„Santaka“ / Vilkaviškiečiai antrines žaliavas stengiasi rūšiuoti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-03-27 09:12

Dalinkitės:  


S.Vabalas rodė, kas liko iš stiklo konteinerį saugančios spynos. Kai ji nulupta, o konteinerio dangtis atviras, žmonės meta šiukšles nesigilindami į užrašus.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Vilkaviškiečiai antrines žaliavas stengiasi rūšiuoti

Eglė MIČIULIENĖ


Miestiečiai su atliekomis jau elgiasi tvarkingiau – tokias išvadas padarė buitinių atliekų surinkimo aikštelėse apsilankę tikrintojai.

Praėjusią savaitę buitinių atliekų surinkimo bei antrinių žaliavų rūšiavimo situaciją tikrino Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Vabalas, UAB „Marijampolės švara“ Vilkaviškio padalinio vadovas Kazimieras Akšys bei Aplinkos apsaugos departamento Vilkaviškio agentūros vedėjas Vitas Bakas. Apžiūrėtos Vilkaviškio, Virbalio, Kybartų atliekų surinkimo aikštelės.

Tikrintojai įsitikino, jog Vilkaviškio gyventojai atliekas rūšiuoja gana tvarkingai: perdirbti skirtus stiklo, plastmasės bei kartono gaminius meta į tam skirtus konteinerius.

Sudėtingesnė situacija Kybartuose. Kaip teigė S.Vabalas, čia atliekos rūšiuojamos daug prasčiau, atliekų aikštelės dažnai būna netvarkingos, nes gyventojai šiukšlių neretai prikrauna ir šalia konteinerių.

Tačiau tiek Vilkaviškyje, tiek Kybartuose tikrintojai rado porą stiklo tarai skirtų konteinerių, nuo kurių buvo nuplėštos spynos ir į vidų suverstos buitinės atliekos.

„Matyt, kažkam spynų prireikia – nespėjame keisti. Jų nenutraukia, bet su specialiu įrankiu atsuka ir nusineša. Kiti ir ratukus nuo konteinerių nusukinėja“, – pasakojo K.Akšys.


Atliekų tvarkytojai nuostolių neretai, ypač žiemą, patiria ir dėl žmonių neatsargumo. K.Akšio teigimu, kasmet sudega 10–15 konteinerių, kai kas nors į juos supila dar neatvėsusius pelenus ar įmeta neužgesintą cigaretę.

Popieriaus ir kartono konteinerius žmonės paprastai naudoja tik pagal paskirtį: per specialią siaurą angą buitinių atliekų neprimesi. Mieste, šalia daugiabučių pastatų, popieriaus atliekoms skirtos mėlynos metalinės dėžės pripildomos greitai, o mažesnėse gyvenvietėse stovi tuščios, nes žmonės popierių paprasčiausiai sudegina.

Bevažinėdami tikrintojai sutiko ir seniūnijos automobilį su darbininkais – matyt, todėl konteinerių stovėjimo aikštelės tikrinimo dieną buvo rastos tvarkingos. Kaip sakė „Marijampolės švaros“ atstovas, aikšteles prie kolektyvinių konteinerių priklauso prižiūrėti seniūnijai. Operatoriai atsako už tai, kad aplinka nebūtų priteršta konteinerių tuštinimo metu.

Nesimatė šalia konteinerių ir stambiagabaričių atliekų. „Pagal atliekų tvarkymo taisykles, tokias atliekas mums priklauso vežti tik kartą per ketvirtį. Bet jei taip darytume, miestas greitai atrodytų nelabai gražiai... Todėl paprastai stambiagabarites atliekas vežame kartą per savaitę“, – aiškino K.Akšys.


Savivaldybės duomenimis, mūsų rajone šiuo metu stovi 59 stiklui, 59 plastikui ir 50 popieriui bei kartonui rūšiuoti skirtų konteinerių. Jų, kaip teigia atliekų tvarkytojai, reikėtų kur kas daugiau.

2008 metų pabaigoje Vilkaviškio rajonas iš Aplinkos ministerijos turėtų gauti 120 varpo formos antrinėms žaliavoms skirtų konteinerių. Po 40 jų bus skirta stiklo, plastiko ir popieriaus bei kartono gaminiams.

Dar viena problema – mokesčio už atliekų surinkimą nemokantys gyventojai. Tačiau prieš juos Savivaldybė pernai ėmėsi griežtesnių priemonių.

Savivaldybės Juridinio skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Kolpakovienė sakė, jog pernai dėl skolų už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mūsų rajone buvo iškelta 18 bylų. Ieškiniai pateikti piliečiams, kurių įsiskolinimai viršijo 300 litų. Viena byla nutraukta, dvi baigėsi taikos sutartimi – atliekų turėtojai gražiuoju sutiko sumokėti skolas. Didžiausią skolą – 565 litus – turėjusi skolininkė susimokėjo pati ir teismo dieną įteikė tai įrodančius dokumentus.

Visais kitais atvejais žmonėms skolos buvo priteistos ir perduotos antstoliams išieškoti priverstine tvarka.

Iš viso minėtų 18 piliečių skolos už komunalinių atliekų surinkimą viršijo 6600 litų.






Publikuota: 2008-03-27 09:12:32

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai