„Santaka“ / Melioracijos darbai suniokojo daržą ir kelią

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-05-13 09:21

Dalinkitės:  


Melioratoriai L.Varankienės (priekyje) braškyną ir daržą buvo pavertę arimu.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Melioracijos darbai suniokojo daržą ir kelią

Eglė KVIESULAITIENĖ


Į redakciją paskambinusi Patunkiškių kaimo (Šeimenos sen.) gyventoja graudindamasi pasakojo savo bėdą. Leidusi savo namų valdoje atlikti melioracijos darbus, moteris prarado daržą, o jos sklypas tapo panašus į suniokotą arimą.



Pasirašė sutinkanti

Patunkiškių kaimo gyventoja Laima Varankienė sakė net neįsivaizdavusi, kaip atrodys jos kiemas po melioracijos darbų. Anot ligotos moters, jai net nekliudžiusi užsikimšusi pralaida, nes jos sklype vanduo nesikaupęs. Tačiau kai kreipėsi seniūnas, prašydamas pasirašyti sutikimą, kad jos namų valdoje būtų vykdomi melioracijos darbai, nesipriešino. Mat tuomet buvo žadėta, kad daržą sutvarkys kaip buvo ir dar geriau. Tad nebuvo ko priešintis – abi su kartu gyvenančia dukra Inesa Ambrazevičiene pasirašė sutinkančios.

Nuo to momento ir prasidėjo problemos. Mat sunkiasvorė technika rausė, stumdė žemes, važinėjo ne tik po daržą, bet ir po kiemą. Pirmiausia daržas tapo panašus į apkasus, mat kasant melioracijos griovį iškasta žemė buvo suversta į L.Varankienės namų valdą. Anot šeimininkės, šiltnamis buvo taip apverstas, kad vos matėsi iš po žemių. Po žemių krūvomis liko braškienojai, krūmai. Vėliau, užkasant griovį, žemės buvo nustumtos buldozeriais. Drauge nusistūmė ir juodžemio sluoksnis.



– Jūs pažiūrėkite, į ką panašus mano daržas, – verkdama L.Varankienė rodė korespondentams pilką, molingą arimą. – Čia gi buvo juodžemis, sukastos lysvės, prisodinta braškių. Visas sklypo kraštas nusodintas serbentų krūmais. Kas iš to, kad kelis jų melioratoriai prieš darbus iškasė, – dideli krūmai apdžiūvo, nebeprigijo.



Pridarė eibių

Moteris vardijo ir kitas, anot jos, dėl melioracijos ištikusias bėdas. L.Varankienė įsitikinusi, kad būtent dėl sunkiosios technikos darbų atitrūko veranda, po kiemą važinėję buldozeriai suskaldė betoninį šulinio dangtį, vieną dieną rūsyje pradėjo kauptis vanduo, o įvažiavimą į kiemą taip išmalė, kad žvyrkelis buvo labiau panašus į arimą.

Moteris kreipėsi į seniūniją, buvo atvažiavę ir Kaimo bendruomenių sąjungos atstovai, tačiau realios pagalbos sveikatos problemų turinti moteris tikino nesulaukusi.

– Jūs tik pagalvokite, kaip man dabar prisivežti žemių, jas išlyginti, iš naujo įsirengti daržą, jei esu invalidė, – ašarodama skundėsi L.Varankienė.

Moteris įsitikinusi, kad jos sklypo darkyti dėl užsikišusios pralaidos visiškai nereikėjo, mat gedimas buvęs kitoje gatvės pusėje. L.Varankienės nuomone, melioratoriai paprasčiausiai pataikavo kaimynystėje sklypą įsigijusiam verslininkui, kuris jau seniai prašė leidimo kasinėti kaimynės sklypą, kad galėtų įsivesti lietaus kanalizaciją. Gedimas buvęs tik pretekstas melioracijos darbams pradėti.





Tvarkyti nepriklauso

Pakalbintas melioracijos darbus vykdžiusius bendrovės „Mevilsta“ darbų vykdytojas Alius Pavasaris sakė, jog pralaida tikrai buvo užsikišusi ir remontuoti ją reikėjo ne tik dėl kitoje gatvės pusėje gyvenančių kaimynų. Anot darbų vykdytojo, L.Varankienė pati matė, kaip vieną dieną palijus jos sklype susidarė didžiulė bala. Ji galėjo užsemti ir daržą, jei nebūtų buvusi remontuojama pralaida. A.Pavasaris nesutiko, kad dėl pro šalį važinėjusios melioratorių technikos galėjo atitrūkti veranda. O kaltinimai, jog rūsyje pradėjo kauptis vanduo, darbų vadovui išvis atrodė absurdiški. Juk tam ir melioruojama, kad vanduo būtų nutraukiamas į griovius ir nesikauptų paviršiuje.

Dėl akivaizdžiai suniokoto daržo A.Pavasaris sakė, kad abi šeimininkės apie tai žinojo, mat pasirašė sutikimą. Darbų vykdytojas tikino, jog melioratoriams nepriklauso atstatyti gerbūvio – tam neskiriama lėšų. Jie atlieka tik tuos darbus, kurie numatyti sutartyje.



Daržą sutvarkė

Vis dėlto, įsikišus redakcijai, reikalai pajudėjo. Šeimenos seniūnas Gintautas Bakūnas sakė padarysiąs viską, kad ligotai moteriškei nereikėtų krimstis dėl suniokoto daržo.

– Mes tikrai nepalikome moterų likimo valiai, – aiškino seniūnas. – Žinojome, kad daržas nukentės, todėl iškart ir L.Varankienei, ir jos dukrai, auginančiai du vaikučius, skyrėme pašalpas. Aš pats iš savo sodo prikasiu serbentų krūmų ir jai atvešiu, kad tik nesijaustų nuskriausta.



Seniūnas tikino, kad rasiąs ir braškių daigų, o greta L.Varankienės sklypą įsigijusio verslininko paprašysiąs juodžemio, mat šis neseniai išsikasęs tvenkinį, tad jo turi per akis.

Kai rašinys buvo parengtas spaudai sužinojome, kad UAB „Mevilsta“ ir seniūnas G.Bakūnas tikrai pasirūpino ir pagelbėjo moteriai: į daržą privežė juodžemio, o įvažiavimą išžvyravo.

L.Varankienė tvirtino, kad dabar jau esanti patenkinta ir turinti viltį, kad neliks gyventi be daržovių. Mat nedideles pajamas gaunančiai invalidei moteriai bei vaikus auginančiai jos dukrai daržas yra didelė paspirtis.





Publikuota: 2008-05-13 09:21:08

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai