„Santaka“ / Pareigūnai prašė gyventojų saugoti ir kaimynų turtą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-03-28 16:10

Dalinkitės:  


Policijos viršininko pavaduotojas R.Gylys (kairėje) bei kriminalistas T.Sluoksnaitis skatino gyventojus bendradarbiauti su pareigūnais.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Pareigūnai prašė gyventojų saugoti ir kaimynų turtą

Eglė KVIESULAITIENĖ


Į policijos pareigūnų organizuotą susitikimą su daugiabučių namų komendantais bei bendrijų pirmininkais atvyko negausus būrelis vilkaviškiečių. Kriminalistai patarė žmonėms, kaip apsisaugoti nuo vagių, supažindino su kriminogenine situacija rajone, kvietė bendradarbiauti.



Vagysčių daugėja

Policijos viršininko pavaduotojas Rolandas Gylys, kuruojantys kriminalinės policijos darbą, bei Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininko pavaduotojas Tautvydas Sluoksnaitis daugiabučių atstovus sukvietė dėl sparčiai daugėjančių vagysčių iš butų. Policija viena nebepajėgi kovoti su augančiu nusikalstamumu.

Nusikalstamumo lygis žemas tik tose šalyse, kur visuomenė netoleruoja įstatymų pažeidimų. Tad ir mūsų rajono pareigūnams reikalinga gyventojų parama, budrumas bei aktyvi pilietinė pozicija.

Per praėjusius metus Vilkaviškio bei Kybartų miestuose įsilaužta į 18 butų. Šiemet, dar nesibaigus vienam ketvirčiui, kriminalistai jau suskaičiuoja 7 apvogtus butus.



Dirba profesionaliai

Liūdniausia, kad šios vagystės, kalbant pareigūnų kalba, lieka „tamsios“. Jas išaiškinti nepavyksta, nes vagys dirba profesionaliai. Jie nepalieka jokių įkalčių: dirba mūvėdami pirštines, kad neliktų pirštų atspaudų, į butą patenka pro duris, specialiu įrankiu sugadinę spyną. Tai nesukelia triukšmo, ir „profesionalai“ užtrunka vos kelias minutes. Kaimynai paprastai net neatkreipia dėmesio, kad gretimame bute šeimininkauja svetimi žmonės. Saugumo sumetimais vagys kaimynų durų akutes išteplioja vazelinu ar kitu lipniu skysčiu, nuo kurio matomas vaizdas tampa neryškus. O pro akutę žvilgtelėjęs žmogus paprastai klastos neįtaria – mano, kad ji išsitepė atsitiktinai ar taip nevykusiai pokštauja vaikai.



Vagys į butus dažniausiai veržiasi pirmoje dienos pusėje, kai visi žmonės būna darbe, o jų vaikai – darželiuose ir mokyklose. Paprastai kaimynų įtarimų nenorintys sukelti ilgapirščiai vagia tik į kišenes telpančius daiktus – pinigus, papuošalus, dokumentus.



Paslėpti nepavyks

Gerai nusikaltimo planą apgalvojantys nusikaltėliai puikiai žino, kad jų pokalbiai mobiliaisiais telefonais gali tapti rimtu įkalčiu byloje. Todėl atvykę į nusikaltimo vietą jie bendrauja radijo stotelėmis. Vienas iš bendrininkų paprastai lieka lauke stebėti situacijos ir radijo ryšiu perdavinėti, kas vyksta, kitas veržiasi į butą ir jame šeimininkauja.

Anot pareigūnų, naivu tikėtis, kad santaupas pavyks paslėpti tarp knygos lapų ar patalynės. Į butą įsilaužę vagišiai slėptuvių neieško. Jie tiesiog iš eilės verčia visus daiktus iš spintų, sekcijos, lentynų ir stebi, kas vertingo iškris.

Vagys į mūsų rajoną paprastai atvyksta iš Kauno. Vienu reisu apvagiamas vienas arba du butai – priklausomai nuo to, kaip pasiseka.



Sulaikė tik vieną

Daugelis pareigūnų iškeltų versijų pasitvirtino, kai pernai buvo sulaikytas kaunietis vagišius aštuoniolikmetis Ernestas Savčenko. Paaugliškos išvaizdos jaunuolį savo bute aptiko grįžęs pietų policijos pareigūnas. Tuomet buto šeimininko ant žemės paguldytas ir atvykstančių kriminalistų laukęs apgailėtinoje situacijoje atsidūręs vagišius prašė su juo elgtis atsargiai, mat neva esąs nesveikas: širdis operuota ir jos darbą palaikąs stimuliatorius. Tiesa, vėliau byloje tai patvirtinančių duomenų nebuvo, todėl iki tol teisėsaugininkams neužkliuvęs kaunietis buvo nuteistas 1,5 metų laisvės atėmimo bausme. Nuosprendį jis apskundė, tad dabar laukiama, ką nuspręs Kauno apygardos teismas.



Pareigūnams taip ir nepavyko išsiaiškinti, kas buvo E.Savčenko nusikaltimo bendrininkas. Lauke budėjęs vagies sėbras spėjo pasprukti. O atkaklus, gyvenime ir karšto, ir šalto ragavęs jaunuolis su kriminalistais bendravo atsainiai. Kalėjimas jo visiškai negąsdino. Jis tvirtino pasirinkęs tokį gyvenimo būdą, tad susitaikys su bet kokia bausme.

Šiemet jau pasitaikė ir keli „nestandartiniai“ atvejai, kai į pirmame aukšte esančius butus vagys pateko ne pro duris, o apgadinę paketinius langus. Be to, pasikeitė ir vagių „braižas“. Jie neša ne tik smulkius vertingus daiktus, bet ir buitinę techniką, gėrimus, maisto produktus.



Kvietė bendradarbiauti

Pareigūnai prašė daugiabučių namų atstovų įspėti gyventojus, kad būtų budresni – rūpintųsi ne tik savo, bet ir kaimynų turtu, būtinai skambintų į policiją, jei pastebėjo ką nors įtartina. Jau geriau pareigūnai atvykę įsitikins, kad nėra pagrindo pavojui, nei bus apvogtas dar vienas butas.

Kriminalistai prašė atkreipti dėmesį į namų kiemuose stoviniuojančius jaunus, nepažįstamus vyrukus, mat butų vagišiai – apie 16–26 metų vaikinai. Paprastai vienas jų lieka budėti prie automobilio ir su kolega bendrauja mažu radijo siųstuvu. Dėmesį galima atkreipti į tai, kad radijo siųstuvais bendraujama kitaip nei mobiliaisiais telefonais. Pastarieji artinami prie ausies, o radijo siųstuvai – prie burnos.



Pareigūnai visiems daugiabučių namų atstovams išdalijo pranešimus, kuriuos prašė iškabinti laiptinių skelbimų lentose. Skelbimuose prašoma gyventojų atkreipti dėmesį į įtartinus asmenis, jų turimus daiktus, įsiminti ar pasižymėti transporto priemonių numerius ir nedelsiant pranešti policijai tel. 02, 112 arba (8 342) 20 182. Tik bendrai besirūpindami savimi ir kaimynais, nevengdami bendrauti su policija ir elgdamiesi pilietiškai, galime apsaugoti turtą ir tikėtis, jog vagysčių sumažės.





Publikuota: 2008-03-28 16:10:47

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai