„Santaka“ / Naikinti policijos nuovadų nebeplanuojama

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-04-22 08:17

Dalinkitės:  


Nors Vištyčio nuovados statusas gali pasikeisti, joje dirbs ne mažiau pareigūnų nei iki šiol.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Naikinti policijos nuovadų nebeplanuojama

Eglė KVIESULAITIENĖ


Į rajono vadovų keltą triukšmą dėl nevykusio policijos įstaigų optimizavimo pagaliau atsižvelgta. Ketinę Vilkaviškio rajoną palikti be nuovadų, reformos vykdytojai pagaliau suvokė klystą.



Reforma netenkina

„Santakoje“ rašėme, kad pagal vykdomą policijos įstaigų valdymo ir veiklos optimizacijos programą Vilkaviškio rajono policijos komisariatas jau šiemet turėtų netekti kai kurių funkcijų. Jis bus prijungtas prie aukštesnės pakopos policijos komisariato, taigi bus pavaldus ne tiesiogiai Policijos departamentui, kaip iki šiol, o taps Vyriausiojo policijos komisariato, t. y. Marijampolės PK, padaliniu.

Mūsų rajono policijos komisariate, tapsiančiame teritoriniu, bus panaikinti kai kurie skyriai, atsisakyta kai kurių pareigybių. Finansinius reikalus tvarkys, į darbą pareigūnus priims vyriausieji policijos komisariatai. Taigi tik nuo marijampoliečių priklausys, kiek lėšų skirti vilkaviškiečių pareigūnų darbo reikmėms. Rajono PK galimybės ir vykdomos funkcijos taps panašios į dabar turimas policijos nuovadų.

Tokia reforma netenkina rajono Savivaldybės vadovų. Mat Vietos savivaldos įstatymas juos įgalioja tiesiogiai atsakyti už viešąją tvarką rajone ir gyventojų rimtį. O po policijos įstaigų optimizacijos teritorinės policijos įstaigos praras juridinio asmens statusą, todėl pasikeis jų veiklos sąlygos. Dėl šios priežasties susilpnės policijos autoritetas, atsakomybė, sumažės operatyvaus reagavimo galimybės. Tai policiją atitolins nuo gyventojų ir savivaldos, siekiant svarbiausio tikslo – užtikrinti viešąją tvarką ir rimtį.




Žinios pribloškė

Būtent tokio turinio kreipimąsi bendrame pasitarime pasirašė ir nusiuntė Vyriausybei, Vidaus reikalų ministerijai, savivaldybių asociacijai bei Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui visi apskrities savivaldybių merai. Ne paslaptis, jog tokio kreipimosi iniciatoriai buvo mūsų rajono Savivaldybės vadovai, pirmieji pradėję skambinti pavojaus varpais.

Po ryžtingų merų žingsnių visų šalies savivaldybių vadovai buvo pakviesti į Seimą, kur jiems oficialiai pristatytas policijos veiklos optimizavimo projektas, atsakyta į rajonų vadovams kilusius klausimus. Į susitikimą vykęs rajono vicemeras Jonas Meškauskas buvo priblokštas žinių, kurias išgirdo Seime. Policijos departamentas ne tik neatsižvelgė į savivaldybių merų prieštaravimus dėl juridinio komisariatų statuso. Seime buvo aiškiai pasakyta, jog visos policijos nuovados, kuriose dirba mažiau nei 15 žmonių, bus naikinamos. Tai reikštų, jog mūsų rajone nuovadų apskritai neturėtų likti.

Už galvų griebęsi kitų regionų savivaldybių merai klausė, kokiu būdu policija spės nuvykti į nelaimes tolimiausiuose rajonų kampeliuose. Tačiau projektą pristatęs departamento atstovas tvirtino, jog restruktūrizacija vykdoma pagal Danijos modelį. O tokiose šalyse net į toliausią regiono kraštą policija atvyksta per 5–7 minutes. Žinoma, ne su automobiliais, o su... malūnsparniais. Tokios aukštų pareigūnų vizijos provincijų vadovams sukėlė tik juoką.




Seniūnijose – panika

Vicemero J.Meškausko iš Vilniaus parvežtos žinios seniūnijose sukėlė paniką. Vištyčio seniūnas Bronislavas Polita nerimavo dėl artėjančio vasaros sezono, kai į poilsiavietes prie ežero suplauks žmonės iš visos Lietuvos. Tuomet be policijos apsieiti bus tiesiog neįmanoma. Vasarą Vištytyje padaugėja vagysčių, chuliganizmo atvejų, vietiniai gyventojai dar nespėjo pamiršti ir plačiai nuskambėjusio susišaudymo, per kurį žuvo žmogus. Deja, iš Vilkaviškio iškviesti pareigūnai gali atvykti nebent tik per pusvalandį.

Kybartiečiai taip pat negalėjo suvokti, kaip reikės spręsti pasienio miestelio nusikalstamumo problemas. Mat jau ir iki šiol neapsidirbantiems policijos nuovados pareigūnams aktyviai talkindavo pasieniečiai.

Pastaruoju metu prie linkusių įstatymus pažeisti ne tik savų, bet ir Rusijos piliečių prisidėjo pigesnių cigarečių bei alkoholio nusipirkti atvykstantys lenkai. Tad darbo pareigūnams nuolat gausėja.

Gyventojai būtų patenkinti, jeigu nuovada dirbtų visą parą. Nuolat dirbančių, o ne porą kartų per savaitę atvykstančių pareigūnų reikėtų ir kitiems didesniems rajonų kaimams ar bent seniūnijų centrams. Juk ne paslaptis, kad kaimuose dar yra nelegalių pilstuko, rusiškų cigarečių „taškų“, tad nuolatinė policininko priežiūra labai praverstų. Tačiau Vilniaus valdininkams provincijos gyvenimo problemos – labai tolimos.


Nei gyventojams, nei Savivaldybės vadovams buvo nesuprantama, kodėl nuovadų renovacijai reikėjo skirti šimtus tūkstančių litų, jei jos bus sunaikintos.

Rajono vadovai svarstė galimybę susitikti su Marijampolės policijos komisariato, prie kurio bus prijungtas Vilkaviškio PK, viršininku Kęstučiu Kalinausku ir išklausyti jo poziciją.



Vilkaviškiečiams – geriau

„Santakos“ žurnalistai taip pat kreipėsi į Policijos departamentą, prašydami paaiškinti, ar gandai dėl nuovadų naikinimo – tikri. Po laiško į departamentą žurnalistams paskambinęs Marijampolės policijos komisariato viršininkas K.Kalinauskas tvirtino, kad mes be reikalo sėjame paniką ir rašinėjame į departamentą, užuot klausę vietos pareigūnų. Viršininkas neslėpė nepasitenkinimo, kad būtent vilkaviškiečiai ir jų valdžia kaišioja pagalius į ratus sklandžiai riedančiai sistemos restruktūrizacijai.

Nors ir patvirtino, kad galutinių sprendimų dar nėra, K.Kalinauskas vis dėlto teigė, kad nuovadų mūsų rajone niekas nenaikins. Jos galbūt pakeis pavadinimą, pasikeis pareigūnų statusas. Tačiau nuovadose pareigūnai dirbs ir jų etatų nesumažės. Viršininkas žurnalistams tvirtino, kad vilkaviškiečiams po reformos bus tik geriau – nereikės rūpintis administravimu, finansais, tad visas jėgas pareigūnai galės skirti viešajai tvarkai palaikyti ir gyventojų saugumui užtikrinti. O marijampoliečiams prisidės papildomų rūpesčių. Anot K.Kalinausko, restruktūrizacijos pokyčiai padės geriau tenkinti visuomenės lūkesčius, policijos sistema taps skaidresnė, pajėgos bus valdomos platesnėje teritorijoje, bus taupomos lėšos, o tai leis padidinti pareigūnams atlyginimus, pakelti jų autoritetą. Stambinant įstaigas bus galima geriau planuoti darbą, jį koreguoti, numatyti strategiją ir t. t.



Etatų nemažės

Tokius pat motyvus išgirdome ir iš Vilkaviškio rajono policijos komisariato viršininko Virginijaus Adomaičio. Jis aiškino, kad komisariatas gavo raštą, kuriame išdėstyta, jog pareigūnų etatų tikrai nesumažės. Bus mažinami tik administravimo padaliniai, bet vietoj jų bus steigiami I grandies pareigūnų etatai. Tai reikštų, jog eilinių policininkų netgi padaugės. Taip pat viršininkas gyventojus nuramino, kad ir panaikintų padalinių darbuotojai be darbo neliks – dauguma jų išvyks dirbti į Marijampolę.

„Santaka“ gavo atsakymą ir iš Policijos departamento. Atstovė spaudai Danutė Daunoravičiūtė patvirtino, jog policininkų nei policijos komisariate, nei nuovadose nesumažės. Kybartų nuovadą numatyta palikti kaip „pilnakrauję“. Tai reikštų, jog ji ir išliks nepakitusi. O Vištyčio ir Pilviškių nuovados yra negausios – jose dirba tik po 4 apylinkės inspektorius ir nuovados viršininką. Pastarosios bus traktuojamos kaip nutolusios apylinkės inspektorių darbo vietos. Taigi šiose nuovadose bus naikinami viršininkų, o vietoj jų steigiami apylinkės inspektorių etatai. Kaip paaiškino K.Kalinauskas ir V.Adomaitis, žmonėms nuo to bus tik geriau – padaugės nusikaltimus tiriančių ir sumažės vadovaujančių pareigūnų.


Negalime teigti, kad būtent vilkaviškiečių sukeltas triukšmas turėjo įtakos tam, kad rajone išliktų bent jau viena tikra ir dvi „nuotolinės“ nuovados. Bet akivaizdu, kad bent jau departamento atstovų pozicija per kelias savaites labai pasikeitė. Komisariato pareigūnams nebeteks svajoti apie tolimą ateitį, kai į tolimiausius rajono kraštus vyks malūnsparniais. Policininkai galės dirbti tuose pačiuose renovuotuose ir dar vis gražinamuose pastatuose. O kaimų gyventojai žinos, kur, nutikus nelaimei, rasti policininką.





Publikuota: 2008-04-22 08:17:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai