„Santaka“ / Rajono centre per kliūtis – su negalios vežimėliu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda gyvenamąjį namą Vienybės g., Vilkaviškyje (yra 7,6 a žemės). Tel. 8 656 85 575.
Galioja iki: 2019-09-19 14:45:38

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 6, Vilkaviškyje (29,62 m², III a., vonia ir tualetas kartu, be balkono). Tel. 8 638 50 161.
Galioja iki: 2019-09-20 09:28:01

Parduoda savadarbį tvarkingą traktoriuką su žemės dirbimo padargais. Tel. 8 615 96 257.
Galioja iki: 2019-09-22 11:32:38

Parduoda tvarkingą, prižiūrėtą namą Virbalyje (70 m², mūrinis ūkinis pastatas, visi inžineriniai tinklai, šildymas kietuoju kuru, 7 a sklypas, sutvarkyta aplinka, šalia mokykla ir vaikų darželis, 10 000 Eur). Tel.: 8 616 72 266, 8 656 58 234.
Galioja iki: 2019-09-23 09:03:05

Parduoda 2 kambarių butą su daliniais patogumais Virbalyje (atskiras įėjimas, yra ūkiniai pastatai, vandens, kanalizacija, rūsys, žemės, šalia parduotuvė, ambulatorija, autobusų stotelė, 3000 Eur). Tel. 8 650 59 709.
Galioja iki: 2019-09-26 13:25:28

Parduoda lengvojo automobilio priekabą (1995 m., 1,6 x 1,6 m, draudimas ir TA dvejiems metams, LED žibintai, padangos M+S, 80 proc. likutis, 369 Eur), plastikinių langų varčias su stiklo paketais (įvairių dydžių, 22 Eur už vnt.). Tel. 8 686 41 679.
Galioja iki: 2019-09-26 16:23:58

Parduoda naują čiužinį (2 m ilgio, 80 cm pločio, 30 cm aukščio). Tel. 8 653 40 386.
Galioja iki: 2019-09-27 13:04:19

Parduoda 3,8 a sodo sklypą Vilkaviškio miesto ribose. Tel. 8 671 02 459.
Galioja iki: 2019-09-28 11:22:43Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-05-10 08:12

Dalinkitės:  


Tik su talkininkų pagalba judantys vežimėliais gali įveikti kelis laiptelius, norėdami patekti į Rajono neįgaliųjų žmonių sąjungai skirtas patalpas J.Basanavičiaus g. 3 (buvusiame kariniame komisariate).

Romo ČĖPLOS nuotr.


Rajono centre per kliūtis – su negalios vežimėliu

Algimantas GUDAITIS

Valdžia stengiasi pagelbėti turintiems negalią žmonėms. Socialinėje srityje dirbantys tarnautojai padeda paruošti ir įgyvendinti neįgaliųjų reabilitacijos programas, nori, kad žmonės su negalia visaverčiai įsijungtų (integruotųsi) į visuomenę. Kartais tokiai integracijai tenka skirti nemažai lėšų, tačiau dažnai pakanka tik gero valdžios ir visuomenės noro, supratimo ir nedidelės paramos.Nori neįgaliųjų nuomonės

Sveiki ir stiprūs kartais nesupranta, su kokiomis problemomis ir kliūtimis susiduria žmogus su negalia. Gražu, kai tokiam žmogui valdžia padeda įsigyti išsilavinimą, išmokti vieną ar kitą amatą, tačiau sunkiai vaikštantis ar invalido vežimėliu besinaudojantis neįgalusis neretai su savo mokslais priverstas sėdėti namuose, nes negali pasiekti jam siūlomos darbovietės. Žmogui su negalia reikia pasiekti ne tik darbą, bet ir sveikatos įstaigą, vaistinę, parduotuvę, kultūros namus, biblioteką ir patekti visur, kur veda žmogiškieji reikalai.

Nemažai dėmesio neįgaliųjų būčiai pagerinti skiria Savivaldybės vadovai, seniūnai, Socialinės paramos skyriaus darbuotojai. Redakcijoje apsilankęs Vilkaviškio miesto seniūnas Algis Kiseliūnas pasakojo, jog šiemet Savivaldybė ir seniūnija numačiusi skirti lėšų Vilkaviškio miesto šaligatviams sutvarkyti, pritaikytiems nuolydžiams nuo šaligatvių į gatvę įrengti, pandusams įruošti, kitoms negalios žmonėms judėjimą trukdančioms vietoms sutvarkyti. Žinoma, visus takus ir kelius rajono valdžia per vienerius metus išlyginti nepajėgs. Todėl seniūnas prašo sunkiau vaikštančių, invalido vežimėliais važiuojančių žmonių pasiūlyti, kokius šaligatvius ir nuolydžius reikėtų pirmiausiai sutvarkyti.Padeda Savivaldybė, seniūnija, draugija

Jau daugiau kaip dvidešimt metų invalido vežimėliu besinaudojanti Žydrūnė Baltrušaitytė gyvena Šeimenos seniūnijoje, Serdokų gyvenvietėje. Ji vairuoja pritaikyto valdymo automobilį, moka dirbti kompiuteriu, domisi naujovėmis, dažnai atvažiuoja į Vilkaviškį. Tačiau norint patekti į parduotuvę ar įstaigą, merginai iš automobilio tenka persėsti į vežimėlį.

Žydrūnė dėkinga Lietuvos žmonių su negalia draugijai, rajono Savivaldybei už jos būsto pritaikymą judėti jame su vežimėliu. Tvarkant privažiavimą prie namų, Baltrušaičių šeimai nemažai padėjo Šeimenos ir Vilkaviškio miesto seniūnai – atvežė žvyro, smėlio, skyrė naudotų grindinio plytelių.

Tačiau Vilkaviškyje persėdus iš automobilio į vežimėlį, jai kelią pastoja dar daug kliūčių. Jei ne nuolat lydinti mama Dana, Žydrūnė daugelio miesto taškų nepasiektų. O ir mamai nelengva, kai reikia užstumti vežimėlį ant šaligatvio stačiu, nepritaikytu nuolydžiu.

Žydrūnė norėtų, kad būtų pritaikyta pervažiuoti vežimėliu perėja Daukanto gatvėje ties turgumi, kad prie turgaus invalidų automobiliams būtų skirta stovėjimo vieta, sutvarkyti dabar neįveikiamai duobėti šaligatviai aplink autobusų stotį. Reikėtų tinkamai sutvarkyti ir kelią (šaligatvius, takus) nuo autobusų stoties iki poliklinikos.Pandusu, kaip nuo stogo

Sunkiai vaikštančių svajonė, kad visos ar bent jau dauguma parduotuvių būtų taip pritaikytos ateiti ar įvažiuoti su vežimėliu, kaip „Maxima“ ir „Vilkastos“ prekybos centras „Senukai“.

– Gerai, kad Vilkaviškyje daug vaistinių, tai bent į kelias (“Maximoje“, „Saulutėje“, „Norfoje“, centrinėje Gedimino gatvėje, gal dar į vieną kitą) gali patekti su vežimėliu, o į kitas tik pro langą pasižiūri, – sakė Žydrūnė.

Vilkaviškyje nėra nė vienos kavinės, į kurią galėtum įvažiuoti su vežimėliu. Prie įėjimo į „Pegasą“ įrengtas toks pandusas, kad juo tartum ant stogo kiltum ar nuo jo leistumeisi.

Tiesiog visiems turėtų būti gėda, kad sunkiai vaikštantis ar su invalido vežimėliu negali patekti į Vilkaviškio rajono kultūros rūmus – prie lauko laiptų nėra panduso, trūksta porankių. Žiūrovų salėje, įvažiavus su vežimėliu pro duris galėtų būti įrengta aikštelė 2–3 vežimėliams sustoti.

Kaip reikia įrengti porankius, verslininkai ir įstaigų vadovai galėtų pasimokyti Savivaldybės pastate. Tačiau ir čia, kaip žmonės sako, šokant per šunį užkliūta už uodegos. Neįgaliajam patogiau su vežimėliu patekti į Savivaldybės pastatą iš paradinės (nuo V.Kudirkos paminklo) pusės. Tik be talkininkų pagalbos nė vienas sėdintis vežimėlyje Savivaldybės durų neatidarys.

Sunkiai vaikštantiems ir judantiems su vežimėliais žmonėms apgalvotai pritaikyti takai, nuolydžiai ir durys Vilkaviškio ligoninėje. O štai viešoji miesto biblioteka negalios žmogui visiškai nevieša. Neseniai bibliotekoje darytas kapitalinis remontas, tačiau nei pandusu, nei lauko laiptelių porankiais nepasirūpinta.

– Didelė problema, kai reikia prie parduotuvių, įstaigų invalidui pastatyti automobilį. Pernai buvo kelios parduotuvės, įstaigos, kur buvo pažymėtos vietos neįgaliųjų automobiliams statyti. Dabar tie ženklai išdilę. Tiesa, prie „Maximos“ durų pastatyti nauji, tačiau niekas jų nepaiso. Atrodo, kad rajone nėra tokios jėgos, kuri apgintų neįgaliųjų vietą. Dabar dažnai savo „mazdukę“ pastatau prieš „Maximos“ duris. Tikriausiai vieną kartą pareigūnai nubaus... – svarstė Žydrūnė.Gatvės už takus lygesnės

Vilkaviškietė, Lauko g. 26 daugiabučiame name gyvenanti Lilija Raulynaitienė jau dešimt metų juda su vežimėliu. Nuolatinis jos palydovas, kaip pats sako, judėjimo „variklis“ – sūnus Vidmantas. Lilija skundžiasi, kad labai duobėtas jos nuolatinių kelionių takas nuo Vienybės gatvės iki namų.

– Mieste dažniausiai sūnus stumia vežimėlį ne šaligatviais, o gatvėmis – jos kur kas lygesnės. Nejauku, kai už tavo nugaros susidaro eilė automobilių. Užstumti vežimėlį nuo gatvės ant šaligatvio daug kur nepajėgia ir sūnus, – sakė Lilija. Pasak jos, kas įrengia tokius nuvažiavimus nuo šaligatvio į gatvę, apie judėjimo vežimėliu galimybes, matyt, nieko nesupranta. Lilija prašo sutvarkyti nuolydžius ir perėją Vytauto g. ties Katedra, suteikti galimybę lengviau patekti į parapijos salę. O ir pandusas įvažiuoti į Katedrą statokas, gražus, bet nepraktiškas. Moters nuomone, labai gerai, kai dėl gatvių ir šaligatvių pritaikymo tariamasi su neįgaliaisiais.Brangi pagalba

Vilkaviškiečio Broniaus Mališkevičiaus sūnus Arūnas į invalido vežimėlį atsisėdo po avarijos. Jam – 36 metai. Arūnas su tėvais gyvena daugiabutyje, ketvirtame aukšte. Jis turi elektrinį vežimėlį, daug kur galėtų nuvažiuoti. Bet kaip nusileisti ir pakilti į ketvirtą aukštą?

Tėvas rodo knygeles apie įrangą, kurią gamina viena įmonė Rygoje. Tokias priemones sumontavus laiptinėje, žmogus galėtų nesunkiai nuvažiuoti ir pakilti laiptais invalido vežimėliu. Įrengimai kainuoja 15–17 tūkst. litų. Nei neįgalus sūnus, nei pensininkas tėvas tokių pinigų neturi.

– Jei padėtų valdžia, verslininkai, tikrai suprasčiau, kad visuomenė rūpinasi į nelaimę patekusiu žmogumi, – sakė B.Mališkevičius.

Sunkiai vaikštantys bei vežimėliais judantys žmonės savo nuomonę šalinant kliūtis neįgaliųjų keliuose gali pareikšti telefonu 20 806 arba ateiti į „Santakos“ redakciją. Pageidavimus galima išsakyti ir Vilkaviškio seniūnui Algiui Kiseliūnui.
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Globos namų įdirbis išgirtas, tačiau įstaigos turi nelikti
* Kai nenori mokėti mokesčių – šiukšlės keliauja į paežerės konteinerius
* Nesutarimai dėl įvažiavimo įstrigo ambicijų sūkuryje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar šį rudenį buvote grybauti?
Taip, ir ne kartą.
Sykį jau grybavau.
Dar tik planuoju.
Nebuvau ir nesiruošiu.Kalbos patarimai

Ar taisyklingas pasakymas „reikalingas pagalbos“?
Taip, taisyklingas, būdvardis „reikalingas“ valdo objekto kilmininką. Pvz.: Senas neįgalus žmogus reikalingas pagalbos.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas