„Santaka“ / Akys irgi sensta

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-04-25 15:44

Dalinkitės:  


AKCIJA! Ekspertų pripažintas geriausiu medicininės paskirties produktas „Liuberin“ visose „Eurovaistinėse“ nuo balandžio 22 iki gegužės 12 dienos parduodamas su nuolaida!

Akys irgi sensta


Senatvinė toliaregystė (presbiopija) – su amžiumi blogėjantis regėjimas, kai skaityti ir dirbti kitus smulkius darbus žmogus gali tik atitraukęs knygą ar daiktą nuo akių į didesnį negu 33 cm atstumą. Žmogus stengiasi prisitaikyti prie tokios situacijos, tačiau dar labiau vargina akis, todėl gali atsirasti galvos skausmai, pykinimas, lėtinio konjunktyvito simptomų.



Jei norite atitolinti senatvinę toliaregystę

Jei akys nuolat pavargsta, svarbu racionaliai maitintis, laikytis dienos režimo, vengti streso. Dėl amžiaus silpstant regėjimui, akinius patartina keisti maždaug kas penkerius metus, turėti dvi poras akinių: silpnesnius žiūrėti į tolį, stipresnius – į arti esančius daiktus. Skaitydami, žiūrėdami televizorių, dirbdami kompiuteriu dažniau leiskite akims pailsėti – žiūrėkite į tolimus vaizdus (dangų, žolę, medžius) ar sklandančius daiktus (debesis, paukščius). Kas pusvalandį darykite pertrauką. Jos metu galite padaryti keletą pratimų: žiūrėkite į lubas, po to į grindis, į šonus, pažvelkite pakaitomis pro langą į tolumą ir į arti esantį tašką.



Padėkite savo akims

Jei norite padėti savo akims, vartokite regėjimą stiprinančių preparatų su mėlynių ekstraktu. Vienas tokių preparatų yra medicininės paskirties produktas „Liuberin“. Jame yra ne tik mėlynių uogų ekstrakto, bet ir liuteino, vitaminų C ir E.


Liuteinas yra vienas iš pagrindinių geltonosios dėmės pigmentų, kuris saugo akis nuo glaukomos ir kataraktos, užtikrina normalų regėjimą, veikia kaip antioksidantas. Jis kaupiasi tinklainės geltonojoje dėmėje ir saugo ją nuo degeneracijos, žalingo ultravioletinių spindulių poveikio. Mėlynių uogų ekstraktas taip pat šalina akių nuovargį, gerina regėjimą tamsoje, mažina akių sudirgimą.

Vitaminai C ir E yra stiprūs antioksidantai, kurie stabdo ląstelių senėjimą, didina atsparumą neigiamiems aplinkos veiksniams. Preparate yra ir beta karotino, kuris stabdo laisvųjų radikalų, žalojančių mūsų regėjimą, oksidaciją.

Medicininės paskirties preparato „Liuberin“ rekomenduojama vartoti regėjimui stiprinti ir akių funkcijai gerinti, akių nuovargiui mažinti, sergant lėtinėmis ligomis, dėl kurių gali sutrikti regėjimas, sergant senatvine tinklainės degeneracija, glaukoma, pablogėjus matymui ilgai dirbant kompiuteriu, žiūrint televizorių, vairuojant automobilį.

Medicininės paskirties preparatą „Liuberin“ teigiamai vertina ir specialistai. Ne veltui 2006 metais jis buvo apdovanotas garbingu Metų gaminio aukso medaliu.



Pagal laidą „Sveikatos ABC“ parengė Daina BINKEVIČIENĖ



Užsk. 3125





Publikuota: 2008-04-25 15:44:22

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai