo įpėdinių ar prieš testamente išreikštos palikėjo paskutinės valios įgyvendinimą sudarė teisinę padėtį, kad jie tampa įpėdiniais, jeigu teismo tvarka nustatytos šios aplinkybės: 1) tyčia atėmė palikėjui ar jo įpėdiniui gyvybę arba kėsinosi į šių asmenų gyvybę; 2) tyčia sudarė tokias sąlygas, kad palikėjas iki pat savo mirties neturėjo galimybės sudaryti testamento, jį panaikinti ar pakeisti; 3) apgaule, grasinimais, prievarta privertė palikėją sudaryti, pakeisti arba panaikinti sudarytą testamentą, privertė įpėdinį atsisakyti palikimo; 4) slėpė, klastojo ar sunaikino testamentą. Todėl, jei, Jūsų žiniomis, yra (vienas ar keli) tokie pagrindai, siūlome kreiptis į advokatą, kuris parengtų procesinius dokumentus.





Dėl žemės pardavimo prašome kreiptis:

www.agrowill.lt, info@agrowill.lt, tel. (8 5) 233 53 69.



Užsk. 3749





Publikuota: 2008-05-16 17:40:49

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai