„Santaka“ / Klauskite – atsakysime

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-05-03 08:39

Dalinkitės:  


Klauskite – atsakysime


Vyras taip pat turi išlaikyti vaikus

Į skaitytojų klausimus atsako Marijampolės advokatų kontoros advokato padėjėjas Kęstutis ŽIEMYS.



– Šeima augina du nepilnamečius vaikus, bet vyras prie jų išlaikymo neprisideda. Ar galima priversti vyrą prisidėti prie jų išlaikymo, jei skirtis dar nenorima?

– Taip, galima prisiteisti periodines išmokas. Reikėtų kreiptis į teismą dėl teismo įsakymo išdavimo. Tokiu atveju kitas sutuoktinis gautų dar neįsiteisėjusį teismo įsakymą, kur per 20 dienų (LR CPK 437 str. 2d. 1p.) nuo jo gavimo galėtų pareikšti prieštaravimą. Prieštaravimo nepareiškus per minėtą terminą, teismo įsakymas įsigalioja. Gavęs prieštaravimus, teismas ne vėliau kaip per tris dienas privalo pranešti kreditoriui, kad šis ne vėliau kaip per keturiolika dienų nuo teismo pranešimo įteikimo dienos turi teisę kreiptis į teismą ieškininės teisenos tvarka (LR CPK 439 str. 3d.).

– Už kokį laikotarpį galima prisiteisti periodines išmokas vaikų išlaikymui iš sutuoktinio, kada jis prie vaikų išlaikymo neprisideda jau penkerius metus?

– Pagal LR CK 3.200 išlaikymas priteisiamas nuo teisės į išlaikymą atsiradimo dienos, tačiau išlaikymo įsiskolinimas negali būti išieškotas daugiau kaip už trejus metus iki ieškinio pareiškimo dienos, o viršutinė riba pagal LR CK 3.194 str. 3d., kuri įsigaliojo nuo 2004 m. lapkričio 26 d., išlaikymą teismas priteisia, kol vaikas sulaukia pilnametystės, išskyrus atvejus, kai vaikas yra nedarbingas dėl invalidumo, kuris jam nepilnamečiui nustatytas, arba kai vaikui būtina parama, jis mokosi vidurinių, aukštųjų ar profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose ir yra ne vyresnis negu 24 metų.



– Kokios yra garantijos, kad teismo priteistos vaiko išlaikymui periodinės išmokos bus tinkamai sumokėtos laiku? Gal yra kitų būdų garantuoti išlaikymą vaikui iš tėvų, kurie nevykdo pareigos išlaikyti savo vaikus?

– Absoliučių garantijų nėra. Bet pagal LR CK 3.197 str. prireikus teismas, priimdamas sprendimą dėl išlaikymo priteisimo, nustato tėvų (ar vieno iš jų) turtui priverstinį įkeitimą (hipoteką). Jeigu teismo sprendimas dėl išlaikymo išieškojimo nevykdomas, tai išieškoma iš įkeisto turto įstatymų nustatyta tvarka. Jeigu sutuoktinis nedirba ir tokio turto neturi, tuo pasinaudoti, žinoma, neįmanoma.

Be periodinių išmokų atskirais atvejais vaikų išlaikymui teismas gali priteisti konkrečią pinigų sumą arba priteisti vaikui tam tikrą turtą, kada būna tam tikros aplinkybės, kai vaiko išlaikymas tokiu būdu geriausia atitiktų jo interesus ir tai leistų motinos ar tėvo turtinė padėtis.



Publikuota: 2005-05-03 08:39:09

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai