„Santaka“ / Ligoninė skambiai atšventė 100 metų jubiliejų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-05-10 08:38

Dalinkitės:  


Artimiausi kolegos – Šakių ligoninės vyr. gydytojas A.Klimaitis (kairėje) ir jo pavaduotoja slaugai D.Duobienė – šiltai sveikino Vilkaviškio ligoninės vyr. gydytoją R.Sveikatą ir jo pavaduotoją slaugai R.Suprikienę.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Ligoninė skambiai atšventė 100 metų jubiliejų

Eglė KVIESULAITIENĖ


Vilkaviškio medikai dar niekada nebuvo sulaukę tiek dėmesio ir girdėję tiek gražių sveikinimo žodžių. Ketvirtadienį į rajono ligoninės 100 metų jubiliejų Vilkaviškio kultūros rūmuose susirinko gerokai per 400 svečių – buvusių ir esamų kolegų iš kitų medicinos įstaigų, Seimo ir Vyriausybės atstovų, draugų iš užsienio, rajono vadovų ir kitų, šią džiugią dieną norėjusių pasveikinti medikus ir padėkoti jiems už sugrąžintą sveikatą, suteiktą viltį gyventi.

Gražiam jubiliejui ligoninės kolektyvas rengėsi ne vieną mėnesį. Meninę programą repetavo pačios medikės, iškilmingai šventei parengusios ne tik dainų, bet ir šokių. Koncerto metu žiūrovai negalėjo patikėti, kad scenoje – ne profesionalės, o ligoninės slaugytojos, buhalterijos, administracijos, pagalbinio personalo darbuotojos.

Daugiau nei pusmetį buvo renkami istorijos faktai, liudijantys ligoninės užuomazgas mūsų rajone, medžiagos ieškoma net užsienio archyvuose, prašoma žmonių pagalbos. Vyresnio amžiaus vilkaviškiečiai atsiuntė senų nuotraukų, dalijosi prisiminimais apie medicinos įstaigas bei gydytojus. Krašto muziejaus darbuotojai sugebėjo surasti daug naujų, rajono gyventojams ir medikams dar nežinomų dokumentų, kurie atskleidė šimtmečio senumo įvykius, padėjo įsivaizduoti, kaip klostėsi ligoninės istorija.



Pasirodo, ligoninę steigti Vilkaviškyje planuota dar 1812 metais. Už ją būtume turėję dėkoti Prancūzijos karvedžiui Napoleonui, paskelbusiam Vilkaviškyje karą Rusijai ir parengusiam įsakymą mūsų mieste įkurti 1000 lovų karo ligoninę. Bet, anot pranešimą apie ligoninės istoriją skaičiusio vyr. gydytojo Romualdo Sveikatos, vietoj planuotos ligoninės Napoleono armijos kariai Vilkaviškiui paliko tik „bjauriąją ligą“, kuria buvo užkrėsti net 1863 žmonės.

Teko palaukti kone visą amžių, kol 1908 m. buvo atidaryta 20 lovų infekcinė ligoninė. Jos reikėjo Užnemunės Lietuvoje kilus dėmėtosios šiltinės epidemijai. Nei tuomet, nei pora dešimtmečių vėliau vilkaviškiečiai negalėjo didžiuotis savo ligonine. Jos būklė buvo apverktina, nes gydymo įstaiga įkurta „barake“, nepritaikytame ligoninės reikmėms. Dirbdamas sunkiomis sąlygomis, dėmėtąja šiltine užsikrėtė pats ligoninės vedėjas J.Bučas ir 1932 m. mirė.

Karo metais Vilkaviškis, o kartu ir ligoninė virto griuvėsiais. Laikinai ji buvo įkurta valstiečio Matulo troboje ant šiaudų pakraiko, o pirmąja gydytoja tapo O.Dučmonienė. 1947 m. Vilkaviškio apskrities ligoninė jau turėjo 90 lovų, jai vadovavo gydytojas E.Čiburas. Nuo 1952 m. ligoninėje jau buvo 100 lovų ir 21 gydytojas, o kolektyvui vadovavo V.Karnauskas. Dar po poros metų vyr. gydytoju paskirtas visiems vilkaviškiečiams gerai pažįstamas ilgametis chirurgas V.Matulevičius.



1961-aisiais vyr. gydytoju tapo V.Gurauskas, tuo metu pradėjo veikti ir naujai pastatyta poliklinika. Medicinos lygis rajone vis kilo, ligoninė išaugo iki 175 lovų, įsteigtas atskiras tuberkuliozės dispanseris. O 1970 m. rajono medicinos įstaigose jau dirbo 78 gydytojai, 255 slaugytojos ir 256 aptarnaujančio personalo darbuotojai. Ligoninės vairą 1967 m. perėmė K.Baršauskas, o 1976 m. – A.Šumskis. Jo vadovavimo metu, 1983 metais, duris atvėrė nauja 250 lovų ligoninė. Šią gydymo įstaigą, neatpažįstamai išgražėjusią ir pilną šiuolaikiškos technikos, turime ir dabar. Jai nuo 1990 m. vadovauja R.Sveikata. Ligoninėje dabar dirba 346 darbuotojai. Iš jų – 62 gydytojai, 160 slaugytojų, 22 pagalbinės medicinos darbuotojos.

Pagerbti medikų jubiliejaus proga atvyko daug aukštų svečių. Sveikinimo kalbas tarė bei padėkas už nepriekaištingą darbą medikams teikė sveikatos apsaugos viceministras Gediminas Černiauskas, Marijampolės apskrities viršininkas Albinas Mitrulevičius, Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Bagušinskas ir vicemeras Jonas Meškauskas. Į šventę pasveikinti ilgamečių draugų atvyko Ahauso miesto, su kuriuo bičiuliaujasi Vilkaviškis, delegacija ir pats miesto meras, Raudonojo Kryžiaus organizacijos atstovai iš Vokietijos bei Olandijos, Lenkijos Mrangovo miesto vyr. gydytoja, gydytojų Šulų šeima iš JAV. Drauge su kolegomis pasidžiaugti šimtmečiu atvažiavo Šakių bei Marijampolės ligoninių vadovai, o Kauno medicinos universiteto klinikinės ligoninės vadovas J.Pundzius lenkė galvą vilkaviškiečiams, mat jo vadovaujama įstaiga – trimis dešimtmečiais jaunesnė.



Geriausių linkėjimų iš Vilniaus medikams atvežė iš mūsų rajono kilęs vidaus reikalų viceministras A.Vakarinas bei Vilkaviškio ligoninėje dirbusi ir daug gerų žmonių mūsų krašte sutikusi Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė V.M.Čigriejienė, taip pat Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas L.Labanauskas, Sveikatą stiprinančių ligoninių tinklo asociacijos prezidentė I.Misevičienė, buvę ligoninės gydytojai, dabar dirbantys sostinėje. Susirinkusiesiems koncertavo Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos saviveiklininkai. Šventės metu multimedijos ekrane buvo demonstruojamas naujai sukurtas filmas apie Vilkaviškio ligoninę, istorinės ir šių laikų medikų nuotraukos.

Oficialioji renginio dalis, trukusi net penkias valandas, persikėlė į vaišių salę, kur toliau skambėjo sveikinimo kalbos, tęsėsi ligoninės medikių saviveiklininkių šokių bei dainų programa, smagiai bendravo seniai matęsi kolegos, svečiai grožėjosi istorinių nuotraukų bei muziejinių stendų paroda.





Publikuota: 2008-05-10 08:38:20

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai