„Santaka“ / Širdies skausmus gali sukelti nervinė įtampa

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-04-18 17:50

Dalinkitės:  


Už ypatingą kainą „Cardiplant“ galite įsigyti vaistinėje „Viljūris“ adresu: J.Basanavičiaus a. 4/1, Vilkaviškis, tel. (8 342) 20 089.

Širdies skausmus gali sukelti nervinė įtampa


Nerviniai širdies veiklos sutrikimai paprastai pasireiškia jautriems, dirgliems žmonėms. Medikai šią ligą dažniausiai vadina neurocirkuliacine distonija arba neurastenija. Šio sutrikimo išsivystymą lemia daugelį žmonių kamuojantys nuolatiniai stresai. Gydytojas pataria, kaip galima nesunkiai įveikti įtampos, pervargimo, nuovargio sukeltus širdies negalavimus.

Kaip pasireiškia nerviniai širdies veiklos sutrikimai? Nerviniai širdies veiklos sutrikimai dažniau pasireiškia jautrioms, nervingoms moterims. Nervingam žmogui labai lengva įteigti, kad jo širdis nesveika, juolab kad susinervinus visada padažnėja širdies plakimas.

Nerviniai širdies veiklos sutrikimai pasireiškia nemaloniais pojūčiais širdies srityje. Ligonį kamuojantys širdies skausmai šiuo atveju atsiranda dėl nervinės įtampos. Žmogus juos apibūdina kaip duriančius arba plėšiančius. Tokie skausmai gali trukti nuo keleto valandų iki keleto dienų. Jiems neturi įtakos fizinis krūvis (tuo jie skiriasi nuo stenokardijos), bet labai svarbūs ligonio išgyvenimai. Kai tik jis nusiramina ir pamiršta nemalonumus, skausmas išnyksta.

Nerviniams širdies veiklos sutrikimams būdingas sustiprėjęs širdies plakimas. Sveiki žmonės nejaučia savo širdies plakimo, o šie ligoniai – jaučia ir labai dėl to nerimauja. Nervinio pobūdžio širdies veiklos sutrikimais besiskundžiantiems žmonėms dažnai pasireiškia ir veido odos pablyškimas arba paraudimas, galūnių atšalimas, kraujo suplūdimas į galvą.


Be širdies ir kraujagyslių sutrikimų, gali atsirasti ir kiti funkciniai nervų sistemos sutrikimai, pasireiškiantys nuovargiu, nemiga, išsiblaškymu, nerimu, apatija, galūnių drebėjimu. Tokie ligoniai nuolat jaučiasi prislėgti, dažnai liūdi, verkia. Jie skundžiasi, kad sunku kvėpuoti, stinga oro, todėl yra priversti kartkartėmis giliai atsidusti. Paprastai tokių ligonių kvėpavimas būna paviršutiniškas, o plaučių talpa gerokai sumažėjusi. Jie negali ilgam sulaikyti kvėpavimo, skundžiasi galvos svaigimais ir silpnumu. Bet jų kvėpavimo sutrikimai yra grynai neurogeninio pobūdžio ir neturi nieko bendra su dusuliu, išsivystančiu dėl širdies ar plaučių ligų. Širdies neurozė laikoma vegetacinės kraujagyslių distonijos apraiška, todėl ir gydoma taip pat, kaip vegetacinė distonija.

Ką daryti jei jūs esate sveikas, bet jaučiate greitą nuovargį, dusulį ir širdies plakimą? Žmonės, kurie skundžiasi laikinu nuovargiu, širdies plakimu, neturėtų pradėti gydytis stipriais vaistais. Pirmiausia reikia išanalizuoti priežastis, sukėlusias šiuos pakitimus. Jei minėti simptomai atsirado pervargus, po didesnio streso, jums galėtų padėti augalinių ekstraktų pagrindu sukurti vaistai, pavyzdžiui – „Cardiplant“. Jis gerina vainikinių ir kitų širdies kraujagyslių kraujotaką, jas plečia, širdis stiprėja, nes gerėja jos raumens mityba, sukaupiama energija, kuri efektyviau panaudojama. „Cardiplant“ stiprina širdies susitraukimų jėgą, normalizuoja plakimo dažnį, mažina širdies dirglumą bei ilgina ramybės fazes ir padaro jos darbą racionalesnį. Širdį stiprinantis poveikis juntamas tada, kai reikia pagerinti jos raumens mitybą ir aprūpinimą energetinėmis medžiagomis.


„Cardiplant“ galima įsigyti be recepto, nes jo vartojimas yra saugus, neleidžia priprasti. Yra gerai, kad pakuotėje – net 50 tablečių, t. y. daugiau nei įprasta panašios grupės vaistų. „Cardiplant“ vartojamas po 1–2 tabletes 3 kartus per dieną.



Aurika JUREVIČIENĖ

VšĮ Antakalnio poliklinikos bendrosios praktikos gydytoja



Užsk. 2999





Publikuota: 2008-04-18 17:50:14

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai